AdminPTA | Odsłony: 3118

„Weekend z astrologią – wykłady i warsztat”

 

Warszawa, 24-25 września 2016
 


Zapraszamy na „Weekend z astrologią”, w ramach którego odbędą się dwa wykłady oraz warsztat z astrologii indyjskiej. Wykłady wygłoszą Ewa Herchel i Ewa Braszko. Warsztat poprowadzi Rafał Gendarz. Obrady rozpoczną się w sobotę 24 września 2016 o godz. 15:00 i potrwają do 18:00, sesja następnego dnia, w niedzielę 25 września, odbędzie się od godz. 12:00 do 15:00.

PROGRAM


SOBOTA, 24 września 2016, godz. 15:00-18:00

godz. 15:00 -16:20

„Cykl Kondratiewa – rytmy Saturna i Urana” – Ewa Herchel

Cykle Kondratiewa opisują zmiany społeczne, polityczne i gospodarcze oraz rozwój techniki i nauki. Czasami te zmiany są niespodziewane, nieoczekiwane, jakby niczym nieuzasadnione. Cykle trwają około 50 lat. Kondratiew posługiwał się wskaźnikami gospodarczymi, cenami hurtowymi, płacami, wartością eksportu i importu. Jego następcom-ekonomistom prognoza wychodziła coraz gorzej. Natomiast zastosowanie astrologii pozwala przewidywać precyzyjnie. Cykle bardzo dobrze opisują, co dzieje się w Polsce i na świecie teraz oraz co nas czeka w bliższej i dalszej przyszłości.


godz. 16:30-18:00

„Zaćmienia solarne i lunarne jako kosmiczny drogowskaz” – Ewa Braszko

Każdy z nas doświadcza przełomowych momentów. Obieramy wówczas zupełnie nowy kurs. Zdarzenia przybierając dodatnią albo ujemną emanację, całkowicie lokują nas poza normalnym tokiem życia, otwierając drzwi do innej rzeczywistości. Takie momenty są bardzo intensywne. Wymagają ogromnej pracy z energiami i zapewniają możliwość „kosmicznej pobudki” ze snu wywołanego bezwładnością iluzji życia ziemskiego. Zaćmienia są jednym z najważniejszych astrologicznych narzędzi predykcyjnych. Na wykładzie zostaną przedstawione zasady, praktyczne wskazówki pracy z zaćmieniami ilustrowane przykładami.NIEDZIELA, 25 września 2016, godz. 12:00-15:00


„Rola sygnifikatorów ducha w astrologii indyjskiej (warsztat)” – Rafał Gendarz

Sygnifikator, czyli karaka, to uniwersalny termin, który łączy świat symboli astrologicznych z ich obszarami w życiu. Słynna triada ciało, umysł, duch ma przełożenie na trzy grupy sygnifikatorów w jyotisha (tradycji indyjskiej), zwane sthira, naisargika i chara. Na warsztacie omówiona zostania grupa chara, czyli osiem sposobów, na które dusza, a raczej duch wchodzą w kontakt z rzeczywistością. Będą przedstawiane także podstawowe techniki interpretacji różnych ustawień tych ośmiu reprezentantów. Z uwagi na fakt, że sposób wyliczenia tych ról opiera się na dojrzałości w stopniach znaku, osoby zaznajomione z astrologią zachodnią nie będą miały problemu z ich zrozumieniem. Temat sygnifikatorów ducha (chara-karaka) poruszany jest w głównych pismach astrologicznych takich jak „Jaimini Upadesa Sutra”, „Brhat Parashara Hora Sara”, czy „Jataka Tattva”. Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).

Termin: sobota-niedziela, 24-25 września 2016 roku; sobota: godz. 15:00-18:00, niedziela: godz. 12:00-15:00.

Koszt: 1) członkowie PTA – 20 zł; 2) osoby niezrzeszone – 30 zł (opłata za cały weekend wykładowy)

Na miejscu kawa, herbata, ciastka.Płatności prosimy dokonywać na konto PTA z dopiskiem „Wpłata na cele statutowe – weekend”.

Polskie Towarzystwo Astrologiczne ul. Laskowa 3/27 01-214 Warszawa Konto: 74 2030 0045 1110 0000 0235 6940Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 661 232-597.Biogramy wykładowców
EWA HERCHEL – znawca numerologii wg szkoły Glaydy Lobos, absolwentka UW, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.
EWA BRASZKO – absolwentka UMCS Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Solarny Bliźniak, lunarna Panna, ascendent Lwa. Astrologią pasjonuje się od lat. Inspiracje do zgłębiania tajników astrologii czerpie od współczesnych astrologów, jak i dawnych mistrzów wiedzy tajemnej, filozofii jogi. Autorka bloga „Gwiezdny telegraf”, horoskopów regionalnego tygodnika „Nowy tydzień”. Prowadzi własną praktykę profesjonalnych porad astrologicznych. W Internecie: https://gwiezdnytelegraf.wordpress.com
RAFAŁ GENDARZ – już w czasie trwania studiów filozoficznych zainteresował się zarówno filozofią Wschodu, jak i astrologią indyjską, którą zajmuje się poważniej od 2004 roku. W tym roku zaczął się regularnie uczyć od nauczyciela szkoły z Orissy, Visti Larsena, której założycielem jest znany w Indiach astrolog Sanjay Rath. Zaowocowało to ukończeniem studiów trzyletnich nad „Jaimini Sutrą” oraz „Brhat Parashara Hora sastra”. Obecnie astrologia jest jego główną pasją i pracą, gdzie uczy (od 2011 w Berlinie), pisze oraz prowadzi konsultacje.
Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top