ANDRZEJ BABKIEWICZ
Indolog i sanskrytolog; doktorant na Wydziale Orientalistycznym UW. Główne zainteresowania badawcze: epika sanskrycka, literatura indyjskiego średniowiecza, szczególnie jej aspekty religijno-filozoficzne i mitologiczne.
Wykłady:
13 X 2012 - Indyjska horoskopia urodzeniowa w „Wielkiej horoskopii Paraśary” (Bryhat-paraśara-hora) (II Konferencja PTA)
18 I 2014 - Narzędzia horoskopii indyjskiej - precesja i okresy planetarne
15 VI 2014 - Elementy indyjskiej horoskopii w warsztacie astrologa ("Weekend z astrologią - wykłady i warsztat")
EWA BRASZKO
Absolwentka UMCS Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Solarny Bliźniak, lunarna Panna, ascendent Lwa. Astrologią pasjonuje się od lat. Inspiracje do zgłębiania tajników astrologii czerpie od współczesnych astrologów, jak i dawnych mistrzów wiedzy tajemnej, filozofii jogi. Autorka bloga „Gwiezdny telegraf”, horoskopów regionalnego tygodnika „Nowy tydzień”. Prowadzi własną praktykę profesjonalnych porad astrologicznych.
W Internecie: https://gwiezdnytelegraf.wordpress.com
Wykłady:
24 IX 2016 - „Zaćmienia solarne i lunarne jako kosmiczny drogowskaz” (weekend z astrologią)
28 I 2017 - „Zaćmienia lunarne i solarne”
10-11 VI 2017 - „Zaćmienia, cykle Saros i aspekty planet wolnobieżnych w astrologii mundalnej” (weekend z astrologią polityczną)
ARJUN CHAKRABORTY
Wykłady:
23 IX 2018 „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej” („Weekend z astrologią”)
26 III 2018 - „Różnice pomiędzy astrologią zachodnią a wedyjską”.
ARJUN CHAKRABORTY – urodzony w Indiach w Kalkucie. Pochodzi z rodziny bramińskiej, gdzie wiedza astrologiczna była przekazywana tradycyjną drogą z ojca na syna przez pokolenia. Z astrologią wedyjską pracuje od 1994 r., udzielając konsultacji, ucząc i prowadząc wykłady. Ma bogate doświadczenie w pracy w Europie i Indiach, doradzając ludziom, jak udoskonalić ich życie zawodowe, osobiste i duchowe poprzez starą wedyjska wiedzę astrologiczną (w sanskrycie: jyotish). Uzyskane tytuły (akademickie i honorowe): Jyotish Saraswati, Jyotish Samrat, Jyotish Shiromani, Jyotish Mahacharya, Jyotish Nakshatra Shastri, Prashna Ratna, Jyotish Purushottam i kilka innych. Te tytuły zostały nadane przez instytuty: Institute of Astrological Science, Hatibagan Tol, Astrological Research Project and College of Jyotirvidya. Aktualnie pełni funkcje przewodniczącego Departamentu Astrologicznego w Grahamitra Gems w Kalkucie oraz kierownika Instytutu Nauki Astrologicznej w Kalkucie. Od 2007 r. odbył kilkanaście podróży ucząc i dając wykłady i konsultacje m.in. w Szwecji, Danii, Rosji, na Litwie i w Polsce. Współpracuje z naukowcami z Europy. Prowadził wykłady na trzech uniwersytetach europejskich: w Gothenburg University i Lund University w Szwecji oraz na Litwie na Uniwersytecie Wileńskim. Wykładał i został uhonorowany na corocznym kongresie DAV (Stowarzyszenie Niemieckich Astrologów) w Bonn w 2009 r. Autor wielu międzynarodowych publikacji.
KRZYSZTOF CICHOŃ
Ur. 1966 - magisterium: „Postać tańczącego króla Dawida”. Ikonografia tańca sakralnego, KUL; doktorat: „Ikonografia kosmosu w sztuce europejskiej do baroku”, Lwowska Akademia Sztuk; związany m.in. z Instytutem Kulturoznawstwa UMCS i Katedrą Historii Sztuki UŁ.
