AdminPTA | Odsłony: 360

„Dyrekcje prymarne / The Primary Directions”
Alexei Borealis


Wykład online w j. angielskim tłumaczony na polski
6 grudnia 2023, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład poświęcony dyrekcjom prymarnym (znanym także jako progresje prymarne). Jest to jedna z najstarszych technik prognostycznych w astrologii, przez wieki uchodząca za najważniejszą i zarazem najbardziej precyzyjną. Prelegent wyjaśni, czym są te dyrekcje, jak je zastosować w praktyce astrologicznej, zanim przystąpi się do analizy solariuszy czy lunariuszy, a także w jaki sposób można przy pomocy tej metody przewidywać rozmaite zdarzenia, w tym także śmierć.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 722

„Biblia i astrologia
- czy Era Wodnika będzie Epoką Ducha Świętego”
Asinus Asinorum
Wykład online, środa, 8 listopada 2023, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład autora książki „Biblia i astrologia”, który opowie między innymi o twórczości naukowej Andrzeja Niemojewskiego i jego astralistyce. Przedstawi również astrologiczną analizę religii mojżeszowej i chrześcijaństwa, z której wynika, że każdą z er zarządza nie jeden, lecz dwa znaki zodiaku. Wyjaśni także, w jaki sposób modlitwa „Ojcze Nasz” oparta została na astrologicznym ładzie.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1431

Weekend z astrologią polityczną
Seria czterech wykładówWebinarium, sobota, 9 września 2023 roku

Zapraszamy na kolejne, osiemnaste już seminarium z cyklu „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego odbędą się cztery wykłady z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej, zorientowane w szczególności na rezultat i konsekwencje nadchodzących wyborów parlamentarnych w Polsce. Wykłady wygłoszą: Mirosław Czylek, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert i Piotr Piotrowski.

Webinarium odbywa się w sobotę, 9 września 2023 roku w godz. 10:00-15:00.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 810

„Mikołaj Kopernik i astrologia”
dr Piotr PiotrowskiWykład online, środa, 2 sierpnia 2023, godz. 19:00

Z okazji roku kopernikańskiego zapraszamy na wykład dr. Piotra Piotrowskiego o związkach łączących Mikołaja Kopernika z astrologią. Słynny polski uczony tworzył w czasach największego rozkwitu astrologii w Europie. Uczył się tej dziedziny zarówno na Akademii Krakowskiej, jak na uniwersytecie medycznym w Padwie. Kreślił dla siebie horoskop i próbował odczytać z niego zawiłości losu swojego, jak i swoich bliskich. Co więcej, symbolizm astrologiczny wpłynął zasadniczo na jego koncepcje naukowe. I chociaż Kopernik raczej nie stawiał innym horoskopów, to jednak wiedza ta odegrała w jego formacji naukowej ważną rolę.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 789

„Duchowość w astrologii wedyjskiej”
dr Natalia StalaWykład online, środa, 26 lipca 2023, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład Natalii Stali „Duchowość w astrologii indyjskiej”. Przedmiot wykładu obejmuje przedstawienie różnych elementów horoskopu wskazujących na podążanie duchową ścieżką. Omówiona będzie rola domu dwunastego i dziewiątego. Poruszony zostanie temat Atmakaraki (sygnifikatora duszy). W szczególności domu dwunastego (tzw. Iszta Dewata) i dziewiątego (tzw. Dharma Dewata) od Atmakaraki w nawamsie.

Wykład odbywa się w ramach promocji książki Natalii Stali „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”, która ukaże się niebawem jako XII tom Biblioteki PTA.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1011

Metody prognostyczne w astrologii
dr Piotr PiotrowskiTrzyczęściowy webinar, 2 czerwca, 9 czerwca i 16 czerwca 2023

Zapraszamy na trzyczęściowy warsztat internetowy prowadzony przez dr. Piotra Piotrowskiego pt. „Metody prognostyczne w astrologii”. Na webinarium przedstawione zostanie w praktycznym ujęciu szerokie spektrum rozmaitych metod i technik astrologii prognostycznej, pozwalających na określenie nie tylko jakości danego czasu, lecz także aktualizacji potencjału natalnego oraz konkretnych wydarzeń.

Warsztat obejmuje następujące zagadnienia:

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1388
Planety karłowate w astrologii
Ceres, Plurton, Eris, Haumea i Makemake


Seminarium internetowe, sobota, 22 kwietnia 2023 od 9:50 do 16:15

Zapraszamy na całodniowe seminarium internetowe poświęcone w całości planetom karłowatym. Chociaż z astronomicznego punktu widzenia lista planet karłowatych jest otwarta, to jednak panuje powszechna zgoda, że obecnie zaliczamy do nich Ceres, Plutona i Eris, a także inne obiekty z pasa Kuipera, którymi są Haumea i Makemake. O ile sporo już wiadomo na temat horoskopowego znaczenia Plutona i Ceres, o tyle o obiektach odkrytych w XXI wieku (Eris, Haumea, Makemake) wciąż wiemy niewiele. Dlatego wspólnie spróbujemy się zastanowić między innymi nad tym, na ile klasyfikacje astronomiczne wpływają na interpretacje astrologiczne oraz co możemy zyskać włączając do analiz inne duże obiekty znajdujące się za orbitą Neptuna.

Na pierwsze w Polsce webinarium o planetach karłowatych składa się siedem wykładów, które wygłoszą: Mirosław Czylek, Jarosław Gronert, Bogdan Krusiński, Robert Marzewski, Piotr Piotrowski i Krzysztof Porzeżyński.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 778

Ingres Słońca i rytuały miłosne
Ludwika Zofia Szum


Wykład online, czwartek, 16 marca 2023, godz. 19:00

Co ma wspólnego Słońce w Baranie z rytuałami miłosnymi? Czy ingresy Słońca potrzebują rytuałów? Klientów rytuałów miłosnych można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią osoby młode, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zainteresowane są one czymś, co można określi jako „przyciąganie miłości”. Na drugą grupę składają się osoby pragnące „zdjęcia klątwy”. Tym niemniej wiążąca się z tym historia Tezeusza i Ariadny , których połączył Minotaur i Labirynt, to sprawa dotycząca nas wszystkich, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sympatie i antypatie występujące pomiędzy planetami, które odzwierciedlają rozmaite rodzaje miłości, takie jak chociażby Eros, Ludus czy Storge.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top