Nowe miejsce spotkań PTA
Od lutego 2019 roku wszystkie spotkania, wykłady, seminaria, konferencje i szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologicznego odbywają się w nowym miejscu,
w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym „Jupiter” w Warszawie przy ul. Towarowej 22
AdminPTA | Odsłony: 878

„Rok 2020, który przejdzie do historii. Prognoza astrologiczna”
Wykład Piotra Gibaszewskiego
Piątek, 10 stycznia 2020, godz. 18:00

Zapraszamy na wykład Piotra Gibaszewskiego „Rok 2020, który przejdzie do historii. Prognoza astrologiczna”.

Przed nami rok wielkich, historycznych przełomów. Rok, który zapiszę się w annałach dziejów. Na wykładzie mowa będzie o numerologicznej i astrologicznej symbolice roku 2020. Omówione zostaną wielkie koniunkcje i ingresy w nadchodzącego roku. Przyjrzymy się również ważnym horoskopom - państw, politycznych liderów i wydarzeń. Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich w Polsce i w USA? Czy stoimy na progu apokalipsy? Szanse i wyzwania roku 2020.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1075
„Seminarium z astrologii arabskiej”


Niedziela, 17 listopada 2019, godz. 13:00-17:00

Zapraszamy na seminarium poświęcone zagadnieniom związanym z doktrynami astrologii persko-arabskiej, której szczytowy punkt przypadł na VIII-XI wiek. Seminarium zainauguruje XI tom Biblioteki PTA – jest to polski przekład arcydzieła arabskiej literatury astrologicznej z 1029 roku „Kitab al-Tafhim li Awa'il Sina'at al-Tanjim” Al-Biruniego. Dzieło to nie było znane łacińskiej Europie, a stanowi ono nieocenioną skarbnicę wiedzy astrologicznej łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej. Wykłady wygłoszą: tłumacz książki Krzysztof Pietroń oraz redaktor serii wydawniczej Piotr Piotrowski.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1265

„Weekend z astrologią” – seria trzech wykładów


Warszawa, 21 września 2019, godz. 11:00-16:00


Zapraszamy na 14. seminarium z cyklu „Weekend z astrologią”, na którym zostaną wygłoszone trzy wykłady następujących prelegentów: Magdalena Janusz, Anna Maria Skórska i Piotr Piotrowski. Seminarium, które odbędzie się w sobotę, 21 września, otwiera nowy sezon wykładowo-warsztatowy 2019/2020 w PTA.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 994
„Weekend z astrologią polityczną”


8-9 czerwca 2019
Warszawa, ul. Towarowa 22

Zapraszamy na seminarium „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego odbędzie się pięć wykładów z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej. Wykłady wygłoszą: dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Światosław F. Nowicki i dr Piotr Piotrowski. Obrady rozpoczną się w sobotę 8 czerwca 2019 o godz. 14:00 i potrwają do 18:00, sesja następnego dnia, w niedzielę 9 czerwca, odbędzie się od godz. 12:00 do 15:00.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1681

„Jak stosować astrologię harmoniczną”

Wykład Katarzyny Południak
Niedziela, 12 maja 2019, godz. 12:00 - 15:00
Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)

Astrologia harmoniczna nie składa się z jednego, lecz z kilku horoskopów harmonicznych. Metoda ich obliczania zostanie zilustrowana konkretnymi przykładami. Kiedy biolog chce poznać strukturę danej rośliny, oddziela kolejne jej warstwy i bada pod mikroskopem. Każda kolejna warstwa mówi coś innego, ale dopiero analiza wszystkich warstw ukazuje pełny obraz. Każdy kolejny horoskop harmoniczny uzyskuje się, dzieląc zodiak na 2, 3, 4, 5 itd. Jest tyle harmonicznych, ile jest liczb, na szczęście tylko niektóre są potrzebne, aby dać całościowy wgląd w horoskop i uzyskać odpowiedzi na zadane pytania. Każda kolejna harmoniczna mówi coś innego: opisuje środowisko, relacje z najbliższymi, zdrowie, uczucia, pokazuje słabe i silne strony oraz określa potencjał.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1898

Znaczenie gwiazd stałych – seminariumWykładowcy: Roman Fierfas, Mirosław Czylek, Piotr Piotrowski
Niedziela, 14 kwietnia 2019, godz. 10:00-17:00
Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”, Warszawa, ul. Towarowa 22

Zapraszamy na całodniowe seminarium w całości poświęcone zagadnieniu gwiazd stałych w astrologii i analizach horoskopowych. Na seminarium składają się trzy wykłady, które poprowadzą Roman Fierfas, Mirosław A. Czylek i Piotr Piotrowski.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1682

Seminarium z astrologii partnerskiej


Wykładowcy: Ewa Kornafel i Piotr Piotrowski
Sobota, 23 marca 2019, godz. 11:00-17:00
Miejsce: Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”, Warszawa, ul. Towarowa 22

Zapraszamy na całodniowe seminarium z astrologii partnerskiej, w ramach którego odbędą się dwa wykłady w formie warsztatów odnoszące się do zagadnień związków międzyludzkich i ich odniesień astrologicznych. Ewa Kornafel na przykładach horoskopów przedstawi rozmaite aspekty miłości oraz różne typy związków. Natomiast Piotr Piotrowski szczegółowo omówi reguły zawarte w tekście „Tetrabiblos”, w którym Ptolemeusz podejmuje wątki astrologii synastrycznej.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1831

„Nieznane aspekty w astrologii”
 
Wykładowca: Tadeusz Szymański
Sobota, 16 lutego 2019, godz. 12:00
(nowy adres: ul. Towarowa 22, Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)


Analizując horoskopy głównie pod kątem zdrowia i choroby, a także opisu człowieka, łatwo dostrzec, że tranzyty w tym zakresie przejawiają się niekiedy w niestandardowy sposób. Można bowiem zaobserwować tutaj to, co da się określić mianem „międzyaspektu” oraz „planetowca”. Wykład zilustrowany zostanie wieloma przykładami oddziaływania tego typu konfiguracji.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top