Administrator | Odsłony: 22661

ANDRZEJ BABKIEWICZ

Indolog i sanskrytolog; doktorant na Wydziale Orientalistycznym UW. Główne zainteresowania badawcze: epika sanskrycka, literatura indyjskiego średniowiecza, szczególnie jej aspekty religijno-filozoficzne i mitologiczne.

Wykłady:

13 X 2012 - Indyjska horoskopia urodzeniowa w „Wielkiej horoskopii Paraśary” (Bryhat-paraśara-hora) (II Konferencja PTA)

18 I 2014 - Narzędzia horoskopii indyjskiej - precesja i okresy planetarne

15 VI 2014 - Elementy indyjskiej horoskopii w warsztacie astrologa ("Weekend z astrologią - wykłady i warsztat")

 

EWA BRASZKO

Absolwentka UMCS Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Solarny Bliźniak, lunarna Panna, ascendent Lwa. Astrologią pasjonuje się od lat. Inspiracje do zgłębiania tajników astrologii czerpie od współczesnych astrologów, jak i dawnych mistrzów wiedzy tajemnej, filozofii jogi. Autorka bloga „Gwiezdny telegraf”, horoskopów regionalnego tygodnika „Nowy tydzień”. Prowadzi własną praktykę profesjonalnych porad astrologicznych. W Internecie: https://gwiezdnytelegraf.wordpress.com

Wykłady:

24 IX 2016 - „Zaćmienia solarne i lunarne jako kosmiczny drogowskaz” (weekend z astrologią)

28 I 2017 - „Zaćmienia lunarne i solarne”

10-11 VI 2017 - „Zaćmienia, cykle Saros i aspekty planet wolnobieżnych w astrologii mundalnej” (weekend z astrologią polityczną)


KRZYSZTOF CICHOŃ

Ur. 1966 - magisterium: „Postać tańczącego króla Dawida”. Ikonografia tańca sakralnego, KUL; doktorat: „Ikonografia kosmosu w sztuce europejskiej do baroku”, Lwowska Akademia Sztuk; związany m.in. z  Instytutem Kulturoznawstwa UMCS i Katedrą Historii Sztuki UŁ.

W internecie: http://www.historiasztuki.uni.lodz.pl/kat/prax/kc

Wykłady:

19-20 X 2013 - Porządek symboliczny w potencjalnie nieskończonym wszechświecie. Ikonografia zagadnienia (III Konferencja PTA)

 

MIROSŁAW CZYLEK

Czylek M

Ukończył filozofię w roku 2004 w Szczecinie na US. Studiował również doradztwo psychospołeczne w latach 2003 – 2005. Zajmuje się astrologią od 2005 roku, od 2010 roku prowadzi bloga astrologicznego „Gwiazdologia”. Stworzył bazę odnośników Moc Astrologii z prawie 800 danymi osobowymi, ponad 400 wydarzeniami, oraz największą liczbą linków do treści z polską astrologią. W latach 2010 – 2012 członek Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, od października 2012 członek Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Od marca 2013 w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Współtwórca Bazy Horoskopów PTA (650 rekordów - stan na VI 2017r.)

W internecie: http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/

Wykłady:

19-20 X 2013 - Znaczenie komet w astrologii (III Konferencja PTA)

10-11 VI 2017 - „Człowiek jako zwierzę polityczne – pomiędzy konformizmem a anarchizmem. Analiza horoskopów myślicieli i przywódców”(weekend z astrologią polityczną)

 

GRZEGORZ DUNIEC

Fizyk, mechanik nieba, astrolog, psychografolog, biegły w zakresie kryminalistycznych badań pisma ręcznego. Absolwent Akademii Astrologii Humanistycznej oraz Studium Psychotronicznego w Łodzi. Jako astrolog specjalizuje się w astrologii predykcyjnej. Prowadzi także badania w zakresie astrometeorologii.

Wykłady:

18 II 2013 – Astrologia w kontekście psychografologii i chirologii

20 IX 2014 - Astronomiczne podstawy astrologii ("Weekend z astrologią - seria czterech wykładów")

 

ROMAN FIERFAS

Tłumacz, taoista, astrolog. Astrologię poznał dzięki inspiracji i prowadzeniu mgr Donki Madej. Taoistyczną alchemię – dzięki Rosmarie Weibel, szwajcarskiej nauczycielce praktyk Healing Tao, systemu mistrza Mantak Chia. Astrologię praktykuje samodzielnie od 2001 roku, zaś taoistyczne praktyki od roku 1994. W 2008 roku tłumaczył wstępny wykład Mantak Chia w klubie Traffic w Warszawie. Od 2008 do 2012 roku tłumaczył, organizował i współorganizował warsztaty Rosmarie w Warszawie, obecnie wspiera je duchem i reklamą. W 2013 roku zorganizował warsztaty Daisy Lee, nauczycielki uzdrawiającego systemu Radiant Lotus Qigong. Od 2010 roku stale współpracuje z warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku, prowadząc w nim swoje wykłady z pogranicza Wschodu i Zachodu, oraz tłumacząc spotkania ze swoimi gośćmi-nauczycielami. Tłumaczył warsztat Johna Frawleya, organizowany przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne. Jest również stale współpracującym tłumaczem na warsztatach pracy z głosem Shirlie Roden, organizowanych przez Agnieszkę Jurko.

W internecie: http://www.xorceria.com

Wykłady:

9 XII 2013 – Koncepcja umysłu (Shen) w tradycyjnej medycynie chińskiej i taoizmie w świetle archetypów astrologii zachodniej

21 IX 2014 - Symbole astrologiczne jako forma sztuki oraz kamienie milowe indywiduacji ("Weekend z astrologią - seria czterech wykładów")

18 X 2015 - Astrologia a psychopatologia w paradygmacie holistycznym tradycyjnej medycyny chińskiej

23 X 2016 - Obietnica bezgranicznej ekspansji totalitaryzmów – chłodnym okiem Saturna i Saturninów

 

JOHN FRAWLEY

To jeden z niewielu współczesnych praktyków astrologii prawdziwej. Jego książka The Real Astrology zdobyła prestiżową nagrodę astrologiczną, Spica Award za najlepszą książkę roku 2001 [wyd. pol. Rzeczywista astrologia, 2010]. Opublikował też The Real Astrology Applied (2002), The Horary Textbook (2005) [wyd. pol. Podręcznik astrologii horarnej, 2011] oraz Sports Astrology (2008). W latach 1996-2006 wydawał cieszący się dużym zainteresowaniem magazyn „The Astrologer’s Apprentice” (22 numery). W latach 90-tych regularnie występował w brytyjskiej telewizji. Znany jest również z autorskiego, codziennego programu „Frawley and the Fish” na kanale L!VE TV. Ma klientów i studentów na sześciu kontynentach. Prowadzi kursy i warsztaty na całym świecie, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Mieszka w Warszawie.

