„Astrologia w Polsce w okresie międzywojennym”

Zapraszamy na wykład białoruskiej historyk, specjalizującej się w zakresie historii astrologii, będący podsumowaniem jej ostatnich badań dotyczących głównych zagadnień astrologii w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Prelegentka opowie m.in. o stowarzyszeniach astrologicznych działających w naszym kraju, czasopismach branżowych, wybitnych i wpływowych postaciach (jak np. F. Prengel, A. Ulkan i in.), przedstawi również przykładowe interpretacje horoskopów polityków, jak prognozowano wojnę i wiele innych.
Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania









