Nowe miejsce spotkań PTA
Od lutego 2019 roku wszystkie spotkania, wykłady, seminaria, konferencje i szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologicznego odbywają się w nowym miejscu,
w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym „Jupiter” w Warszawie przy ul. Towarowej 22
AdminPTA | Odsłony: 368

„Filozofia humanistyczna i teozofia w świetle nauk astrologicznych”
Michał Woszczyło
Wykład online, piątek 22 stycznia 2021, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład internetowy Michała Woszczyło „Filozofia humanistyczna i teozofia w świetle nauk astrologicznych”.

Co też takiego astrologia ma do powiedzenia o "planie Stwórcy"? I co wspólnego ma z niegdysiejszą "królową nauk" zarówno teozofią, jak i filozofią, która, jako wytwór ludzkiej myśli, wobec wyzwań współczesności winna stawać się coraz bardziej przyjazna człowiekowi? To właśnie, a także o naszym stosunku do świata, któremu raz okazujemy zadowolenie, a innym razem się nań gniewamy, stanowi przedmiot niniejszego wykładu.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 290

Albumasar i jego „Mniejsze wprowadzenie do astrologii”
prof. dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka i dr Piotr Piotrowski
Wykład online, wtorek, 29 grudnia 2020, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład autorów książki „Albumasar i jego »Ysagoga minor«”, który wygłoszą prof. dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka oraz dr Piotr Piotrowski.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 145

„Astrologia w Wielkim Księstwie Litewskim w XV-XVII wieku”
dr Natallia Slizh
Wykład online, poniedziałek, 7 grudnia 2020, godz. 19:00

Astrologia w Wielkim Księstwie Litewskim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i w tamtych czasach nigdy nie była przedmiotem prześladowań. Zajmowali się nią duchowni, uczeni, medycy i szlachta. Księgi astrologiczne zachowały się w bibliotekach królewskich, szlacheckich, klasztornych, mieszczańskich. Wykład obejmuje następujące zagadnienia: historiografia, historyczne źródła wiedzy astrologicznej w Wielkim Księstwie, rozpowszechnienia nauk astrologicznych, astrologia profesjonalna a astrologia popularna, szlachta i astrologia i wiele innych.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 224

„Badania nad astrologią: związek między ekstrawersją, neurotycznością i psychotycznością a planetami w znakach”
Maria Moonset Matuszewska
Wykład online, czwartek, 3 grudnia 2020, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład Marii Moonset Matuszewskiej „Badania nad astrologią: związek między ekstrawersją, neurotycznością i psychotycznością a planetami w znakach”.

Niewiele osób wie o tym, że Hans Eysenck, jeden z czołowych psychologów badających osobowość człowieka, badał również jej związek z astrologią, zaś później kontynuował te badania w Polsce prof. Bogdan Zawadzki. Z tego wykładu dowiemy się, jaki znak jest według badań najbardziej neurotyczny, a jaki najmniej, co w horoskopie urodzeniowym sprzyja psychotyczności, a co ekstrawersji. Z wyników wyłoni się obraz czasem zaskakujący, często jednak potwierdzający wiedzę astrologiczną. Każdy, kto jest ciekawy świata i otwarty na szukanie nowych perspektyw, znajdzie w tym wykładzie coś dla siebie.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 331

„Koniunkcje Wenus i Jowisza oraz Marsa i Saturna - zderzenie dwóch światów”
Wykład Mirosława Czylka
Wykład online, czwartek, 26 listopada 2020, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład Mirosława Czylka „Koniunkcje Wenus i Jowisza oraz Marsa i Saturna - zderzenie dwóch światów”.

Zderzenie dwóch perspektyw niesie za sobą korzyści i możliwości lub przymus i silną potrzebę realizacji swoich marzeń i planów. Na przykładzie wielu horoskopów ukazane zostanie to, w jak silnym zakresie koniunkcja dwóch malefików lub benefików potrafi mocno determinować wybory ludzkie. Jest to równocześnie ważny głos w sprawie, czy to człowiek rządzi swoimi planetami, czy planety rządzą nim.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 196

„Wielka koniunkcja w Wodniku - na jakie odkrycia czekamy?”
Wykład Romana Fierfasa
Wykład online, czwartek, 12 listopada 2020, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład online Romana Fierfasa „Zamiast apokalipsy - na jakie odkrycia naukowe czekamy? Refleksje na temat uściślenia Wielkiej Koniunkcji w Wodniku”.

Czy ludzkości uda się wykluć ze swojej kolebki i ruszyć do gwiazd? Czy sztuczna inteligencja pomoże nam w eksploracji kosmosu? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie przyjrzymy się horoskopom Elona Muska, Ray’a Kurzweila oraz Franka Drake’a.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 509
„Cykl lunarny w astrologii tybatańskiej”
Wykład Piotra Piotrowskiego


Wykład online, piątek, 30 października 2020, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład dr. Piotra Piotrowskiego „Cykl lunarny w astrologii tybetańskiej”. Obok krótkiego wprowadzenia w problematykę klasycznej astrologii tybetańskiej oraz psychologii buddyjskiej przedmiotem wykładu jest prezentacja złożonej symboliki trzydziestu dni księżycowych, które mają znaczenie zarówno w tybetańskiej astrologii urodzeniowej, jak i elekcyjnej. Ta orientalna symbolika lunarna zostanie następnie skontrastowana ze średniowieczną doktryną dni księżycowych obecną w jatromatematyce (zachodniej astrologii medycznej).

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 281
Albumasar i jego „Kwiatki astrologii”
prof. dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka


Wykład online, czwartek, 8 października 2020, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład „Albumasar i jego »Kwiatki astrologii«”, który wygłosi prof. dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka, współautorka polskiego przekładu i opracowania łacińskiego dzieła „Flores astrologie”, które było jednym z najpopularniejszych pism astrologicznych średniowiecza i renesansu.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top