W internecie: http://www.real-astrology.com/

Wykłady:

20-21 IV 2013 - Interpretacja gwiazd stałych (warsztat)

8 II 2014 - Nicholas Culpeper i jego techniki astrologiczne

26-27 IV 2014 - Tradycyjna astrologia urodzeniowa (warsztat)

7-8 V 2016 – warsztat: „Praktyczna astrologia horarna / Practical Horary”

17 X 2015 - On the Road to Modernity / Na drodze do nowoczesności

22 X 2016 - „On the Architecture of the Soul – the seven key Arabian Parts / O architekturze duszy – siedem kluczowych punktów arabskich”

22-23 IV 2017 - Interpretacja gwiazd stałych (warsztat dla Polskiego Towarzystwa Astrologicznego)

 

WŁODZIMIERZ GALOSS

Z wykształcenia elektronik, pracował w tym zawodzie 25 lat. W latach 1983-1987 uczył się w Towarzystwie Psychotronicznym w Warszawie dziedzin związanych z ezoteryką, tj. radiestezji, DU, astrologii, tarota, numerologii. W 1998 ukończył 4-letni „INTERCOLLEGE” Amerykańsko-Rosyjski o specjalności astropsycholog. W 1999 roku ukończył 4-letnią naukę w Instytucie Ekonomii i Kultury z tytułem wykładowca o kierunku psychologa. W tym samym roku uzyskał w tym Instytucie tytuł magistra psychologii zarządzania. Od 1995 roku do teraz prowadzi wykłady w szkołach pomaturalnych z astrologii w miastach Warszawa, Białystok, Częstochowa, Bydgoszcz, Gdańsk i Szczecin.

Wykłady:

7 VI 2010 - Bieżące wydarzenia polityczne w Polsce i na świecie w świetle astrologii

8-9 VI 2013 - Cykle planet ciężkich w astrologii natalnej, mundalnej i astrometeorologii („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)

 

PIOTR GIBASZEWSKI

Piotr Gibaszewski ezoteryką, astrologią i tarotem zajmuje się od dwudziestu jeden lat. Absolwent religioznawstwa na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył Studium Psychotroniki w Łodzi, doktoryzuje się na AGH. Redaguje portale www.solarius.pl i www.ezoter.pl. Autor prognoz astrologicznych dla Polski i Świata. Prowadzi w Krakowie Poradnię Ezoteryczną. Współpracuje z wieloma stacjami radiowymi i telewizyjnymi, m. in. TOK FM, TVP, TVN. Prowadzi indywidualne konsultacje astrologiczne, kursy astrologii i tarota. Wykłada astrologię w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu.

W internecie: http://www.solarius.pl/

Wykłady:

5 III 2011 - Wielkie ingresy i główne konfiguracje w roku 2011 i 2012 (II Konferencja PTA)

23 V 2011  - Astrologia i wielkie przepowiednie

11 I 2016 - „Śmierć III RP, oraz wojna z cieniami, czyli co nas czeka w roku 2016” (weekend z astrologią)

23 X 2016 Horoskop elekcyjny – nowe spojrzenie

16 I 2017
- „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2017”

10-11 VI 2017 - „Horoskop Prawa i Sprawiedliwości - próba zmierzenia się z polskimi mitami” (weekend z astrologią polityczną)

 

RAFAŁ GENDARZ

Rafał Gendarz

Już w czasie trwania studiów filozoficznych zainteresował się zarówno filozofią wschodu, jak i astrologią indyjską, którą zajmuje się poważniej od 2004 roku. W tym roku zaczął się regularnie uczyć od nauczyciela szkoły z Orissy, Visti Larsena, której założycielem jest znany w Indiach astrolog Sanjay Rath. Zaowocowało to również ukończeniem studiów trzyletnich nad „Jaimini Sutrą” oraz trzech lat nad „Brhat Parashara Hora sastra”. Obecnie astrologia jest jego główną pasją i pracą, gdzie uczy (od 2011 w Berlinie), pisze oraz prowadzi konsultacje.

Wykłady:

25 IX 2016 - „Rola sygnifikatorów ducha w astrologii indyjskiej (warsztat)”

25-26 II 2017 - „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej – pięć elementów panchanga”


MARGOT GRAHAM

Absolwentka socjologii i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, podjęła pracę w Zakładzie Informacji Naukowej na Wydz. Historii UW, następnie zaś dydaktykę w Instytucie Profilaktyki Społ. i Resocjalizacji UW, przerwaną z powodu wyjazdu do Anglii. Tam ukończyła trzyletnie wieczorowe studia astrologiczne, czego rezultatem było rozstanie z nauką akademicką. Nastąpiła zmiana zainteresowań na korzyść filozofii ezoterycznej, jogi, gnostycyzmu. Po powrocie do Warszawy Margot Graham aktywne włączyła się w działalność Sekcji Astrologii Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego, od r. 1984 jako wykładowca, a od r. 1987 jako kierownik tej Sekcji. Przygotowywała materiały szkoleniowe, działała wydawniczo (w tym współredagowała kwartalnik „Zodiak”), organizowała letnie szkoły o szerokiej tematyce paranaukowej (obecność wykładowców i uczestników z wielu krajów). Od powstania w r. 2009 Polskiego Towarzystwa Astrologicznego została jego wiceprzewodniczącą, a pod koniec czteroletniej kadencji pełniła funkcję prezesa. Od stycznia 2013 r. współprowadzi zajęcia w Szkole Astrologii dr Piotra Piotrowskiego.