W internecie: http://www.historiasztuki.uni.lodz.pl/kat/prax/kc
Wykłady:
19-20 X 2013 - Porządek symboliczny w potencjalnie nieskończonym wszechświecie. Ikonografia zagadnienia (III Konferencja PTA)
ELŻBIETA CZERWIŃSKA
Wykłady:
19-20 IX 2015 – „Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”. „Jowisz i Saturn – dwa oblicza teatru”.
Aktorka, impresario, producent teatralny. Ostatnio związana z Teatrem Polonia Krystyny Jandy oraz Teatrem Powszechnym w Warszawie. Astrologią zajmuje się od 20 lat, nieustannie poszerzając swą wiedzę. Wieloletnia uczennica Donki Madej, ukończyła wiele kursów, m.in. Kurs astrologii tradycyjnej w Szkole Astrologii Piotra Piotrowskiego, członek PTA i PSA.
W internecie: www.astroteatr.com.pl
MIROSŁAW CZYLEK
Ukończył filozofię w roku 2004 w Szczecinie na US. Studiował również doradztwo psychospołeczne w latach 2003 – 2005. Zajmuje się astrologią od 2005 roku, od 2010 roku prowadzi bloga astrologicznego „Gwiazdologia”. Stworzył bazę odnośników Moc Astrologii z prawie 800 danymi osobowymi, ponad 400 wydarzeniami, oraz największą liczbą linków do treści z polską astrologią. W latach 2010 – 2012 członek Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, od października 2012 członek Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Od marca 2013 w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Współtwórca Bazy Horoskopów PTA (650 rekordów - stan na VI 2017r.)
W internecie: http://astrologia-horoskop.pl/
Wykłady:
19-20 X 2013 - Znaczenie komet w astrologii (III Konferencja PTA)
10-11 VI 2017 - „Człowiek jako zwierzę polityczne – pomiędzy konformizmem a anarchizmem. Analiza horoskopów myślicieli i przywódców”(weekend z astrologią polityczną)
20-21 X 2018 - „Mars i Saturn jako wskaźniki rozwoju i wrażliwości” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
14 IV 2019 - Znaczenie gwiazd stałych – seminarium. „Gwiazdy stałe jako odkrywanie drugiego dna w interpretacji horoskopu. Studium przypadków”.
20 VIII 2020 - Benefiki i malefiki w działaniu (letnie wykłady online)
GRZEGORZ DUNIEC
Fizyk, mechanik nieba, astrolog, psychografolog, biegły w zakresie kryminalistycznych badań pisma ręcznego. Absolwent Akademii Astrologii Humanistycznej oraz Studium Psychotronicznego w Łodzi. Jako astrolog specjalizuje się w astrologii predykcyjnej. Prowadzi także badania w zakresie astrometeorologii.
Wykłady:
18 II 2013 – Astrologia w kontekście psychografologii i chirologii
20 IX 2014 - Astronomiczne podstawy astrologii ("Weekend z astrologią - seria czterech wykładów")
ROMAN FIERFAS
Tłumacz, taoista, astrolog. Astrologię poznał dzięki inspiracji i prowadzeniu mgr Donki Madej. Taoistyczną alchemię – dzięki Rosmarie Weibel, szwajcarskiej nauczycielce praktyk Healing Tao, systemu mistrza Mantak Chia. Astrologię praktykuje samodzielnie od 2001 roku, zaś taoistyczne praktyki od roku 1994. W 2008 roku tłumaczył wstępny wykład Mantak Chia w klubie Traffic w Warszawie. Od 2008 do 2012 roku tłumaczył, organizował i współorganizował warsztaty Rosmarie w Warszawie, obecnie wspiera je duchem i reklamą. W 2013 roku zorganizował warsztaty Daisy Lee, nauczycielki uzdrawiającego systemu Radiant Lotus Qigong. Od 2010 roku stale współpracuje z warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku, prowadząc w nim swoje wykłady z pogranicza Wschodu i Zachodu, oraz tłumacząc spotkania ze swoimi gośćmi-nauczycielami. Tłumaczył warsztat Johna Frawleya, organizowany przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne. Jest również stale współpracującym tłumaczem na warsztatach pracy z głosem Shirlie Roden, organizowanych przez Agnieszkę Jurko.
