AdminPTA | Odsłony: 3638

 

„Weekend z astrologią – wykłady i warsztat”
14-15 czerwca 2014

Zapraszamy na „Weekend z astrologią – wykłady i warsztat”, dwudniowe spotkanie zamykające sezon wykładowy 2013/14 w Polskim Towarzystwie Astrologicznym. W sobotę w godz. 15:00-18:00 wykłady wygłoszą Robert Marzewski i Piotr Piotrowski, natomiast w niedzielę w godz. 12:00-15:00 Andrzej Babkiewicz poprowadzi warsztat z technik astrologii indyjskiej.

PROGRAM

Sobota, 14 VI, godz. 15:00-16:20

Robert Marzewski „O krytyce astrologii w świetle zarzutów co do jej nienaukowego charakteru”

Astrologia uznawana jest za pseudonaukę. Przyjmowane jest to niemal jako coś oczywistego i zwolennicy takiego stanowiska wysuwają na jego potwierdzenie szereg argumentów, które jednak nie zawsze bywają zasadne. Astrologia jest dziedziną wymagającą jeszcze wielu badań i nacechowany do niej rezerwą stosunek jest potrzebny. Nie może on jednak sprowadzać się do nieuzasadnionej negacji, a przeciwnie, podlegać powinien ścisłym regułom metodologicznym. W wystąpieniu przedstawione zostaną przykłady stanowisk krytycznych oraz omówione ich wady i zalety.

 

Sobota, 14 VI, godz. 16:30-18:00

Piotr Piotrowski „Aspekty i konfiguracje planet w astrologii horarnej”

W tradycyjnej astrologii horarnej rozstrzygające znaczenie zwykle ma aspekt pomiędzy sygnifikatorami. Jednak planety mogą się łączyć na różne sposoby. Nie tylko odległości kątowe mają tu znaczenie. Dużą rolę odgrywają antiscion, frustratio, impeditio, przenoszenie i gromadzenie światła, zakaz i udaremnienie, recepcje i inne. Wykład ilustrują przykłady horoskopów z praktyki autora oraz z pism dawnych autorów.

 

Niedziela, 15 VI, godz. 12:00-15:00

Andrzej Babkiewicz „Elementy indyjskiej horoskopii w warsztacie astrologa”

Czy można łączyć praktyki stosowane w różnych systemach astrologicznych? Czy astrologia może być praktyką eklektyczną? Co europejskiemu astrologowi ma do zaoferowania astrologia indyjska? Jakie są źródła podobieństw obu systemów? To tylko niektóre pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi podczas niedzielnych warsztatów „Weekendu z astrologią”.

Spotkanie będzie składać się z dwóch półtoragodzinnych paneli – pierwszy o charakterze wykładowym, drugi warsztatowym. Podczas pierwszego zapoznamy się z podstawami i historycznymi źródłami indyjskiej horoskopii. Spojrzymy na astrologię grecką i indyjską jak na systemy siostrzane, które w pewnym historycznym momencie tworzyły jedność, i zwrócimy uwagę na różnice, które powstały po ich rozejściu się.

Podczas panelu warsztatowego rozrysujemy swój własny horoskop indyjski, odnajdziemy przewodnią konstelację (nakszatra) i dowiemy się o podstawach indyjskiej interpretacji horoskopu. W tym celu uczestników prosimy o przyniesienie wydruku własnego horoskopu oraz czystej matrycy, na której można będzie nanosić położenie planet urodzeniowych z uwzględnieniem różnic zodiakalnych (zodiak stały i ruchomy). Przyda się również kalkulator i dodatkowe kartki papieru (najlepiej w kratkę).

 

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).

Termin
: sobota-niedziela, 14-15 czerwca 2014 roku; sobota: godz. 15:00-18:00, niedziela: godz. 12:00-15:00.

Na miejscu kawa, herbata, ciastka.

Opłata za cały weekend wykładowo-warsztatowy
1) członkowie PTA – 20 zł
2) osoby niezrzeszone – 30 zł

Płatności prosimy dokonywać na konto PTA z dopiskiem „Wpłata na cele statutowe – weekend”.
Polskie Towarzystwo Astrologiczne
ul. Laskowa 3/27
01-214 Warszawa
Konto: 74 2030 0045 1110 0000 0235 6940

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top