AdminPTA | Odsłony: 1130

„Mikołaj Kopernik i astrologia”
dr Piotr PiotrowskiWykład online, środa, 2 sierpnia 2023, godz. 19:00

Z okazji roku kopernikańskiego zapraszamy na wykład dr. Piotra Piotrowskiego o związkach łączących Mikołaja Kopernika z astrologią. Słynny polski uczony tworzył w czasach największego rozkwitu astrologii w Europie. Uczył się tej dziedziny zarówno na Akademii Krakowskiej, jak na uniwersytecie medycznym w Padwie. Kreślił dla siebie horoskop i próbował odczytać z niego zawiłości losu swojego, jak i swoich bliskich. Co więcej, symbolizm astrologiczny wpłynął zasadniczo na jego koncepcje naukowe. I chociaż Kopernik raczej nie stawiał innym horoskopów, to jednak wiedza ta odegrała w jego formacji naukowej ważną rolę.

PIOTR PIOTROWSKI – dr n. hum., filozof, astrolog (DMA - Diploma in Medieval Astrology). Rozprawę doktorską pt. „Jung, Eliade i symbolizm kosmiczny” obronił w 2005 roku na Wydziale Filozoficznym UMCS w Lublinie. Jest autorem kilku książek, m.in. „Jung i astrologia” (2002), „Lilith Czarny Księżyc” (2007), „Przesłanie Chirona” (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), „Małe planety – nowe odkrycie astrologii” (2010) , „Reguły astrologii tradycyjnej” (2011), „Albumasar i jego »Ysagoga minor«” (współautor S. K.-Zimnicka, 2020). Jego obszar badawczy stanowi filozofia religii oraz historia doktryn i idei astrologicznych. Prowadzi profesjonalne sesje i konsultacje astrologiczne, jest nauczycielem astrologii współczesnej i średniowiecznej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego oraz redaktor serii wydawniczej Biblioteka Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Wykład odbywa się przez Internet na platformie Myconference. Osoby chcące wziąć udział mogą wejść na podany link, aby się zarejestrować lub od razu zalogować, ale NIE WCZEŚNIEJ NIŻ W DNIU WYKŁADU. Link: https://qo.mywebinar.com/nrts-ejkg-lvwb-bfwl

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 2 sierpnia 2023, godz. 19:00.

Organizator: Polskie Towarzystwo Astrologiczne, tel. 661 232 597, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top