AdminPTA | Odsłony: 3944

Wykład Johna Frawleya
„Nicholas Culpeper i jego techniki astrologiczne”
(Culpeper: the Man, the Method)
Premiera V tomu Biblioteki PTA
8 lutego 2014

Wykład w języku angielskim tłumaczony na polski

 

 

Z okazji polskiego wydania książki Nicholasa Culpepera (1616-1654) na temat astrologii medycznej (V tom Biblioteki PTA) zapraszamy na wykład Johna Frawleya, który przedstawi sylwetkę słynnego astrologa, opowie o jego życiu przypadającym na burzliwy okres w dziejach siedemnastowiecznej Anglii, jak również zaprezentuje metodę interpretacji dekumbiturów, czyli horoskopów choroby.

 

Wykład połączony jest z premierą V tomu Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, którym jest arcydzieło światowej literatury astrologicznej – traktat Nicholasa Culpepera „Astrological Judgement of Diseases from the Decumbiture of the Sick” z 1655 roku w niezwykle starannym tłumaczeniu Magdaleny Krukowskiej, opatrzony adnotacjami i objaśnieniami Piotra Piotrowskiego. Przekład książki ukaże się pod tytułem Traktat o astrologii medycznej. Specjalnie do polskiej edycji dzieła (dotychczas nie tłumaczonego w całości na inne języki!) wstęp napisał John Frawley, który dodatkowo okazał nam nieocenioną pomoc w pracy nad przekładem tekstu, wyjaśniając zawiłości siedemnastowiecznej angielszczyzny oraz charakterystykę specyficznego stylu Autora.

 

 

 

JOHN FRAWLEY (ur. 1955) – to jeden z niewielu współczesnych praktyków astrologii prawdziwej. Jego książka The Real Astrology zdobyła prestiżową nagrodę astrologiczną, Spica Award za najlepszą książkę roku 2001 [wyd. pol. Rzeczywista astrologia, 2010]. Opublikował też The Real Astrology Applied (2002), The Horary Textbook (2005) [wyd. pol. Podręcznik astrologii horarnej, 2011] oraz Sports Astrology (2008). W latach 1996-2006 wydawał cieszący się dużym zainteresowaniem magazyn „The Astrologer’s Apprentice” (22 numery). W latach 90-tych regularnie występował w brytyjskiej telewizji. Znany jest również z autorskiego, codziennego programu „Frawley and the Fish” na kanale L!VE TV. Ma klientów i studentów na sześciu kontynentach. Prowadzi kursy i warsztaty na całym świecie, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Dla Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dał w kwietniu 2013 roku dwudniowy warsztat „Interpretacja gwiazd stałych”. Mieszka w Warszawie. Strona: www.johnfrawley.com.

 

Termin: sobota, 8 lutego 2014 roku, godz. 12:00 - 15:00

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)

WSTĘP WOLNY

 

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top