AdminPTA | Odsłony: 1495
„Prognoza astrologiczna na rok 2023:
Gdy mrok spowija świat, wtedy rodzi się nadzieja”


Wykład Piotra Gibaszewskiego
Wykład online, środa, 11 stycznia 2023, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład online Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna na rok 2023: Gdy mrok spowija świat, wtedy rodzi się nadzieja”, czyli o tym, co nas czeka w 2023 roku.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 322
„Biografia astrologiczna Kazimierza Jagiellończyka”
dr Natallia Slizh


Wykład online, piątek, 16 grudnia 2022, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład białoruskiej historyk, specjalizującej się w historii astrologii, na wykład poświęcony astrologicznej biografii Kazimierza Jagiellończyka. Przedmiotem wykładu jest analiza horoskopu urodzeniowego, horoskopu koronacji, a także innych ważnych astrologicznych wskazań dla tego władcy.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1016
„Weekend z astrologią polityczną”
Webinarium, sobota, 16 lipca 2022, godz. 12:00-17:00

Zapraszamy na seminarium internetowe „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego odbędą się cztery wykłady z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej. Wykłady wygłoszą: Mirosław Czylek, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert i Piotr Piotrowski. Webinarium odbywa się w sobotę, 16 lipca 2022 roku w godz. 12:00 - 17:00.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1261

Koniec świata i zaćmienie z 1654 roku
dr Natallia Slizh
Wykład online, czwartek, 21 kwietnia 2022 roku, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład białoruskiej historyk Natallii Slizh pt. „Koniec świata i zaćmienie z 1654 roku”. Zaćmienie Słońca, do którego doszło dnia 12 sierpnia1654 roku, spowodowało wysyp publikacji, których przedmiotem było prognozowanie końca świata. W związku z czym w różnych krajach ukazały się liczne pisma krytyczne. W Rzeczpospolitej też rozgorzała ta dyskusja. Celem wykładu jest analiza astrologiczna zaćmienia i prognostyków tego okresu, oraz wyników prognozowania. Przede wszystkim prelegentka podkreśli możliwość wykorzystania historii astrologii w praktyce współczesnego astrologa.  

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1604
Astrolodzy o wojnie
Seminarium internetowe
Sobota, 12 marca 2022, godz. 12:00 - 17:00

W tych ponurych i niespokojnych czasach zapraszamy na serię czterech wykładów oraz dyskusję panelową, aby w pokorze i z rozwagą zastanowić się nad tym, na co wskazują kluczowe horoskopy i najbardziej istotne układy planetarne, z których można wywnioskować nadchodzące trendy, zmiany i przeobrażenia architektury świata podyktowane rozgrywającą się sytuacją wojenną. Wykłady przygotowali: Jarosław Gronert, Piotr Piotrowski, Piotr Gibaszewski i Mirosław Czylek.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1508Kocha mnie, czy nie kocha - John Frawley (webinar)  
(For English scroll down)

Webinarium
Niedziela, 10 kwietnia 2022, godz. 10:00 - 14:00

Zapraszamy na czterogodzinne seminarium internetowe, które poprowadzi John Frawley. Jednym z głównych tematów konsultacji astrologicznych są oczywiście wzloty i upadki naszego życia miłosnego. Czasami sytuacja jest jasna, ale często bywa zagmatwana, z wielką ambiwalencją uczuć, jakie rodzą się pomiędzy zaangażowanymi osobami. Przykłady horoskopów pokazywane przez Johna wyraźnie ilustrują tę ambiwalencję, a także to, co ostatecznie z niej wyniknie. Webinarium poświęcone będzie przede wszystkim horoskopom horarnym, ale także analizie natalnej.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1425

„Metody synastrii w astrologii antycznej”
Wykład Piotra Piotrowskiego
Wykład online, środa, 15 grudnia 2021, godz. 19:00

Polskie Towarzystwo Astrologiczne zaprasza na wykład dr. Piotra Piotrowskiego „Metody synastrii w astrologii antycznej”. Synastria, czyli astrologia partnerska porównująca horoskopy dwojga ludzi celem określenia ich doboru pod względem sympatii, antypatii, miłości bądź niechęci, znana była już astrologom antycznym, chociaż rozwinięta i stosowana na szeroką skalę dopiero w astrologii nowoczesnej. Przedmiotem wykładu jest prezentacja rudymentarnych doktryn Ptolemeusza (II w.) oraz mniej znanego autora, Juliana z Laodycei (V-VI w.), którego pisma zachowały się jedynie we fragmentach. Techniki opracowane przez tych uczonych rzucają nowe światło na metodologię synastrii, stanowią również cenny materiał mogący wzbogacić warsztat współczesnego astrologa.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1536
„Ingresy Plutona do Wodnika”
Wykład Romana Fierfasa
Wykład online, środa, 1 grudnia 2021, godz. 19:00

Polskie Towarzystwo Astrologiczne zaprasza na wykład Romana Fierfasa „Ingresy Plutona do Wodnika – czy czeka nas powtórka z Rewolucji Francuskiej?”. Internetowy świat mediów społecznościowych skrywa wiele sekretów, które są bardzo trudne do zrozumienia dla większości ludzi. Garstka specjalistów tworzy współczesne „cuda”, jednak wodnikowy, optymistyczny duch, jaki przyświecał wizjonerom takim jak np. Juliusz Verne przygasł. Obserwujemy odradzanie się ambicji monarchistycznych, zamaskowanych pod korporacyjnymi garniturami. Przyjrzymy się, które z wodnikowych rozwiązań tego archetypowego konfliktu są prawdopodobne.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top