AdminPTA | Odsłony: 1605

„Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej”
Wykład Michała Woszczyło
Wykład online, czwartek, 8 kwietnia 2021, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład Michała Woszczyło „Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej”.

W Indiach astrologia (czyli Jyotisha) nierozerwalnie związana jest z psychologią samopoznania i ogólną wiedzą o istocie świata (Weda), a zatem jako taka przynależy ona do kanonu praktykowanych tam nauk humanistycznych. Celem wykładu jest omówienie historii wielokulturowej symboliki Rahu i Ketu, czyli węzłów księżycowych, a także przedstawienie ich znaczenia w odniesieniu do astrologii wedyjskiej. Część praktyczna prelekcji obejmować będzie wnioski, jakie wyciągnąć można na podstawie analizy kosmogramów natalnych powszechnie znanych osobistości w dziedzinach mistycyzmu, muzyki, sportu, literatury i kina.
MICHAŁ WOSZCZYŁO - Wieczny student (nie bojący się stereotypowych konotacji), liczący sobie wiosen niespełna 26, z ciałem młodzieńca i duchem starca. Niestrudzony poszukiwacz, co choć zmysły ma jak gąbka, umysł jego pełni rolę grubego sita. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Z wykształcenia dziennikarz, kulturoznawca, badacz konstruowanej rzeczywistości z ramienia nauk społecznych i kognitywista. Prywatnie filozof, pasjonat psychologii, językoznawstwa, historii starożytnej i nowożytnej, kosmologii i biologii. Żywo zafascynowany astrologią od blisko roku, czemu daje wyraz prowadząc autorskiego bloga i tworząc rozliczne projekty artystyczne w oparciu o „mądrość gwiazd”. Obecnie mieszka w Gdańsku, pracując jego copywriter, ilustrator na zlecenie i korepetytor języka polskiego.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego adresu e-mail, który będzie potrzebny do zalogowania się na stronie webinarium. Prosimy o kontakt na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykład jest bezpłatny.

Termin: czwartek, 8 kwietnia 2021, godz. 19:00 (do 20:30)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Polskie Towarzystwo Astrologiczne, tel. 661 232 597

 
Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top