W internecie: http://gwiazdydzisiaj.pl
Wykłady:
9 XII 2013 – Koncepcja umysłu (Shen) w tradycyjnej medycynie chińskiej i taoizmie w świetle archetypów astrologii zachodniej
21 IX 2014 - Symbole astrologiczne jako forma sztuki oraz kamienie milowe indywiduacji ("Weekend z astrologią - seria czterech wykładów")
18 X 2015 - Astrologia a psychopatologia w paradygmacie holistycznym tradycyjnej medycyny chińskiej
23 X 2016 - Obietnica bezgranicznej ekspansji totalitaryzmów – chłodnym okiem Saturna i Saturninów
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Jak pogodzić Ogień z Wodą – podejście taoistyczne do horoskopów porównawczych”
20-21 X 2018 - „Gwiazdy diabelskie, gwiazdy królewskie. Czy są takimi naprawdę, czy tylko zwierciadłem naszego światopoglądu?" (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
14 IV 2019 - Znaczenie gwiazd stałych – seminarium. „Czy gwiazdy stałe to terra incognita?”.
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; wykład: symbole zachodniej astrologii i alchemii.
JOHN FRAWLEY
To jeden z niewielu współczesnych praktyków astrologii prawdziwej. Jego książka The Real Astrology zdobyła prestiżową nagrodę astrologiczną, Spica Award za najlepszą książkę roku 2001 [wyd. pol. Rzeczywista astrologia, 2010]. Opublikował też The Real Astrology Applied (2002), The Horary Textbook (2005) [wyd. pol. Podręcznik astrologii horarnej, 2011] oraz Sports Astrology (2008). W latach 1996-2006 wydawał cieszący się dużym zainteresowaniem magazyn „The Astrologer’s Apprentice” (22 numery). W latach 90-tych regularnie występował w brytyjskiej telewizji. Znany jest również z autorskiego, codziennego programu „Frawley and the Fish” na kanale L!VE TV. Ma klientów i studentów na sześciu kontynentach. Prowadzi kursy i warsztaty na całym świecie, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Mieszka w Warszawie.
W internecie: http://www.real-astrology.com/
Wykłady:
20-21 IV 2013 - Interpretacja gwiazd stałych (warsztat)
8 II 2014 - Nicholas Culpeper i jego techniki astrologiczne
26-27 IV 2014 - Tradycyjna astrologia urodzeniowa (warsztat)
17 X 2015 - On the Road to Modernity / Na drodze do nowoczesności
7-8 V 2016 – warsztat: „Praktyczna astrologia horarna / Practical Horary”
22 X 2016 - „On the Architecture of the Soul – the seven key Arabian Parts / O architekturze duszy – siedem kluczowych punktów arabskich”
22-23 IV 2017 - Interpretacja gwiazd stałych (warsztat dla Polskiego Towarzystwa Astrologicznego)
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Najgłośniejsza planeta w horoskopie / Planets with Agendas”
17 II 2018 - „Jak rozumieć gwiazdy stałe / The Language of the Stars” (inauguracja X tomu biblioteki PTA)
20-21 X 2018 - „Miłość od pierwszego wejrzenia / Love at first sight” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; wykład: na dobre i na złe - medyczne horoskopy horarne
19 - 20 IX 2020 - Weekend z astrologią medyczną (warsztat)
WŁODZIMIERZ GALOSS
Z wykształcenia elektronik, pracował w tym zawodzie 25 lat. W latach 1983-1987 uczył się w Towarzystwie Psychotronicznym w Warszawie dziedzin związanych z ezoteryką, tj. radiestezji, DU, astrologii, tarota, numerologii. W 1998 ukończył 4-letni „INTERCOLLEGE” Amerykańsko-Rosyjski o specjalności astropsycholog. W 1999 roku ukończył 4-letnią naukę w Instytucie Ekonomii i Kultury z tytułem wykładowca o kierunku psychologa. W tym samym roku uzyskał w tym Instytucie tytuł magistra psychologii zarządzania. Od 1995 roku do teraz prowadzi wykłady w szkołach pomaturalnych z astrologii w miastach Warszawa, Białystok, Częstochowa, Bydgoszcz, Gdańsk i Szczecin.
Wykłady:
7 VI 2010 - Bieżące wydarzenia polityczne w Polsce i na świecie w świetle astrologii
8-9 VI 2013 - Cykle planet ciężkich w astrologii natalnej, mundalnej i astrometeorologii („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)
PIOTR GIBASZEWSKI
PIOTR GIBASZEWSKI - ezoteryką, astrologią i tarotem zajmuje się od ponad trzydziestu lat. Absolwent religioznawstwa na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył Studium Psychotroniki w Łodzi. Redaguje portale www.solarius.pl i www.ezoter.pl. Autor prognoz astrologicznych dla Polski i Świata. Prowadzi indywidualne konsultacje astrologiczne, kursy astrologii i tarota. Wykłada astrologię w Studium Psychologii Psychotronicznej. Strona: http://www.solarius.pl/.
Wykłady:
5 III 2011 - Wielkie ingresy i główne konfiguracje w roku 2011 i 2012 (II Konferencja PTA)
23 V 2011 - Astrologia i wielkie przepowiednie
11 I 2016 - „Śmierć III RP, oraz wojna z cieniami, czyli co nas czeka w roku 2016” (weekend z astrologią)
23 X 2016 - Horoskop elekcyjny – nowe spojrzenie
16 I 2017 - „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2017”
10-11 VI 2017 - „Horoskop Prawa i Sprawiedliwości - próba zmierzenia się z polskimi mitami” (weekend z astrologią polityczną)
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Astrocoaching. Astrologia jako narzędzie rozwojowe i metoda trenowania”
22 I 2018 - „Prognoza dla Polski i świata na rok 2018”
9-10 VI 2018 - „Weekend z astrologią polityczną” - seminarium. „Kryzys, rewolucja, zmiana - społeczne, polityczne i ekonomiczne konsekwencje tranzytu Urana przez znak Byka”
20-21 X 2018 - „Energetyka horoskopu: teoria humoralna w kontekście psychologii osobowości” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
8 - 9 VI 2019 - „Przyszłość Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie” (weekend z astrologią polityczną)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: ponowne narodziny - analiza horoskopów osób po śmierci klinicznej
10 I 2020 - 2020, rok który przejdzie do historii. Prognoza astrologiczna.
16 VII 2020 - Kontynuacja, przełom, rewolucja. Co nas czeka po wyborach prezydenckich (letnie wykłady online)
RAFAŁ GENDARZ
Już w czasie trwania studiów filozoficznych zainteresował się zarówno filozofią wschodu, jak i astrologią indyjską, którą zajmuje się poważniej od 2004 roku. W tym roku zaczął się regularnie uczyć od nauczyciela szkoły z Orissy, Visti Larsena, której założycielem jest znany w Indiach astrolog Sanjay Rath. Zaowocowało to również ukończeniem studiów trzyletnich nad „Jaimini Sutrą” oraz trzech lat nad „Brhat Parashara Hora sastra”. Obecnie astrologia jest jego główną pasją i pracą, gdzie uczy (od 2011 w Berlinie), pisze oraz prowadzi konsultacje.
W internecie: http://rohinaa.com/
Wykłady:
25 IX 2016 - „Rola sygnifikatorów ducha w astrologii indyjskiej (warsztat)”
25-26 II 2017 - „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej – pięć elementów panchanga”
MARGOT GRAHAM
Absolwentka socjologii i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, podjęła pracę w Zakładzie Informacji Naukowej na Wydz. Historii UW, następnie zaś dydaktykę w Instytucie Profilaktyki Społ. i Resocjalizacji UW, przerwaną z powodu wyjazdu do Anglii. Tam ukończyła trzyletnie wieczorowe studia astrologiczne, czego rezultatem było rozstanie z nauką akademicką. Nastąpiła zmiana zainteresowań na korzyść filozofii ezoterycznej, jogi, gnostycyzmu. Po powrocie do Warszawy Margot Graham aktywne włączyła się w działalność Sekcji Astrologii Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego, od r. 1984 jako wykładowca, a od r. 1987 jako kierownik tej Sekcji. Przygotowywała materiały szkoleniowe, działała wydawniczo (w tym współredagowała kwartalnik „Zodiak”), organizowała letnie szkoły o szerokiej tematyce paranaukowej (obecność wykładowców i uczestników z wielu krajów). Od powstania w r. 2009 Polskiego Towarzystwa Astrologicznego została jego wiceprzewodniczącą, a pod koniec czteroletniej kadencji pełniła funkcję prezesa. Od stycznia 2013 r. współprowadzi zajęcia w Szkole Astrologii dr Piotra Piotrowskiego.
