AdminPTA | Odsłony: 414

Astrologia w kalendarzach Prus Królewskich
dr Piotr Paluchowski

[il. ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej]

Wykład online: środa, 15 maja 2024, godz. 19:00

Jednym z fenomenów nowożytnej kultury europejskiej bez wątpienia były astrologiczne druki kalendarzowe. Obok literatury religijnej stanowiły one najbardziej rozpowszechnione medium. Publikacje te pozwalały czytelnikom nie tylko odnaleźć się w niełatwych podziałach czasu, ale również niosły ze sobą liczne wskazówki natury astrologicznej. Stanowiły też ważne ogniwo w przekazie informacji naukowej oraz popularyzacji wiedzy o niebie. W trakcie wystąpienia prelegent nawiąże do swoich najnowszych ustaleń zorientowanych na astrologię dotyczących druków kalendarzowych wydawanych na terenie Prus Królewskich.

PIOTR PALUCHOWSKI - absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, doktor historii. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Historii i Filozofii Nauk Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i współautor siedmiu książek i ponad 40 tekstów naukowych. Jego badania koncentrują się na historii Gdańska i Prus Królewskich, a w szczególności historii medycyny i druków.

Wykład odbywa się przez Internet na platformie Myconference. Osoby chcące wziąć udział mogą wejść na podany niżej link, aby się zarejestrować lub zalogować w dniu wykładu.

Link do wykładu: https://qo.mywebinar.com/lrzx-hcpk-fnlp-mcnv

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 15 maja 2024, godz. 19:00.


Organizator: Polskie Towarzystwo Astrologiczne, tel. 661 232 597, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top