AdminPTA | Odsłony: 5610

21-22 IX 2013 „Weekend z astrologią – debata i wykłady”

 

Zapraszamy na „Weekend z astrologią – debata i wykłady”, który odbędzie się w dniach 21-22 września 2013 roku w Warszawie.

W sobotę, 21 września w godz. 15:00 – 18:00 odbędzie się debata „Sens i przyszłość astrologii”, w której udział wezmą Leon Zawadzki, Włodzimierz Zylbertal, Wojciech Drewniak i dr Piotr Piotrowski. W niedzielę, 22 września w godz. 12:00 – 15:00 wysłuchamy wykładów astrologów najmłodszego pokolenia: Jakuba Ruszkowskiego oraz Magdaleny Janusz.

 


PROGRAM „WEEKENDU Z ASTROLOGIĄ – DEBATA I WYKŁADY”

SOBOTA, 21 IX 2013, godz. 15:00 – 18:00, debata „Sens i przyszłość astrologii”
Debatę poprzedzają prelekcje:

godz. 15:00-15:30 „Podmiot, obiekt skupienia i proces poznania w analizie horoskopu, czyli dlaczego Astrologia Świątynna” – Leon Zawadzki

godz. 15:30-16:00 „O jak najbardziej użytecznych zastosowaniach astrologii” – Włodzimierz Zylbertal

godz. 16:00-16:30 „Astrologia średniowieczna współcześnie” – dr Piotr Piotrowski

godz. 16:45 – 18:00 Debata „Sens i przyszłość astrologii”

Debata z udziałem prelegentów i audytorium odnosi się do następujących zagadnień: 1) w jaki sposób dbać o standardy profesjonalnej astrologii, 2) w jaki sposób propagować astrologię, by z jednej strony zachować ciągłość tradycji, a z drugiej dostosować ją do paradygmatów współczesności (i czy to w ogóle jest konieczne), 3) czy astrologia to tylko rzemiosło, którego można się nauczyć, czy może także forma filozofii, gnozy, metafizyki, albo duchowości.

W debacie udział weźmie także Wojciech Drewniak, jeden z pionierów polskiej psychotorniki nowoczesnej, specjalista z zakresu transkomunikacji, analizy psychometrycznej i innych niekonwencjonalnych metod głębokiego wglądu w rzeczywistość.


NIEDZIELA, 22 IX 2013, godz. 12:00 – 15:00
godz. 12:00-13:00 „Astrologia i medycyna” – Kuba Ruszkowski
godz. 13:00-13:20 Dyskusja

godz. 13:30-14:30 „Astrologiczne źródła nazizmu” – Magdalena Janusz
godz. 14:30-15:00 Dyskusja


Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).

Termin: sobota-niedziela, 21-22 września 2013 roku; sobota: godz. 15:00-18:00, niedziela: godz. 12:00-15:00.

Na miejscu kawa, herbata, ciastka.

Opłata za cały weekend wykładowy
1) członkowie PTA – 20 zł (płatność do 17 IX) lub 30 zł (płatność po 17 IX i w dniu wykładów)
2) osoby niezrzeszone – 30 zł (płatność do 17 IX) lub 40 zł (płatność po 17 IX i w dniu wykładów)

Płatności prosimy dokonywać na konto PTA z dopiskiem „Wpłata na cele statutowe – weekend”.


Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW: http://astrolog.org.pl/

 

 

Streszczenia prelekcji i wykładów oraz sylwetki wykładowców

„Podmiot, obiekt skupienia i proces poznania w analizie horoskopu, czyli dlaczego Astrologia Świątynna” – Leon Zawadzki

LEON ZAWADZKI jest astrologiem, znawcą historii i filozofii Wschodu. Praktykuje jogę od ponad 50 lat. Ma wykształcenie uniwersyteckie - ekonomia i ekonometria stosowana. Jest trenerem szachów profesjonalnych. Razem z Marią Pieniążek prowadzili Pracownię Doskonalenia Wewnętrznego, Akademię Kultury Duchowej oraz Pracownię Arkadia w Bielsku Białej (1990-2008). Jest autorem wielu książek o astrologii: „Końca świata nie będzie” (1992), „Astrolog” (1996), „Ariadna - praktyczny podręcznik interpretacji horoskopu” t. I Labirynt (1998), t. II Wyrocznia (2000), t. III Misterium (2004), „Fala - studium zaćmienia” (1999). Razem z Marią Pieniążek jest autorem książki „Nandri” (2007) o podróży pielgrzymującej do Indii. Mieszka w Bielsku Białej. Strona: www.logonia.org

 

„O jak najbardziej użytecznych zastosowaniach astrologii” – Włodzimierz Zylbertal

Astrologia to – wbrew powszechnym wyobrażeniom – nie tylko wróżenie przyszłości z położenia planet. To także potężny system wiedzy, o wciąż nieodkrytych możliwościach. Astrologia może być użyteczna w dziedzinach pozornie zupełnie z nią nie związanych: w historii, psychologii, pedagogice, kryminalistyce, biznesie, sztuce, a nawet w badaniach naukowych i w technice. Nowoczesna astrologia, coraz lepiej oczyszczana od dawnych przesądów i coraz lepiej integrująca się z ponowoczesnym światem, w nieodległej już przyszłości ukaże możliwości wyżej wymienione, a może i nawet jeszcze większe.