W internecie: http://www.margotgra.com.pl/
Wykłady:
16 XI 2009 - Zakres naszej wolności w świetle astrologii
12 II 2010 - Nowy Chiński Rok Metalowego Tygrysa
22 III 2010 - Analiza horoskopu Leona Cyborana w świetle wydarzeń z jego życia
08 XI 2010 - Fryderyk Chopin w 200 lat potem
5 III 2011 - Rok 2012 jako koan i brama (I Konferencja PTA)
07 XI 2011 - Człowiek Roku 2011 Maria Skłodowska-Curie w świetle astrologii
28 V 2012 - Dyrekcje symboliczne jako metoda rektyfikacji horoskopu i horoskopy harmoniczne (ćwiczenia)
04 VI 2012 - Julian Ochorowicz, człowiek renesansu w czasach pozytywizmu - jego życie i jego horoskopy
13 X 2012 - Tradycje olimpijskie a Igrzyska 2012 w Londynie (II Konferencja PTA)
12 XI 2012 - Bolesław Prus w świetle źródeł historycznych i astrologii
2 XII 2013 – O Elżbiecie Barszczewskiej (1913-1987) we wspomnieniach rodzinnych i astrologii. W stulecie urodzin aktorki.
2013/14 – Szkoła Astrologii dr. Piotra Piotrowskiego (ćwiczenia)
19 X 2014 - Węzły Księżyca, czyli nasza lekcja karmiczna i siła napędowa rozwoju wewnętrznego (IV Konferencja PTA)
17 I 2015 - Oś węzłów księżycowych w interpretacji karmicznej jako droga rozwoju wewnętrznego (warsztat)
18 X 2015 - Wprowadzenie do astrologii chińskiej
03 IV 2017 - Planety w retrogradacji z perspektywy astrologii karmicznej
11 XII 2017 - „Oś Węzłów Księżyca w horoskopie natalnym”
22 IX 2018 - „Oś węzłów księżycowych z perspektywy karmicznej”
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; dyskusja panelowa z okazji 10 lecia PTA
OLEG GORBAN
Wykłady:
19-20 X 2019, IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”, Warszawa. Wykład: wskaźniki trwałości i niestabilności małżeństwa
MANUELA GRETKOWSKA
Wykłady:
22 X 2016 - Astrologia: między sztuką a intuicją
JAROSŁAW GRONERT
Astrologią zajmuje się od 1986 roku. Pierwsze kroki stawiał u Leszka Weresa (twórcy polskiej szkoły astrologii). Gronert naucza arkanów astrologii od 1990 r. Zajęcia prowadzi w: Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie, Kaliszu, Radomiu, Gdańsku, Gorzowie Wlkp. i Wiśle. Jest autorem książek: Astrologia od początku, Strategia Kosmosu oraz Na zakręcie dziejów.
W internecie: http://jarekgronert.pl/
Wykłady:
5 III 2011- Uran i Pluton po siedmiokroć (I Konferencja PTA)
16 I 2012 - Polska i świat na zakręcie dziejów 2012-2015
13 X 2012 - Wybitne postacie sportów indywidualnych i zespołowych (II Konferencja PTA)
29 X 2012 - Zasady interpretacji horoskopów porównawczych na przykładzie znanych postaci
23-24 II 2013 - Astrologia synastryczna, relokacja i astrokartografia (warsztat)
19-20 X 2013 - Zodiakalne stopnie wzmacniające potencjały planet (III Konferencja PTA)
10-11 V 2014 - Astrologia porównawcza i mundalna (warsztat)
19 X 2014 - Cykle długoterminowe w astrogeopolityce (IV Konferencja PTA)
2014/15 - Szkoła Astrologii PTA
18 X 2015 - Jak rozwiązywać zawiłości i pułapki w interpretacjach kosmogramów rodzeństwa bliźniaczego
14 VI 2016 - „Świat, Europa i Polska na zakręcie. Podsumowanie i przewidywania realizacji tranzytów planet wolnobieżnych” (weekend z astrologią)
23 X 2016 - Inicjacja ery telewizyjnej w polityce. Pierwsza w dziejach debata - Kennedy vs. Nixon. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku
10-11 VI 2017 - „Rywalizacja o hegemonię światowych mocarstw w świetle astrologii politycznej” (weekend z astrologią polityczną)
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Półkwadratura i kwinkunks oraz ich konfiguracje - Palec Boży i Diabelski Pazur”
9-10 VI 2018 - „Weekend z astrologią polityczną” - seminarium. „Saturn i Pluton - reguły władzy i bogactwa”
20-21 X 2018 - „Transpozycja ciał niebieskich z sektorów kosmogramu w odpowiadające im znaki zodiaku - praktyczne zastosowanie w interpretacji horoskopu” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
8 - 9 VI 2019 - „Długoterminowe trendy kosmiczno-globalne w kontekście kryzysu gospodarczego oraz bieżących horoskopów mundalnych ” (weekend z astrologią polityczną)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; wykład: dwadasamsy - przekształcenia horoskopu natalnego
ANNA HABICH
Wykłady:
21 III 2011 – Ingres Neptuna w znak Ryb
EWA HERCHEL
Znawca numerologii wg szkoły Glaydy Lobos, absolwentka UW, wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.