W internecie: http://www.margotgra.com.pl/

Wykłady:

16 XI 2009 - Zakres naszej wolności w świetle astrologii

12 II 2010 - Nowy Chiński Rok Metalowego Tygrysa

22 III 2010 - Analiza horoskopu Leona Cyborana w świetle wydarzeń z jego życia

08 XI 2010 - Fryderyk Chopin w 200 lat potem

5 III 2011 - Rok 2012 jako koan i brama (I Konferencja PTA)

07 XI 2011 - Człowiek Roku 2011 Maria Skłodowska-Curie w świetle astrologii

28 V 2012 - Dyrekcje symboliczne jako metoda rektyfikacji horoskopu i horoskopy harmoniczne (ćwiczenia)

04 VI 2012 - Julian Ochorowicz, człowiek renesansu w czasach pozytywizmu - jego życie i jego horoskopy

13 X 2012 - Tradycje olimpijskie a Igrzyska 2012 w Londynie (II Konferencja PTA)

12 XI 2012 - Bolesław Prus w świetle źródeł historycznych i astrologii

2 XII 2013O Elżbiecie Barszczewskiej (1913-1987) we wspomnieniach rodzinnych i astrologii. W stulecie urodzin aktorki.

2013/14 – Szkoła Astrologii dr. Piotra Piotrowskiego (ćwiczenia)

19 X 2014 - Węzły Księżyca, czyli nasza lekcja karmiczna i siła napędowa rozwoju wewnętrznego (IV Konferencja PTA)

17 I 2015 - Oś węzłów księżycowych w interpretacji karmicznej jako droga rozwoju wewnętrznego (warsztat)

18 X 2015 - Wprowadzenie do astrologii chińskiej

03 IV 2017 - Planety w retrogradacji z perspektywy astrologii karmicznejMANUELA GRETKOWSKA

Wykłady:

22 X 2016 - Astrologia: między sztuką a intuicjąJAROSŁAW GRONERT

Astrologią zajmuje się od 1986 roku. Pierwsze kroki stawiał u Leszka Weresa (twórcy polskiej szkoły astrologii). Gronert naucza arkanów astrologii od 1990 r. Zajęcia prowadzi w: Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie, Kaliszu, Radomiu, Gdańsku, Gorzowie Wlkp. i Wiśle. Jest autorem książek: Astrologia od początku, Strategia Kosmosu oraz Na zakręcie dziejów.

W internecie: http://jarekgronert.pl/

Wykłady:

5 III 2011- Uran i Pluton po siedmiokroć (I Konferencja PTA)

16 I 2012 - Polska i świat na zakręcie dziejów 2012-2015

13 X 2012 - Wybitne postacie sportów indywidualnych i zespołowych (II Konferencja PTA)

29 X 2012 - Zasady interpretacji horoskopów porównawczych na przykładzie znanych postaci

23-24 II 2013 - Astrologia synastryczna, relokacja i astrokartografia (warsztat)

19-20 X 2013 - Zodiakalne stopnie wzmacniające potencjały planet (III Konferencja PTA)

10-11 V 2014 - Astrologia porównawcza i mundalna (warsztat)

19 X 2014 - Cykle długoterminowe w astrogeopolityce (IV Konferencja PTA) 

2014/15 - Szkoła Astrologii PTA

18 X 2015 - Jak rozwiązywać zawiłości i pułapki w interpretacjach kosmogramów rodzeństwa bliźniaczego

14 VI 2016 - „Świat, Europa i Polska na zakręcie. Podsumowanie i przewidywania realizacji tranzytów planet wolnobieżnych” (weekend z astrologią)


23 X 2016 - Inicjacja ery telewizyjnej w polityce. Pierwsza w dziejach debata - Kennedy vs. Nixon. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku

10-11 VI 2017 - „Rywalizacja o hegemonię światowych mocarstw w świetle astrologii politycznej” (weekend z astrologią polityczną)

 

ANNA HABICH

Wykłady:

21 III 2011 – Ingres Neptuna w znak Ryb

 

EWA HERCHEL

Znawca numerologii wg szkoły Glaydy Lobos, absolwentka UW, wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Wykłady:

3 XII 2010 - Stan Wojenny (13 XII 1981) etapem w procesie wielkich przemian

5 III 2011 - Cykle planetarne, obraz kryzysu finansowego według Kondratiewa (I Konferencja PTA)

7 IV 2014 – Astrologiczne prognozowanie pogody

24 IX 2016 - „Cykl Kondratiewa – rytmy Saturna i Urana” – Ewa Herchel

20 III 2017 - Plan życia: cykle numerologiczno-astrologiczne

 

MAGDALENA JANUSZ

Ur. w 1988 roku w Bielsku Białej. Uczęszczała do Szkoły Sztuk Pięknych im. Juliana Fałata w rodzinnym mieście, następnie podjęła edukację w kierunku matematyczno – fizycznym. Malarstwem i rysunkiem zajmuje się od 1994 roku, grafiką użytkową od 2009. W 2010 roku wydała wraz z L. Wieczorkiem poradnik dla młodych kierowców, jest autorką rysunków i grafik w niej zamieszczonych. Autorka licznych prac w technice akrylowej oraz olejnej. Od wczesnych lat życia interesuje się i zajmuje się filozofią. W 2004 roku podjęła praktykę Jogi Klasycznej. Naukę astrologii rozpoczęła w 2009 dzięki Ewie Kornafel, w 2012 roku podjęła naukę na Warsztatach Astrologii Praktycznej prowadzonych przez Leona Zawadzkiego oraz Marię Pieniążek. Pracuje w banku. Jest matką, wychowując pięcioletniego syna Gabriela.

W internecie: http://artofmag.wordpress.com/

Wykłady:

21-22 IX 2013 - Astrologiczne źródła nazizmu („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)

 

WOJCIECH JÓŹWIAK

Astrologią zainteresował się na początku lat 80. XX wieku. Czuje się związany z jej racjonalnym i nie-okultystycznym nurtem. Stara się kontynuować idee pochodzące od Michela Gauquelina (np. pierwszorzędne znaczenie planet na osiach kosmogramu, typy planetarne) i od Johna Addeya (analiza harmoniczna). Od 1997 roku wydaje e-magazyn Taraka, gdzie astrologia jest jednym z głównych tematów. Od 2004 prowadzi w Internecie i w realu Akademię Astrologii (www.astroakademia.pl). Jego najważniejsza książka to: "Astrologia samopoznania" (2007).

