AdminPTA | Odsłony: 4260

„Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”

19-20 IX 2015

Zapraszamy na wrześniowy „Weekend z astrologią – serię czterech wykładów”. Dwudniowe seminarium otwiera nowy sezon wykładowo-warsztatowy 2015/16 w Polskim Towarzystwie Astrologicznym. W sobotę, 19 września, w godz. 15:00-18:00 wykłady wygłoszą: Elżbieta Czerwińska i Wojciech Jóźwiak; w niedzielę, 20 września, w godz. 12:00-15:00 – Bogdan Krusiński oraz Artur Święch.

 Sobota, 19 września 2015, godz. 15:00-16:15

„Jowisz i Saturn – dwa oblicza teatru” – Elżbieta Czerwińska

Teatr w starożytności pełnił funkcje społeczne. W czasach, kiedy nie istniała prasa, telewizja i film ani to, co nazywamy szkolnictwem powszechnym, teatr służył nie tylko do szerzenia kultury w takim pojęciu, w jakim to dziś rozumiemy, ale również do informowania oraz edukowania społeczeństwa w dziedzinach tak istotnych jak historia, psychologia czy zasady moralne. Państwa budowały amfiteatry na wiele tysięcy miejsc, aby każdy obywatel mógł uczestniczyć w wydarzeniu tak ważnym jak przedstawienie teatralne, organizowano festiwale, na których pojawiali się nowi autorzy. Ich utwory grane są w teatrach do dzisiaj. Przekazywano publiczności dwie podstawowe zasady - zasadę ekspansji i poszerzania horyzontów, reprezentowaną przez komedie, czyli używając języka astrologii Jowisza; oraz zasadę ograniczeń i konsekwencji związanych z przekroczeniem praw boskich, reprezentowaną przez tragedie, czyli Saturna. Wykład objaśni na podstawie komedii i tragedii, powstałych w starożytności, funkcjonowanie tych zasad w zależności od znaku zodiaku, w jakim się te planety znalazły. Zastanowimy się nad tym, co one znaczyły w starożytności, u zarania powstania zarówno teatru jak i astrologii, a co znaczą obecnie.

Sobota, 19 września 2015, godz. 16:30-18:00

„John Addey i 40 lat paradygmatu harmonicznego w astrologii” – Wojciech Jóźwiak

W 1976 roku John Addey wydał książkę „Harmonics in Astrology”, w której pokazał, że pojęcia astrologii jak znaki zodiaku, domy, aspekty i indyjskie horoskopy mnożnikowe („-amśa”) są w istocie próbami uchwycenia głębszej struktury horoskopu, którą są harmoniki – czyli funkcje harmoniczne, znane i stosowane w fizyce i technice: przy opisie ruchu falowego, w akustyce, w analizie widmowej, radiotechnice i mechanice kwantowej. Faktycznie, Addey wprowadził nowy paradygmat w astrologii, każący inaczej niż dotąd widzieć relacje między planetami i innymi czynnikami „astrologicznego nieba”. W referacie streszczę idee Addeya i pokażę, jak można rozwinąć dalej „harmoniczną astrologię”.

Niedziela, 20 września 2015, godz. 12:00-13:15

„Pozycje w płaszczyźnie domów a prognoza wydarzeń” – Bogdan F. Krusiński

Przedmiotem wykładu jest analiza tranzytów do pozycji urodzeniowych w płaszczyźnie domów służąca prognozowaniu przełomowych momentów w karierze, awansów i zmian ścieżki zawodowej na przykładach sławnych osób, w tym polityków, naukowców i aktorów. Następnie, porównanie tranzytów ekliptycznych i sektorowych na symboliczne horoskopy założenia państw oraz horoskopy przełomowych momentów w ich historii – badanie zastosowania nowej techniki do prognozy mundalnej. Omówiona zostanie także prognoza dla Polski w kontekście wydarzeń na świecie.

Niedziela, 20 września 2015, godz. 13:30-15:00

„Przekaz pozawerbalny i inne niestandardowe metody poznawania astrologii” – Artur Święch

Wykład skierowany jest szczególnie do osób otwartych na poszukiwanie nowych sposobów wzbogacenia swojego astrologicznego warsztatu oraz tych które, z różnych powodów, utraciły bądź tracą motywację do poznawania astrologii. Uważna obserwacja siebie i otoczenia pozwala każdemu na naukę astrologii w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ elementy zodiakalnych archetypów obecne są stale w naszym otoczeniu. Kiedy i gdzie archetypy przejawiają się najsilniej? Jak na co dzień wzbogacać swój warsztat astrologiczny? Jak uczyć się astrologii skuteczniej? Na te i podobne pytania odpowiem w czasie wykładu, ilustrując całość przykładami ze swojej nauczycielskiej praktyki.

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).

Termin: sobota-niedziela, 19-20 września 2015 roku; sobota: godz. 15:00-18:00, niedziela: godz. 12:00-15:00.

Koszt: 1) członkowie PTA – 20 zł; 2) osoby niezrzeszone – 30 zł (opłata za cały weekend wykładowy)
Na miejscu kawa, herbata, ciastka.

Płatności prosimy dokonywać na konto PTA z dopiskiem „Wpłata na cele statutowe – weekend 2015”.
Polskie Towarzystwo Astrologiczne
ul. Laskowa 3/27
01-214 Warszawa
Konto: 74 2030 0045 1110 0000 0235 6940

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 661 232-597.

BIOGRAMY WYKŁADOWCÓW

ELŻBIETA CZERWIŃSKA – aktorka, impresario, producent teatralny. Ostatnio związana z Teatrem Polonia Krystyny Jandy oraz Teatrem Powszechnym w Warszawie. Astrologią zajmuje się od 20 lat, nieustannie poszerzając swą wiedzę. Wieloletnia uczennica Donki Madej, ukończyła wiele kursów, m.in. Kurs astrologii tradycyjnej w Szkole Astrologii Piotra Piotrowskiego, członek PTA i PSA. Posiada stronę www.astroteatr.com.pl.

WOJCIECH JÓŹWIAK – astrologią zainteresował się na początku lat 80. XX wieku. Czuje się związany z jej racjonalnym i nie-okultystycznym nurtem. Stara się kontynuować idee pochodzące od Michela Gauquelina (np. pierwszorzędne znaczenie planet na osiach kosmogramu, typy planetarne) i od Johna Addeya (analiza harmoniczna). Od 1997 roku wydaje e-magazyn Taraka, gdzie astrologia jest jednym z głównych tematów. Od 2004 prowadzi w Internecie i w realu Akademię Astrologii (www.astroakademia.pl). Jego najważniejsza książka to: "Astrologia samopoznania" (2007). Strona internetowa: www.taraka.pl.

BOGDAN F. KRUSIŃSKI – absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Astrologią zainteresował się w 1989 roku, a od 1994 roku zajmuje się nią intensywnie. Jest autorem jednego z najbardziej popularnych polskich programów astrologicznych – „Urania”. Opracował też własny system domów (domy Krusińskiego). Jest członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Strona internetowa: www.astrologia.pl.

ARTUR ŚWIĘCH – ur. 18.03.1974, astrolog, kosmoekolog, pedagog, politolog, były dziennikarz. Uczestnik programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Uczeń oraz wieloletni asystent wybitnego polskiego astrologa Leszka Weresa. Twórca Instytutu Astrologii Humanistycznej (2007). Od 1999 roku prowadzi kursy i warsztaty astrologii w całej Polsce. Strona internetowa: www.arturswiech.com, www.iah.pl.

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top