Wykłady:
3 XII 2010 - Stan Wojenny (13 XII 1981) etapem w procesie wielkich przemian
5 III 2011 - Cykle planetarne, obraz kryzysu finansowego według Kondratiewa (I Konferencja PTA)
7 IV 2014 – Astrologiczne prognozowanie pogody
24 IX 2016 - „Cykl Kondratiewa – rytmy Saturna i Urana” – Ewa Herchel
20 III 2017 - Plan życia: cykle numerologiczno-astrologiczne
MAGDALENA JANUSZ
Ur. w 1988 roku w Bielsku Białej. Uczęszczała do Szkoły Sztuk Pięknych im. Juliana Fałata w rodzinnym mieście, następnie podjęła edukację w kierunku matematyczno – fizycznym. Malarstwem i rysunkiem zajmuje się od 1994 roku, grafiką użytkową od 2009. W 2010 roku wydała wraz z L. Wieczorkiem poradnik dla młodych kierowców, jest autorką rysunków i grafik w niej zamieszczonych. Autorka licznych prac w technice akrylowej oraz olejnej. Od wczesnych lat życia interesuje się i zajmuje się filozofią. W 2004 roku podjęła praktykę Jogi Klasycznej. Naukę astrologii rozpoczęła w 2009 dzięki Ewie Kornafel, w 2012 roku podjęła naukę na Warsztatach Astrologii Praktycznej prowadzonych przez Leona Zawadzkiego oraz Marię Pieniążek. Pracuje w banku. Jest matką, wychowując pięcioletniego syna Gabriela.
W internecie: http://artofmag.wordpress.com/
Wykłady:
21-22 IX 2013 - Astrologiczne źródła nazizmu („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)
WOJCIECH JÓŹWIAK
Astrologią zainteresował się na początku lat 80. XX wieku. Czuje się związany z jej racjonalnym i nie-okultystycznym nurtem. Stara się kontynuować idee pochodzące od Michela Gauquelina (np. pierwszorzędne znaczenie planet na osiach kosmogramu, typy planetarne) i od Johna Addeya (analiza harmoniczna). Od 1997 roku wydaje e-magazyn Taraka, gdzie astrologia jest jednym z głównych tematów. Od 2004 prowadzi w Internecie i w realu Akademię Astrologii (www.astroakademia.pl). Jego najważniejsza książka to: "Astrologia samopoznania" (2007).
W internecie: http://www.taraka.pl
Wykłady:
19-20 X 2013 - Jakich programów potrzebują astrologowie? (III Konferencja PTA)
16-17 XI 2013 - Mało znane sposoby interpretacji horoskopu urodzeniowego i prognozy: wiązki i kaskady (warsztat)
17 XI 2014 - „Ośmiokrotny podział horoskopu zamiast dwunastu domów. Oktotopos Patrice'a Guinarda i możliwe modyfikacje tego systemu” – wykład
14 VI 2015 - "Najbliższy cykl Saturna dla Polski w świetle cykli planetarnych Richarda Tarnasa".
19-20 IX 2015 – „Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”. „John Addey i 40 lat paradygmatu harmonicznego w astrologii”.
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Wprowadzenie do astrologii harmonicznej”
9-10 VI 2018 - „Weekend z astrologią polityczną” - seminarium. „Cykle Tarnasa i co z nich wynika na najbliższe lata”
20-21 X 2018 - „Epoki cyklu Saturna i Plutona” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: przełomowe momenty w historii.