W internecie: http://www.taraka.pl

Wykłady:

19-20 X 2013 - Jakich programów potrzebują astrologowie? (III Konferencja PTA)

16-17 XI 2013 - Mało znane sposoby interpretacji horoskopu urodzeniowego i prognozy: wiązki i kaskady (warsztat)

14 VI 2015 - "Najbliższy cykl Saturna dla Polski w świetle cykli planetarnych Richarda Tarnasa".

 

JOANNA KOMOROWSKA

Dr habilitowany nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, kierownik Katedry Literatury Greckiej i Bizantyjskiej UKSW. Doktorat uzyskała w 2000 roku na Wydziale Filologicznym UJ na podstawie pracy Metodologia greckiej astrologii katarchicznej w IV i V wieku n.e., habilitację na tymże samym wydziale w roku 2005. Autorka monografii Vettius Valens of Antioch – an intellectual monography (Kraków 2004), Fenicjanki – studium tragedii Eurypidesa (Kraków 2011), komentowanych i opatrzonych monograficznymi wstępami przekładów Aleksandra z Afrodyzji (O przeznaczeniu, Kraków 2009) i Plutarcha z Cheronei (Pisma egzegetyczne, Kraków 2012) oraz szeregu artykułów, w tym m.in. „Theory Applied: The Proem and the Contents of Tetrabiblos II” Eos 98 (2011), „Individual Nativity, ‘Beginning of Life’ Controversy and Other Problems: Proem and Structure of Book Three of the Tetrabiblos” Eos 99 (2012), „Under the Sign of Aries: the Nile, the Zodiac, and a Roman Poet”, Mene 4 (2004), “Hephaestio of Thebes and the Proems of Apotelesmatica”MHNH III 2003. Stypendystka Fundacji Lanckorońskich (2011), Warburg Institute (2007, 2003), oraz Center for Hellenic Studies w Waszyngtonie (2002).

W internecie: http://www.wnh.uksw.edu.pl/node/176

Wykłady:

19-20 X 2013 - Wiedza prawdziwie niezwykła: astrologia Vettiusa Valensa (III Konferencja PTA)

18 X 2014 - Firmucus Maternus i thema mundi (IV Konferencja PTA)

17 X 2015 - Astronomica Maniliusza: między astrologią a literaturą

22 X 2016 - Dorotheos z Sydonu i zaginione »Carmen astrologicum«

 

SYLWIA KONARSKA – ZIMNICKA

Adiunkt w Zakładzie Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii UJK w Kielcach. Zainteresowania badawcze koncentrują się wokół szeroko pojmowanej kultury Polski średniowiecznej i wczesnonowożytnej; ponadto historii nauki średniowiecznej i wczesnonowożytnej, ze szczególnym uwzględnieniem filozofii przyrody, astronomii, astrologii, medycyny (przede wszystkim ziołolecznictwa).

W internecie:  http://www.ujk.edu.pl/ihis/index.php/dr-sylwia-konarska-zimnicka

Wykłady:

25 III 2013 - Zasady astrometeorologii w pismach Jakuba z Iłży starszego

19-20 X 2013 - Skrypty dla adeptów nauki o gwiazdach na Uniwersytecie Krakowskim przełomu XV i XVI stulecia (III Konferencja PTA)

18 X 2014 - Michał Falkener z Wrocławia i jego kompendium wiedzy astrologicznej (IV Konferencja PTA)

17 X 2015 - Przez gwiazdy do zdrowia – rzecz o średniowiecznej medycynie astrologicznej

27 II 2017
- „Albumasar i jego dzieła astrologiczne. Cz. 1. Flores”

EWA KORNAFEL

Ukończyła wyższe studia filologiczne; od 1995 roku zajmuje się astrologią i zgłębianiem świata symboliki planetarnej. Początkowo uczyła się u Leszka Weresa, twórcy polskiej szkoły astrologii, potem u Jarosława Gronerta, astrologa, autora wielu książek o wpływie ciał niebieskich na życie człowieka. Pasjonują ją szczególnie archetypy kobiecości, stąd tak wielkie znaczenie przywiązuje do Księżyca, Wenus, Lilith i Plutona. Od 1998 roku prowadzi wykłady i warsztaty astrologiczne w Katowicach, Raciborzu, Rybniku, Warszawie i Krakowie. W 2010 roku wydała książkę „Lilith, zakazana kobiecość”. Od 2013 roku jest konsultantką astrologiczną kalendarza księżycowego „Spirala”.
Zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem horoskopów, doradztwem dla osób prywatnych i firm.

W internecie: http://astrolilith.eu/

Wykłady:

28 IX 2013 - Protest, bunt, transgresja – o znaczeniu Lilith w horoskopie (warsztat)

19 X 2014 - Astrologiczne wyznaczniki nadwrażliwości (IV Konferencja PTA)

17 X 2015 - Czym skorupka za młodu nasiąknie..., czyli o przeszłości modelującej naszą przyszłość

22 X 2016 - Horoskop i nieświadomy instynkt śmierci

 

BOGDAN F. KRUSIŃSKI

Absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Astrologią zainteresował się w 1989 roku, a od 1994 roku zajmuje się nią intensywnie. Jest autorem jednego z najbardziej popularnych polskich programów astrologicznych – „Urania”. Opracował też własny system domów (domy Krusińskiego). Jest członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

W internecie: http://www.astrologia.pl/

Wykłady:

13 X 2012 - Prozerpina – nowa planeta w Układzie Słonecznym (II Konferencja PTA)

14 X 2013 - Podwójna spirala horoskopu – nowy wymiar analizy astrologicznej

7 II 2015 - Techniki predykcyjne z wykorzystaniem programu astrologicznego Urania (seminarium)

 

KRYSTYNA LELIŃSKA

Wykłady:

7 II 2011 - Typy osobowości Junga a kariera zawodowa

 

ROBERT MARZEWSKI

Astrologią zajmuje się od 1993 roku. W tym też czasie rozpoczął edukację w Rosyjsko-Amerykańskiej Akademii ,,INTERCOLLEGE" na specjalności astropsychologia. Własną praktykę astrologiczną prowadzi od końca lat 90. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filozofia. Interesuje się szczególnie filozofią nauki, w tym historią nauki, jak też ontologią i epistemologią, a ponadto szeroko pojmowanym rozwojem duchowym, religiami, ezoteryką. Zwolennik racjonalnego podejścia do astrologii, jak też jej badania. Prezes Instytutu Badań nad Astrologią "AstroLab".

