AdminPTA | Odsłony: 1007

„Astrologia w życiu Zygmunta Starego”
Natallia Sliž
Wykład online, środa, 24 stycznia 2024, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład online białoruskiej historyk astrologii Natallii Sliž na temat roli astrologii, jaką odegrała ona w życiu króla Polski Zygmunta Starego (1467-1548). Przeanalizowany zostanie jego horoskop urodzeniowy, a także horoskopy koronacyjne, roczne (solariusze), horoskop małżeński z Barbarą Zapolyą, jak również horoskop Bony Sforzy. Prelegentka uwypukli korelację pomiędzy danymi historycznymi i astrologicznymi.

NATALLIA SLIŽ (Slizh), białoruska historyk i astrolog, zajmuje się historią rodziny, ślubu szlacheckiego, życia seksualnego w Wielkim Księstwie Litewskim oraz historią Grodna w XVI-XVII w. Ostatnim tematem zainteresowań została historia astrologii w Wielkim Księstwie Litewskim. Autorka ponad 200 publikacji naukowych. Ostatnia rozprawa stanowi rozdział o historii astrologii w Polsce w czasach międzywojennych w monografii poświęconej astrologii w XX-XXI w. („Astrology in Interwar Poland”. In: Burns, W. (eds) Astrology and Western Society from the First World War to Covid-19. Palgrave Macmillan,  2023, p. 131–168.)

Wykład odbywa się przez Internet na platformie Myconference. Osoby chcące wziąć udział mogą wejść na podany niżej link, aby się zarejestrować lub zalogować w dniu wykładu.

Link do wykładu: https://qo.mywebinar.com/qljv-tdev-lxvr-hxgv

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 24 stycznia 2024, godz. 19:00.

Organizator: Polskie Towarzystwo Astrologiczne, tel. 661 232 597, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top