AdminPTA | Odsłony: 624

Progresje sekundarne w praktyce
dr Piotr Piotrowski


Webinarium, 15-16 czerwca 2024

Zapraszamy na dwudniowy warsztat online „Progresje sekundarne w praktyce”, które prowadzi dr Piotr Piotrowski.

Progresje sekundarne, którego twórcą był słynny Placido de Titis (1603-1668), były pomyślane jako metoda prognostyczna drugiego wyboru albo uzupełniająca względem progresji prymarnych. Jako pierwszy zastosował je John Partridge (1644-1715), ale rozpropagował tę technikę dopiero dwa wieki później niezwykle wpływowy astrolog angielski Alan Leo (1860-1917). Dziś trudno sobie wyobrazić warsztat astrologa bez znajomości progresji sekundarnych, aczkolwiek wciąż nie zawsze wiadomo, jak je stosować i co na ich podstawie można prognozować.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 413

Astrologia w kalendarzach Prus Królewskich
dr Piotr Paluchowski

[il. ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej]

Wykład online: środa, 15 maja 2024, godz. 19:00

Jednym z fenomenów nowożytnej kultury europejskiej bez wątpienia były astrologiczne druki kalendarzowe. Obok literatury religijnej stanowiły one najbardziej rozpowszechnione medium. Publikacje te pozwalały czytelnikom nie tylko odnaleźć się w niełatwych podziałach czasu, ale również niosły ze sobą liczne wskazówki natury astrologicznej. Stanowiły też ważne ogniwo w przekazie informacji naukowej oraz popularyzacji wiedzy o niebie. W trakcie wystąpienia prelegent nawiąże do swoich najnowszych ustaleń zorientowanych na astrologię dotyczących druków kalendarzowych wydawanych na terenie Prus Królewskich.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1006

„Astrologia w życiu Zygmunta Starego”
Natallia Sliž
Wykład online, środa, 24 stycznia 2024, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład online białoruskiej historyk astrologii Natallii Sliž na temat roli astrologii, jaką odegrała ona w życiu króla Polski Zygmunta Starego (1467-1548). Przeanalizowany zostanie jego horoskop urodzeniowy, a także horoskopy koronacyjne, roczne (solariusze), horoskop małżeński z Barbarą Zapolyą, jak również horoskop Bony Sforzy. Prelegentka uwypukli korelację pomiędzy danymi historycznymi i astrologicznymi.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1062

„Gwiazdy stałe w konstelacji Argo,

czyli jak zostać laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki”
Anna M. Szlachcikowska
Wykład online, środa, 7 lutego 2024, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład online Anny M. Szlachcikowskiej „Gwiazdy stałe w konstelacji Argo, czyli jak zostać laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki”. Amerykański finansista, Robert N. Rose powiedział kiedyś: „Statki są najbliższymi rzeczami do marzeń, jakie kiedykolwiek stworzyły ręce, bo gdzieś głęboko w ich dębowych sercach leży dusza pieśni”. Agro – okręt zbudowany dla zdobywcy złotego runa Jazona - jest tego najlepszym przykładem. Przyglądając się zatem oddziaływaniu gwiazd stałych położonych w konstelacji Argo na horoskopy sprawdzimy, kto ma serce z wyrocznego dębu w Dodonie, komu w duszy śpiewa wiatr i dlaczego czasami jest to marsz żałoby oraz co mają wspólnego nauki ścisłe z żeglowaniem po morzach i oceanach.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 2315

„Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2024 - fala zmian, fala nadziei”
Piotr Gibaszewski
Wykład online, środa, 10 stycznia 2024, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład online Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata - fala zmian, fala nadziei”, czyli o tym, co nas czeka w 2024 roku.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 808

„Dyrekcje prymarne / The Primary Directions”
Alexei Borealis


Wykład online w j. angielskim tłumaczony na polski
6 grudnia 2023, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład poświęcony dyrekcjom prymarnym (znanym także jako progresje prymarne). Jest to jedna z najstarszych technik prognostycznych w astrologii, przez wieki uchodząca za najważniejszą i zarazem najbardziej precyzyjną. Prelegent wyjaśni, czym są te dyrekcje, jak je zastosować w praktyce astrologicznej, zanim przystąpi się do analizy solariuszy czy lunariuszy, a także w jaki sposób można przy pomocy tej metody przewidywać rozmaite zdarzenia, w tym także śmierć.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 986

„Biblia i astrologia
- czy Era Wodnika będzie Epoką Ducha Świętego”
Asinus Asinorum
Wykład online, środa, 8 listopada 2023, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład autora książki „Biblia i astrologia”, który opowie między innymi o twórczości naukowej Andrzeja Niemojewskiego i jego astralistyce. Przedstawi również astrologiczną analizę religii mojżeszowej i chrześcijaństwa, z której wynika, że każdą z er zarządza nie jeden, lecz dwa znaki zodiaku. Wyjaśni także, w jaki sposób modlitwa „Ojcze Nasz” oparta została na astrologicznym ładzie.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1805

Weekend z astrologią polityczną
Seria czterech wykładówWebinarium, sobota, 9 września 2023 roku

Zapraszamy na kolejne, osiemnaste już seminarium z cyklu „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego odbędą się cztery wykłady z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej, zorientowane w szczególności na rezultat i konsekwencje nadchodzących wyborów parlamentarnych w Polsce. Wykłady wygłoszą: Mirosław Czylek, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert i Piotr Piotrowski.

Webinarium odbywa się w sobotę, 9 września 2023 roku w godz. 10:00-15:00.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
AdminPTA | Odsłony: 1129

„Mikołaj Kopernik i astrologia”
dr Piotr PiotrowskiWykład online, środa, 2 sierpnia 2023, godz. 19:00

Z okazji roku kopernikańskiego zapraszamy na wykład dr. Piotra Piotrowskiego o związkach łączących Mikołaja Kopernika z astrologią. Słynny polski uczony tworzył w czasach największego rozkwitu astrologii w Europie. Uczył się tej dziedziny zarówno na Akademii Krakowskiej, jak na uniwersytecie medycznym w Padwie. Kreślił dla siebie horoskop i próbował odczytać z niego zawiłości losu swojego, jak i swoich bliskich. Co więcej, symbolizm astrologiczny wpłynął zasadniczo na jego koncepcje naukowe. I chociaż Kopernik raczej nie stawiał innym horoskopów, to jednak wiedza ta odegrała w jego formacji naukowej ważną rolę.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top