W internecie: http://www.robertmarzewski.pl/

Wykłady:

5 III 2011 - Astrologia, czas, przestrzeń (I Konferencja PTA)

14 VI 2014 - O krytyce astrologii w świetle zarzutów co do jej nienaukowego charakteru ("Weekend z astrologią - wykłady i warsztat")

17 X 2015 - Badania polskich astrologów – wybór z różnicy

 

THEODORE NAICKER

Urodził się w 1987 roku w Durbanie (Republika Południowej Afryki). W 2010 roku zaczął zgłębiać współczesną astrologię psychologiczną. We wrześniu 2011 roku nawiązał kontakt z Giacomo Calabrese, uczniem Roberta Zollera, który wprowadził go w tajniki astrologii tradycyjnej. Niedługo potem postanowił pogłębić swoją wiedzę pod kierunkiem innego studenta Zollera, Roda Suskina, najwybitniejszego astrologa w RPA. Theodore z wykształcenia jest inżynierem przemysłu naftowego, studia ukończył na Texas Tech University w Lubbock w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pracuje jako inżynier ds. południowoafrykańskich podmorskich zasobów ropy i gazu. Certyfikaty astrologiczne: CMA, Certificate of Medieval Astrology (2011 – Giacomo Calabrese); Traditional Astrology Conference (2011 – B. Dykes, D. George & Ch. Brennan); Annual Profections Course (2012 – Chris Brennan); DMA, Diploma in Medieval Astrology (2012 – Giacomo Calabrese); FAA Workshop & Lectures (2010 – Ben Dykes); Revolutions Workshop (2010, 2013 – Ben Dykes); Practitioner’s Certificate in Astrology – w toku  (2013 – Rod Suskin).

Wykłady:

1-2 II 2014 Astrologia urodzeniowa i partnerska – synteza technik tradycyjnych i współczesnych (warsztat) 

 

TERESA NOWAK

Od dwudziestu ośmiu lat praktykuje naturalne metody wspomagania zdrowia i holistycznego rozwoju oraz astrologię. Jest przy tym mamą dwóch wspaniałych synów: Waldka i Jacka oraz babcią cudownej Julii. Wędrując przez lata po różnych ścieżkach samodoskonalenia miała szczęście spotkać na na swej drodze ludzi życzliwych innym, z rozwiniętą świadomością swej duchowej natury.

W internecie: http://www.uzdrawianie-ezoteryczne.pl/o-nas/

Wykłady:

5 III 2011 - Horoskopy Chin (I Konferencja PTA)

13 X 2012 - Olim­piada 2008 w Pekinie (II Konferencja PTA)

 

ŚWIATOSŁAW FLORIAN NOWICKI

Ur. 1947, syn prof. filozofii, Andrzeja Nowickiego. Absolwent Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1969-1981 wykładał filozofię na różnych warszawskich uczelniach. Tłumacz, znawca i komentator filozofii Hegla. Członek Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Pracuje głównie dla Biblioteki Klasyków Filozofii Wydawnictwa Naukowego PWN. Ma w dorobku m.in. przekład „Encyklopedii nauk filozoficznych Hegla” i trzytomowych „Wykładów z historii filozofii” tegoż filozofa. Od 1984 roku zajmuje się również astrologią – głównie w aspekcie teoretycznym. Opublikował wspólnie z Wojciechem Jóźwiakiem książkę astrologiczna, pt. „Cykle zodiaku”. Od 1990 roku współpracuje wielorako z Jerzym Prokopiukiem. Prowadzi własne badania teoretyczne na temat harmonii sfer niebieskich. Od 1994 roku utrzymuje robocze kontakty z kilkoma osobami praktykującymi na polskim gruncie channeling. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma „Gnosis”. Od 16 października 2000 przewodniczący Klubu GNOSIS

W internecie: http://www.tarotapokalipsy.com/pl/

Wykłady:

15 II 2010 - Horoskop poczęciowy

8-9 VI 2013 - Różne systemy współrzędnych astronomicznych jako narzędzie do badania symbolicznych znaczeń gwiazdozbiorów („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)

19-20 X 2013 - Symbolika tarota jako klucz do interpretacji gwiazdozbiorów (III Konferencja PTA)

18 XI 2013 - Siedem postaci wiecznej natury Boehmego w powiązaniu z sekwencją planet

19 X 2014 - Pięćsetletni cykl Neptuna i Plutona jako podstawa astrologicznej periodyzacji dziejów Europy (IV Konferencja PTA)

18 X 2015 - Mój horoskop Polski (13 maja 963), wydedukowany z cyklu Neptuna i Plutona

11 VI 2016 - „Rola Kościoła w życiu narodu w świetle horoskopu Polski” (weekend z astrologią)


23 X 2016 - Ugruntowanie własnych idei w strukturze horoskopu

 

ANDRZEJ OPEJDA

Bankowiec i przedsiębiorca. Astrologią interesuje się od 1982 roku. Uczył się jej u Leszka Weresa, Marii Graham i Wojciecha Rojka. W 1990 roku, przy okazji półrocznego stażu zawodowego we Włoszech, zgromadził niemal wszystkie wydane tam drukiem publikacje astrologów włoskich i zagranicznych. Zainspirowany włoskim czasopismem „La Ricerca”, założonym przez włoskiego astrologa Ciro Discepolo, po powrocie do kraju założył i redagował czasopismo astrologiczne „Zodiak”, które (nieregularnie) ukazywało się od 1993 do 1997 roku. W grudniu 1995 r. założył Almanach Astrologiczny - pierwszy serwis internetowy w języku polskim poświęcony astrologii, a w 1998 r. - internetową grupę dyskusyjną „Astrologia”. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Astrologicznego (2009 r.). Inicjator i redaktor AstroWiki – internetowej encyklopedii astrologii. Swoje zainteresowania astrologiczne koncentruje na astrologii gospodarczej, synastrii i astrozofii.

W internecie: http://astrolog.pl/

Wykłady:

6 X 2009 - Czy to już koniec pierwszego kryzysu gospodarczego XXI w.?

11 X 2010 - Amerykański czynnik kryzysów gospodarczych

5 III 2011-Efekt  Księżyca na Giełdzie Papierów Wartościowych (I Konferencja PTA)

16 IV 2012 - Krótka historia Zodiaku. Czy żyjemy już w Erze Wodnika?

07 I 2013 - Historia Trzech Króli - czy jest tylko legendą?

19-20 X 2013 - Zastosowanie astrologii w uprawie roślin (III Konferencja PTA)

23 X 2016 - Rudolf Steiner i astrologia

 

MARIA PIENIĄŻEK

Jest astrologiem i nauczycielką hatha jogi według metody Instytutu Kaivalyadhama. Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, mistrz sportu w gimnastyce artystycznej. W latach 1973 -1989 aktorka w zespole Teatru Akademia Ruchu. Razem z Leonem Zawadzkim prowadzili Pracownię Doskonalenia Wewnętrznego, Akademię Kultury Duchowej oraz Pracownię Arkadia w Bielsku Białej (1990-2008). Prowadzi też kursy jogi klasycznej i I-Cing. Razem z Leonem Zawadzkim są autorami książki „Nandri” (2007) o podróży pielgrzymującej do Indii. Mieszka w Bielsku Białej.

