AdminPTA | Odsłony: 921
Planety karłowate w astrologii
Ceres, Plurton, Eris, Haumea i Makemake


Seminarium internetowe, sobota, 22 kwietnia 2023 od 9:50 do 16:15

Zapraszamy na całodniowe seminarium internetowe poświęcone w całości planetom karłowatym. Chociaż z astronomicznego punktu widzenia lista planet karłowatych jest otwarta, to jednak panuje powszechna zgoda, że obecnie zaliczamy do nich Ceres, Plutona i Eris, a także inne obiekty z pasa Kuipera, którymi są Haumea i Makemake. O ile sporo już wiadomo na temat horoskopowego znaczenia Plutona i Ceres, o tyle o obiektach odkrytych w XXI wieku (Eris, Haumea, Makemake) wciąż wiemy niewiele. Dlatego wspólnie spróbujemy się zastanowić między innymi nad tym, na ile klasyfikacje astronomiczne wpływają na interpretacje astrologiczne oraz co możemy zyskać włączając do analiz inne duże obiekty znajdujące się za orbitą Neptuna.

Na pierwsze w Polsce webinarium o planetach karłowatych składa się siedem wykładów, które wygłoszą: Mirosław Czylek, Jarosław Gronert, Bogdan Krusiński, Robert Marzewski, Piotr Piotrowski i Krzysztof Porzeżyński.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 454

Ingres Słońca i rytuały miłosne
Ludwika Zofia Szum


Wykład online, czwartek, 16 marca 2023, godz. 19:00

Co ma wspólnego Słońce w Baranie z rytuałami miłosnymi? Czy ingresy Słońca potrzebują rytuałów? Klientów rytuałów miłosnych można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią osoby młode, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zainteresowane są one czymś, co można określi jako „przyciąganie miłości”. Na drugą grupę składają się osoby pragnące „zdjęcia klątwy”. Tym niemniej wiążąca się z tym historia Tezeusza i Ariadny , których połączył Minotaur i Labirynt, to sprawa dotycząca nas wszystkich, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sympatie i antypatie występujące pomiędzy planetami, które odzwierciedlają rozmaite rodzaje miłości, takie jak chociażby Eros, Ludus czy Storge.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 2012
„Prognoza astrologiczna na rok 2023:
Gdy mrok spowija świat, wtedy rodzi się nadzieja”


Wykład Piotra Gibaszewskiego
Wykład online, środa, 11 stycznia 2023, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład online Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna na rok 2023: Gdy mrok spowija świat, wtedy rodzi się nadzieja”, czyli o tym, co nas czeka w 2023 roku.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 477
„Biografia astrologiczna Kazimierza Jagiellończyka”
dr Natallia Slizh


Wykład online, piątek, 16 grudnia 2022, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład białoruskiej historyk, specjalizującej się w historii astrologii, na wykład poświęcony astrologicznej biografii Kazimierza Jagiellończyka. Przedmiotem wykładu jest analiza horoskopu urodzeniowego, horoskopu koronacji, a także innych ważnych astrologicznych wskazań dla tego władcy.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1169
„Weekend z astrologią polityczną”
Webinarium, sobota, 16 lipca 2022, godz. 12:00-17:00

Zapraszamy na seminarium internetowe „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego odbędą się cztery wykłady z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej. Wykłady wygłoszą: Mirosław Czylek, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert i Piotr Piotrowski. Webinarium odbywa się w sobotę, 16 lipca 2022 roku w godz. 12:00 - 17:00.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1392

Koniec świata i zaćmienie z 1654 roku
dr Natallia Slizh
Wykład online, czwartek, 21 kwietnia 2022 roku, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład białoruskiej historyk Natallii Slizh pt. „Koniec świata i zaćmienie z 1654 roku”. Zaćmienie Słońca, do którego doszło dnia 12 sierpnia1654 roku, spowodowało wysyp publikacji, których przedmiotem było prognozowanie końca świata. W związku z czym w różnych krajach ukazały się liczne pisma krytyczne. W Rzeczpospolitej też rozgorzała ta dyskusja. Celem wykładu jest analiza astrologiczna zaćmienia i prognostyków tego okresu, oraz wyników prognozowania. Przede wszystkim prelegentka podkreśli możliwość wykorzystania historii astrologii w praktyce współczesnego astrologa.  

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top