WŁODZIMIERZ H. ZYLBERTAL - ur. 1960, astrolog, badacz psychotroniki, popularyzator, pisarz i nauczyciel. W astrologii czynny od roku 1990, kiedy to ukazała się książka „Kosmiczne źródła jaźni”, pierwszy powojenny polski podręcznik astrologii. Autor licznych publikacji poświęconych astrologii oraz szeroko pojętej dywinacji. Prowadzi szkolenia z zakresu astrologii i numerologii oraz praktykę life coachingu.

 

„Astrologia średniowieczna współcześnie” – dr Piotr Piotrowski

Wśród niektórych astrologów pokutuje przekonanie, że astrologia średniowieczna to zbiór herezji obarczony licznymi błędami i przesądami. Tymczasem w tekstach dawnych mistrzów znajdujemy wiele wartościowego materiału, który pozwala nie tylko wzbogacić warsztat współczesnego astrologa o niezwykle precyzyjne techniki, lecz także zrozumieć to, czym tak naprawdę była i być powinna astrologia. Prelekcja ilustrowana analizą wybranych horoskopów.

PIOTR PIOTROWSKI – dr n. hum., filozof, astrolog. Rozprawę doktorską pt. Jung, Eliade i symbolizm kosmiczny obronił w 2005 roku na Wydziale Filozoficznym UMCS w Lublinie. Jest autorem kilku książek, m.in. Jung i astrologia (2002), Lilith Czarny Księżyc (2007), Przesłanie Chirona (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), Małe planety – nowe odkrycie astrologii (2010) oraz Reguły astrologii tradycyjnej (2011). Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Jego obszar badawczy stanowi filozofia religii oraz historia doktryn i idei astrologicznych. Prowadzi profesjonalne sesje i konsultacje astrologiczne, jest nauczycielem astrologii współczesnej i średniowiecznej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

 

„Astrologia i medycyna” – Kuba Ruszkowski

Chociaż lata świetności syntezy wiedzy astrologicznej i medycznej dawno minęły, astrologowie nadal są pytani przez swoich bliskich i klientów o prognozę stanu zdrowia. W trakcie wykładu zostaną zaprezentowane liczne metody, które astrologia tradycyjna oferuje również dzisiaj swoim adeptom, by ci nie pozostali bezradni w takiej sytuacji. Rola astrologa, praktykującego w duchu tradycyjnym, nie sprowadza się bowiem tylko do wnikliwej analizy horoskopu urodzeniowego pod kątem zdrowia, lecz obejmuje także rozmaite techniki prognostyczne (m.in. profekcje, solariusze, lunariusze) oraz horoskopy horarne, dekumbitury (horoskop choroby) i elekcyjne. Nie bez znaczenia pozostaje również przyporządkowanie określonych roślin i ziół planetom.

KUBA RUSZKOWSKI – pasjonat biologii, psychologii, hobbystycznie wiolonczelista. Astrologia bardzo dobrze współgra z bliską mu filozofią taoistyczną i wynikającą z niej pasją obserwacji przyrody oraz zachodzących w niej procesów i cykli. Ze względu na kierunek studiów, najwięcej uwagi przykłada szeroko rozumianej astrologii medycznej. Jest autorem bloga „Pod nieboskłonem” (http://podniebosklonem.wordpress.com), na którym zamieszcza treści związane głównie z astrologią medyczną. Jest także jednym z inicjatorów, koordynatorem i redaktorem „Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego”.

 

„Astrologiczne źródła nazizmu” – Magdalena Janusz

Utworzone w 1933 i funkcjonujące do 1945 r. państwo hitlerowskich Niemiec realizowało ezoteryczne wizje prekursorów nazizmu, którzy pojawili się w germańskiej rzeczywistości politycznej już na przełomie XIX i XX stuleci. Wykład stanowi pierwszą próbę astrologicznej analizy pojawienia się w historii autentycznych prekursorów nazizmu oraz ich mitomańskich organizacji, z których wyrósł potwór wojny i zagłady.

MAGDALENA JANUSZ – ur. w 1988 roku w Bielsku Białej. Uczęszczała do Szkoły Sztuk Pięknych im. Juliana Fałata w rodzinnym mieście, następnie podjęła edukację w kierunku matematyczno – fizycznym. Malarstwem i rysunkiem zajmuje się od 1994 roku, grafiką użytkową od 2009. W 2010 roku wydała wraz z L. Wieczorkiem poradnik dla młodych kierowców, jest autorką rysunków i grafik w niej zamieszczonych. Autorka licznych prac w technice akrylowej oraz olejnej. Od wczesnych lat życia interesuje się i zajmuje się filozofią. W 2004 roku podjęła praktykę Jogi Klasycznej. Naukę astrologii rozpoczęła w 2009 dzięki Ewie Kornafel, w 2012 roku podjęła naukę na Warsztatach Astrologii Praktycznej prowadzonych przez Leona Zawadzkiego oraz Marię Pieniążek. Pracuje w banku. Jest matką, wychowując pięcioletniego syna Gabriela. Strona: „Art of Mag”  http://artofmag.wordpress.com

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top