W internecie: http://www.logonia.org/

Wykłady:

01 III 2010 - "... moje będzie za grobem zwycięstwo!” - życie i dzieło Leona Cyborana

25 V 2013 - Astrologia - sztuka kontemplacji losów człowieka (seminarium)

21-22 IX 2013 – udział w debacie Sens i przyszłość astrologii („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)

19-20 X 2013 - Od astrologii do teurgii – życie i śmierć Jana Kefera (III Konferencja PTA)

19 IX 2014 - Jak na górze, tak na dole (IV Konferencja PTA)

 

PAULINA PIOTROWSKA

Urodzona w Szczecinie. Dzięki stypendiom naukowym w USA, Szwajcarii i Francji doktoryzowała się na Uniwersytecie Warszawskim, przedstawiając rozprawę „Studia nad Disputatio contra iudicium astrologorum Marsilia Ficina”. Członikini Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Wykłady:

20 V 2013 - Marsilio Ficino: Saturn i melancholia

23 X 2016 - Marsilio Ficino jako astrolog humanistyczny

 

PIOTR PIOTROWSKI

Dr n. hum., filozof, astrolog. Rozprawę doktorską pt. Jung, Eliade i symbolizm kosmiczny obronił w 2005 roku na Wydziale Filozoficznym UMCS w Lublinie. Jest autorem kilku książek, m.in. Jung i astrologia (2002), Lilith Czarny Księżyc (2007), Przesłanie Chirona (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), Małe planety – nowe odkrycie astrologii (2010) oraz Reguły astrologii tradycyjnej (2011). Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Jego obszar badawczy stanowi filozofia religii oraz historia doktryn i idei astrologicznych. Prowadzi profesjonalne sesje i konsultacje astrologiczne, jest nauczycielem astrologii współczesnej i średniowiecznej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

W internecie: http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/

Wykłady:

30 XI 2009 - Problemy astrologii antycznej. Wokół krytyki Sekstusa Empiryka

10 I 2011 - Astrologiczne sekrety dawnych mistrzów

5 III 2011- Almuten w pismach Abrahama ibn Ezry (I Konferencja PTA)

27 II 2012 - Tradycyjna astrologia elekcyjna

13 X 2012 - Czy można przewidzieć wynik meczu? (II Konferencja PTA)

13 X 2012 - Wprowadzenie do tradycyjnej astrologii medycznej (II Konferencja PTA)

10 XII 2012 - Punkty arabskie w tradycji astrologicznej (Inauguracja Biblioteki PTA)

od 2013 - Szkoła Astrologii dr. Piotra Piotrowskiego

22 VI 2013 - System rocznej prognozy w astrologii tradycyjnej (warsztat)

21-22 IX 2013 - Astrologia średniowieczna współcześnie („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)

19-20 X 2013 - Bonincontrius i Morinus: dwa style renesansowej astrologii elekcyjnej (III Konferencja PTA)

14 VI 2014 - Aspekty i konfiguracje planet w astrologii horarnej ("Weekend z astrologią - wykłady i warsztat")

19 X 2014 - Koncepcje astrologiczne w Introductorium astronomiae Michała Falkenera (IV Konferencja PTA)

2014/15 i później - Szkoła Astrologii PTA

17 X 2015 - Odkrycie planet transsaturnicznych, czyli o upadku astrologii tradycyjnej

11 VI 2016 - „Horoskopowe atuty władzy w pismach dawnych astrologów” (weekend z astrologią)


22 X 2016 - O renesansowej astrologii urodzeniowej: Augen Ferrier i jego traktat

10-11 VI 2017 - „Revolutio annorum: zasady interpretacji mundalnego horoskopu rocznego”
(weekend z astrologią polityczną)

 

KRZYSZTOF PORZEŻYŃSKI

Ur. 1969 w Warszawie. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Astrologią zajmuje się od 1991 r. Twórca komputerowego programu astrologicznego Capella. Współtwórca unikalnych, kieszonkowych kalendarzy astrologicznych. Teksty o tematyce astrologicznej publikował w kwartalniku "Albo-albo inspiracje jungowskie", witrynie Astroportal i innych stronach internetowych oraz w piśmie „Trygon”. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Z zamiłowania zajmuje się również fotografią artystyczną.

W internecie: http://www.astrologia.pl/biuletyn/3uran.html

Wykłady:

18 IV 2011 - Współzależność faz zodiakalnych

19-20 X 2013 - Twórczość jako wyraz kosmicznego procesu (III Konferencja PTA)

 

RAFAŁ PRINKE

Dr n. hum., filolog i historyk, prodziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu, współautor „Mandali życia”, autor „Vademecum polskiego astrologa”, „Tarot -- dzieje niezwykłej talii kart” oraz szeregu innych książek i licznych artykułów w kilku językach. Obszary jego zainteresowań naukowych to m.in. historia nauki, historia tradycji ezoterycznych, genealogia i heraldyka, informatyka humanistyczna oraz teoria i filozofia turystyki. Obecnie przygotowuje obszerną monografię na temat alchemii.

W internecie: http://main2.amu.edu.pl/~rafalp/WWW/polski.html

Wykłady:

23 XI 2013 – Astrologia w rękopisie Wojnicza

18 X 2014 - Czwarta Monarchia i astrologia kopernikańska w przepowiedni alchemika Michała Sędziwoja (IV Konferencja PTA)

 

JERZY PROKOPIUK

Jerzy Prokopiuk (ur. 1931) – religioznawca, filozof, psycholog, gnostyk, antropozof - jest przede wszystkim znany jako tłumacz i popularyzator literatury humanistycznej (głównie ezoterycznej, religioznawczej, filozoficznej i psychologicznej) z niemieckiego, angielskiego i francuskiego obszaru językowego; jest twórcą i redaktorem naczelnym pisma Gnosis oraz prezesem honorowym Klubu Gnosis. Do autorów 129 przełożonych przezeń (i wydanych w latach 1957-2008) książek należą m.in. Mistrz Eckhart, Anioł Ślązak, Telemann, Goethe, Schiller, Novalis, Hegel, Schleiermacher, R. Steiner, G. Wehr, E. Bock, Freud, Jung, E. Neumam, Pauli, Kerenyi, Max Weber, W.F. Otto, van der Leeuv, U. von Balthasar, C.F von Weizsacker, E. Junger (litereatura niemiecka), R. Benedict, Fromm, Galbraigth, Hillman, A. Huxley, E.O. James, P. Johnson, Koestler, Laing, S. Leak, Mayendorff, D. Morris, S. Runciman (literatura angielska i amerykańska), Eliade i Sedir (literatura francuska), jak również H. Hesse, B. Goetz i M. Ende (beletrystyka). Kilkanaście przełożonych przezeń książek, nie zostało jeszcze wydanych. Jego dokonania translatorskie zostały uwieńczone nagrodą Instytutu Polsko-Niemieckiego w Darmsztacie w roku 1987, zaś w dwa lata później został laureatem nagrody Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Wspomnieć nadto należy, iż Jerzy Prokopiuk jest autorem niemal pięciuset esejów, artykułów i wywiadów – publikowanych tak w periodykach naukowych, jak i zwróconych do szerszej publiczności, w prasie kulturalnej. Od lat sześćdziesiątych prowadzi też bogatą działalność odczytową.

