AdminPTA | Odsłony: 803

„Astrologia w Wielkim Księstwie Litewskim w XV-XVII wieku”
dr Natallia Slizh
Wykład online, poniedziałek, 7 grudnia 2020, godz. 19:00

Astrologia w Wielkim Księstwie Litewskim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i w tamtych czasach nigdy nie była przedmiotem prześladowań. Zajmowali się nią duchowni, uczeni, medycy i szlachta. Księgi astrologiczne zachowały się w bibliotekach królewskich, szlacheckich, klasztornych, mieszczańskich. Wykład obejmuje następujące zagadnienia: historiografia, historyczne źródła wiedzy astrologicznej w Wielkim Księstwie, rozpowszechnienia nauk astrologicznych, astrologia profesjonalna a astrologia popularna, szlachta i astrologia i wiele innych.
DR NATALLIA SLIZH / SLIŽ – białoruska historyk, astrolog. Obszar badawczy związany z historią Wielkiego Księstwa Litewskiego w XVI-XVII w.: ślub szlachecki, rodzina szlachecka, historia seksu, historia Grodna, historia astrologii. Autorka czterech monografii (Шлюбныя і пазашлюбныя стасункі шляхты ВКЛ у ХVI–ХVIІ стст. (2015); Katalog testamentów mieszkańców Brześcia i Grodna od XVI do początku XVIII wieku. (2017); Культура сексуальных стасункаў у Вялікім Княстве Літоўскім у XVI–XVII стст. (2019); “Збор знакамітых цудаў і ласкаў Найсвяцейшай Панны Марыі Студэнцкай” як унікальная крыніца па гісторыі Гародні (2019) oraz ok. 170 artykułów.Na polu astrologicznym pasjonuje ją astrologia natalna, elekcyjna, synastryczna. Astrologię mundalną wykorzystuje w formułowaniu prognoz dla Białorusi.
Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego adresu e-mail, który będzie potrzebny do zalogowania się na stronie webinarium. Prosimy o kontakt na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykład jest bezpłatny.

Termin: poniedziałek, 7 grudnia 2020, godz. 19:00 (do 20:30)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Polskie Towarzystwo Astrologiczne, tel. 661 232 597

 
Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top