W internecie: http://www.gnosis.art.pl/osoby/Jerzy_Prokopiuk.HTM

Wykłady:

19-20 X 2013 - Medytacyjny kontakt z bogami planetarnymi – na przykładzie Hermesa/Merkurego (III Konferencja PTA)

 

GALINA PUINOVA

Zajmuje się Tarotem od 1993 r., poznawała tę dziedzinę u wielu wybitnych tarocistów. Jest autorką unikalnego połączenia Tarota z astrologią. W swej praktyce preferuje talię kart Ridera-Waite’a. Prowadzi wykłady astrologii i Tarota w Akademii Astrologii w Moskwie oraz w filiach tej uczelni w Permie i Odessie. Od 10 lat dzieli się swą wiedzą również w Polsce.

Wykłady:

30 V 2011 - Pogłębione metody analizy horoskopów porównawczych i kontaktowych

 

GREGORY ROZEK

Grafik i astrolog. Absolwent Warszawskiej ASP. Badacz astrologii klasycznej i niestandardowych zjawisk astrologicznych. Analityk Świata. Laureat konkursu organizowanego przez “The Astrological Association of Great Britain” (publikacja w “The Astrological Journal”, marzec 2014).

W internecie: www.gregoryrozek.com

Wykłady:

10 III 2014 - Planety w retrogradacji i ich liczba w horoskopie

 

JAKUB RUSZKOWSKI

Pasjonat biologii, psychologii, hobbystycznie wiolonczelista. Astrologia bardzo dobrze współgra z bliską mu filozofią taoistyczną i wynikającą z niej pasją obserwacji przyrody oraz zachodzących w niej procesów i cykli. Ze względu na kierunek studiów, najwięcej uwagi przykłada szeroko rozumianej astrologii medycznej. Jest autorem bloga „Pod nieboskłonem”, na którym zamieszcza treści związane głównie z astrologią medyczną. Jest także jednym z inicjatorów, koordynatorem i redaktorem „Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego”.

W internecie: http://podniebosklonem.wordpress.com

Wykłady:

21-22 IX 2013 - Astrologia i medycyna („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)

20 IX 2014 - Roczna prognoza zdrowia według XVII-wiecznych astrologów

18 X 2014 - Wybrane techniki predykcyjne astrologii medycznej (IV Konferencja PTA)

 

JAN SAR SKĄPSKI

Astrolog polsko-kanadyjski, urodzony w Krakowie, od kilkudziesięciu lat zamieszkały w Vancouver, w Kanadzie. Członek honorowy Stowarzyszenia Astrologów w Poznaniu. W latach 1977-1985 pełnił funkcje przewodniczącego British Columbia Astrological Society i redaktora kwartalnika astrologicznego The Ecliptic. W tym czasie powołał grupę badawczą Axiomatic Study Group, a pięć lat później własne studium astrologiczne Celestica. Jest twórcą teorii astrologii kognitywnej, zwanej też astrologią procesów świadomych oraz szkoły o tej nazwie. Napisał The Art of Mastering Astrology, Śladami Wenus. Astrologia życia intymnego oraz wiele skryptów w języku polskim i angielskim. Opublikował liczne artykuły w The Ecliptic, Astrological Perspectives, RAMC, Astro-Psychological Problems, The Sneider-Gauquelin Research Journal.

W internecie: http://cgi.www.astrologer.com/cgi-bin/www.astrologer.com/search.cgi?number=937970168

Wykłady:

10 V 2010 - Potrzeba i uzasadnienie istnienia astrologii - przedstawienie własnego poglądu

20 VI 2010 - Perspektywy prognozowania

26 III 2012 - Kalejdoskop kobiety. Co horoskop mówi o kobiecie? Co horoskop może powiedzieć o małżeństwie?

15 IV 2013 - „Wędrówki w czasie”:  czyli jak ewolucja człowieka wpływa na poszukiwanie współczesnego znaczenia astrologii

 

PAWEŁ SKONIECZNY

Absolwent filozofii oraz religioznawstwa, autor pracy poświęconej słynnemu astrologowi Morinusowi i jego opus magnum („Astrologia Gallica”). Zgłębia astrologię tradycyjną, zainteresowany również możliwościami zastosowania jej w obrębie medycyny i pedagogiki. Mieszka w Warszawie.

Wykłady:

21 IX 2014 - Astrologia medyczna a kwestia właściwej diety ("Weekend z astrologią - seria czterech wykładów")

 

ERIK VAN SLOOTEN

Ur. 28 lipca 1942 roku w Eindhoven (Holandia) – Słońce w Lwie, ascendent w Strzelcu i Księżyc w Wodniku – studiował językoznawstwo, literaturoznawstwo, italianistykę, historię sztuki i filozofię na uniwersytetach w Utrechcie i Nijmegen. Mieszka w Monachium, specjalizuje się w astrologii klasycznej, w szczególności poświęca się astrologii horarnej. Jest autorem siedmiu książek w języku niemieckim – kilka z nich zostało przetłumaczonych na włoski, holenderski i czeski. W przygotowaniu przekład polski. Prowadzi wykłady i seminaria w całej Europie, w szczególności w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Włoszech. Jako kabareciarz poliglota pojawia się też na wielu konferencjach astrologicznych, m.in. w Monachium, Amsterdamie, Bazylei i Mediolanie.

W internecie: http://www.erikvanslooten.de/

Wykłady:

19 X 2013 - Jak rozumiem astrologię klasyczną / Was verstehe ich unter Klassischer Astrologie? (III Konferencja PTA)

20 X 2013 - Klasyczna interpretacja horoskopu urodzeniowego / Klassische Radixdeutung (warsztat)

9-10 V 2015 - Skuteczna praktyka astrologii tradycyjnej (warsztat)

 

TOMASZ STĄPOR

Założyciel i jeden z autorów serwisu astrologicznego Astrolabium.pl. Przez kilka lat udzielał porad astrologicznych. Obecnie do astrologii podchodzi krytycznie.

W internecie: http://www.astrolabium.pl/

Wykłady:

19 IV 2010 -  Gwiezdna astrologia: techniki pracy z gwiazdami stałymi

8-9 VI 2013 - Dlaczego astrologia nie jest nauką, a jednak się sprawdza („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)

 

IGOR STROJECKI

Od ponad trzydziestu lat zajmuje się historią swojej rodziny, pasjonuje się historią Warszawy i rodzin z nią związanych, popularyzuje badania genealogiczne, wygłasza odczyty i wykłady w wielu środowiskach, organizuje wydarzenia przywracające pamięć o zapomnianych  i wybitnych osobach z nim spokrewnionych. W ciągu ostatnich 10 lat zorganizował w całej Polsce ok. 70 wystaw poświęconych swoim przodkom, wygłosił kilkaset wykładów, jest autorem publikacji, udzielał licznych wywiadów do prasy, radia i telewizji, był bohaterem reportaży radiowych i programów telewizyjnych. Jest m.in. członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego i Stowarzyszenia Nasz Norblin. Motto Igor Strojeckiego brzmi: "Być może jeszcze nie narodził się ten, który kiedyś zapuka do twoich drzwi i o historię twojej rodziny poprosi".

Wykłady:

12 XI 2012 - Bolesław Prus w świetle źródeł historycznych i astrologii

2 XII 2013 – O Elżbiecie Barszczewskiej (1913-1987) we wspomnieniach rodzinnych i astrologii. W stulecie urodzin aktorki

 

WOJCIECH SUCHOMSKI

Ur. w 1973 r. – skończył Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim, publikuje prognozy ekonomiczne i giełdowe na portalu Astrobiznes.pl. Pracował w banku Lloyds TSB w Wielkiej Brytanii, w Banku Przemysłowym w Łodzi oraz jako analityk w firmie telekomunikacyjnej. Jest autorem książki „Cykle planetarne na giełdzie”.

W internecie: http://www.astrobiznes.pl/

Wykłady:

17 X 2011 - Astrologia inwestowania

16 III 2013 - Astrologia biznesowa (warsztat)

19-20 X 2013 - Horoskopy miast polskich (III Konferencja PTA)

 

ALICJA SZACHEWICZ

Wykłady:

11 I 2010 – Temat śmierci w horoskopieARTUR ŚWIĘCH

Wykłady:

23 X 2016 - Archetypy faz zodiaku w świecie filmu


ROBERT VON HEEREN

Wykłady:

17 X 2015 - Die Kentauren Chiron, Pholus und Nessus / Centaury Chiron, Pholus i Nessus (wykład)

18 X 2015Die astrologische Interpretation der drei Kentauren Chiron, Pholus und Nessus – Schlüssel zu neuen Dimensionen im Horoskop / Astrologiczna interpretacja centaurów Chirona, Pholusa i Nessusa – klucz do nowych wymiarów w horoskopie (warsztat)


ANNA MARIA WOŹNIAK

Wykłady:

18 X 2015 - Opozycja – aspekt nie tylko wojenny


ELŻBIETA WNUK - LISOWSKA

Wykłady:

17 X 2015 - Walka planet i gwiazd oraz rytuały przeciw demonom w wierzeniach i kosmologii zaratusztrańskiej

22 X 2016 - Kosmiczne opowieści – między mitem a astrologią

 

WŁODZIMIERZ ZYLBERTAL

Ur. 1960, astrolog, badacz psychotroniki, popularyzator, pisarz i nauczyciel. W astrologii czynny od roku 1990, kiedy to ukazała się książka „Kosmiczne źródła jaźni”, pierwszy powojenny polski podręcznik astrologii. Autor licznych publikacji poświęconych astrologii oraz szeroko pojętej dywinacji. Prowadzi szkolenia z zakresu astrologii i numerologii oraz praktykę life coachingu.

W internecie: http://www.labes.edu.pl/

Wykłady:

8-9 VI 2013 - Jak popularyzować astrologię i jak jej uczyć („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)

21-22 IX 2013 - O jak najbardziej użytecznych zastosowaniach astrologii („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)

18 X 2015 - Nowoczesny astrologiczny model medyczny człowieka

14 VI 2016 - „Kilka horoskopów Zjednoczonej Europy i wnioski z nich wypływające” (weekend z astrologią) 


23 X 2016 - Astrologia jako podstawa inżynierii psychotronicznej

10-11 VI 2017 - „Trzy mity Europy” (weekend z astrologią polityczną)

 

LEON ZAWADZKI

Jest astrologiem, znawcą historii i filozofii Wschodu. Praktykuje jogę od ponad 50 lat. Ma wykształcenie uniwersyteckie - ekonomia i ekonometria stosowana. Jest trenerem szachów profesjonalnych. Razem z Marią Pieniążek prowadzili Pracownię Doskonalenia Wewnętrznego, Akademię Kultury Duchowej oraz Pracownię Arkadia w Bielsku Białej (1990-2008). Jest autorem wielu książek o astrologii: „Końca świata nie będzie” (1992), „Astrolog” (1996), „Ariadna - praktyczny podręcznik interpretacji horoskopu” t. I Labirynt (1998), t. II Wyrocznia (2000), t. III Misterium (2004), „Fala - studium zaćmienia” (1999). Razem z Marią Pieniążek jest autorem książki „Nandri” (2007) o podróży pielgrzymującej do Indii. Mieszka w Bielsku Białej.

W internecie: www.logonia.org

Wykłady:

01 III 2010 - "... moje będzie za grobem zwycięstwo!” - życie i dzieło Leona Cyborana

25 V 2013 - Astrologia - sztuka kontemplacji losów człowieka (seminarium)

21-22 IX 2013 - Podmiot, obiekt skupienia i proces poznania w analizie horoskopu, czyli dlaczego Astrologia Świątynna („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)

19-20 X 2013 - Od astrologii do teurgii – życie i śmierć Jana Kefera (III Konferencja PTA)

19 X 2014 - Jak na górze, tak na dole (IV Konferencja PTA)

  

* * *

 

W celu dokonania uzupełnień, albo korekt opisów biograficznych, prosimy o kontakt na e-mail PTA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do członka Zarządu PTA, Mirosława Czylka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: O PTA
Back to Top