JAKUB KAMIŃSKI
Wykłady:
13 II 2016 - „O astrologii w Hermetycznym Zakonie Złotego Brzasku”
22-23 X 2016 - VI Konferencja PTA „Astrologia i symbole duszy”. „Z Księżyca do Raju – związki tarota i astrologii”.
JAKUB KAMIŃSKI - antropolog kultury, od kilku lat związany z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy (dział edukacji). Amatorsko zajmuje się historią i teorią zachodniego okultyzmu. Ostatnio pochłaniają go dzieje tarota i miejsce astrologii w kulturze.
JOANNA KOMOROWSKA
Dr habilitowany nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, kierownik Katedry Literatury Greckiej i Bizantyjskiej UKSW. Doktorat uzyskała w 2000 roku na Wydziale Filologicznym UJ na podstawie pracy Metodologia greckiej astrologii katarchicznej w IV i V wieku n.e., habilitację na tymże samym wydziale w roku 2005. Autorka monografii Vettius Valens of Antioch – an intellectual monography (Kraków 2004), Fenicjanki – studium tragedii Eurypidesa (Kraków 2011), komentowanych i opatrzonych monograficznymi wstępami przekładów Aleksandra z Afrodyzji (O przeznaczeniu, Kraków 2009) i Plutarcha z Cheronei (Pisma egzegetyczne, Kraków 2012) oraz szeregu artykułów, w tym m.in. „Theory Applied: The Proem and the Contents of Tetrabiblos II” Eos 98 (2011), „Individual Nativity, ‘Beginning of Life’ Controversy and Other Problems: Proem and Structure of Book Three of the Tetrabiblos” Eos 99 (2012), „Under the Sign of Aries: the Nile, the Zodiac, and a Roman Poet”, Mene 4 (2004), “Hephaestio of Thebes and the Proems of Apotelesmatica”MHNH III 2003. Stypendystka Fundacji Lanckorońskich (2011), Warburg Institute (2007, 2003), oraz Center for Hellenic Studies w Waszyngtonie (2002).
W internecie: http://www.wnh.uksw.edu.pl/node/176
Wykłady:
19-20 X 2013 - Wiedza prawdziwie niezwykła: astrologia Vettiusa Valensa (III Konferencja PTA)
18 X 2014 - Firmucus Maternus i thema mundi (IV Konferencja PTA)
17 X 2015 - Astronomica Maniliusza: między astrologią a literaturą
22 X 2016 - Dorotheos z Sydonu i zaginione »Carmen astrologicum«
SYLWIA KONARSKA – ZIMNICKA
Adiunkt w Zakładzie Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii UJK w Kielcach. Zainteresowania badawcze koncentrują się wokół szeroko pojmowanej kultury Polski średniowiecznej i wczesnonowożytnej; ponadto historii nauki średniowiecznej i wczesnonowożytnej, ze szczególnym uwzględnieniem filozofii przyrody, astronomii, astrologii, medycyny (przede wszystkim ziołolecznictwa).
W internecie: http://www.ujk.edu.pl/ihis/index.php/dr-sylwia-konarska-zimnicka
Wykłady:
25 III 2013 - Zasady astrometeorologii w pismach Jakuba z Iłży starszego
19-20 X 2013 - Skrypty dla adeptów nauki o gwiazdach na Uniwersytecie Krakowskim przełomu XV i XVI stulecia (III Konferencja PTA)
18 X 2014 - Michał Falkener z Wrocławia i jego kompendium wiedzy astrologicznej (IV Konferencja PTA)
18 IV 2015 – „Horoskopy mistrzów krakowskich XV i XVI wieku”
17 X 2015 - Przez gwiazdy do zdrowia – rzecz o średniowiecznej medycynie astrologicznej
27 II 2017 - „Albumasar i jego dzieła astrologiczne. Cz. 1. Flores”
23-24 IX 2017 - „Weekend z astrologią – wykłady i warsztat”. „Albumasar i jego dzieła astrologiczne, cz. 2. Introductorium in astronomiam”
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Zwierzęta a influencja niebieska w przekazach średniowiecznych astrologów”
24 III 2018 - „Albumasar i jego dzieła astrologiczne. Cz. 3. O wielkich koniunkcjach”
20-21 X 2018 - „Astrologia w praktyce, czyli prognostyki astrologiczne końca XV i początku XVI wieku” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
8 - 9 VI 2019 - „Chrzest Mieszka I w optyce badań historycznych (przyczynek do horoskopu Polski)” (weekend z astrologią polityczną)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: prognostyki astrologiczne XV i początków XVI wieku jako poradniki gospodarcze
EWA KORNAFEL
Ukończyła wyższe studia filologiczne; od 1995 roku zajmuje się astrologią i zgłębianiem świata symboliki planetarnej. Początkowo uczyła się u Leszka Weresa, twórcy polskiej szkoły astrologii, potem u Jarosława Gronerta, astrologa, autora wielu książek o wpływie ciał niebieskich na życie człowieka. Pasjonują ją szczególnie archetypy kobiecości, stąd tak wielkie znaczenie przywiązuje do Księżyca, Wenus, Lilith i Plutona. Od 1998 roku prowadzi wykłady i warsztaty astrologiczne w Katowicach, Raciborzu, Rybniku, Warszawie i Krakowie. W 2010 roku wydała książkę „Lilith, zakazana kobiecość”. Od 2013 roku jest konsultantką astrologiczną kalendarza księżycowego „Spirala”.
Zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem horoskopów, doradztwem dla osób prywatnych i firm.
W internecie: http://astrolilith.eu/
Wykłady:
28 IX 2013 - Protest, bunt, transgresja – o znaczeniu Lilith w horoskopie (warsztat)
19 X 2014 - Astrologiczne wyznaczniki nadwrażliwości (IV Konferencja PTA)
17 X 2015 - Czym skorupka za młodu nasiąknie..., czyli o przeszłości modelującej naszą przyszłość
22 X 2016 - Horoskop i nieświadomy instynkt śmierci
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Mechanizmy imaginacji, wiwisekcji i realizmu, czyli o aspektach Merkurego w horoskopach literatów”
20-21 X 2018 - „Dopóki śmierć nas nie rozdzieli - o wspólnych relacjach Plutona i Wenus w horoskopach porównawczych” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
23 III 2019 - Astrologia partnerska - seminarium. „Niezmienna natura miłości w mocnym uścisku Plutona”.
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: od melancholika do hipochondryka. O uczuciowości i jej planetarnych manifestacjach.
BOGDAN F. KRUSIŃSKI
Absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Astrologią zainteresował się w 1989 roku, a od 1994 roku zajmuje się nią intensywnie. Jest autorem jednego z najbardziej popularnych polskich programów astrologicznych – „Urania”. Opracował też własny system domów (domy Krusińskiego). Jest członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.
W internecie: http://www.astrologia.pl/
Wykłady:
13 X 2012 - Prozerpina – nowa planeta w Układzie Słonecznym (II Konferencja PTA)
14 X 2013 - Podwójna spirala horoskopu – nowy wymiar analizy astrologicznej
7 II 2015 - Techniki predykcyjne z wykorzystaniem programu astrologicznego Urania (seminarium)
19-20 IX 2015 – „Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”. „Pozycje w płaszczyźnie domów a prognoza wydarzeń”.
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: historia wynalazków technicznych i odkryć geograficznych w świetle horoskopu poznania
JACEK KRYG
Wykłady:
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne”. „Zastosowanie astrologii chińskiej w feng shui”.
19 I 2020 - Rok 2020 w świetle astrologii chińskiej
JACEK KRYG - kulturoznawca, religioznawca, filozof specjalizujący się w zagadnieniach związanych z taoizmem. Autor około pięciuset publikacji, w tym książek: Życie jako cel, Filozofia i mistyka Wschodu, Siła symboli i talizmanów Wschodu, Astrologia chińska - podręcznik. Współautor I Ching. Księga wróżb. Prekursor popularyzacji wiedzy o kulturze chińskiej. Tłumacząc książkę Elementy feng shui, jako pierwszy przybliżył ten temat polskiemu czytelnikowi. Obecnie konsultant i wykładowca feng shui w jej najbardziej oryginalnej formie z pełnym uwzględnieniem astrologii chińskiej i Yijing (Księga Przemian). Absolwent elitarnej szkoły YCH Center of Excellence w Kuala Lumpur. Uczeń Wielkiego Mistrza Yap Cheng Hai. Twórca „Szkoły Bez Granic” upowszechniającej szeroko rozumianą kulturę Wschodu. Od 2007 roku członek Zarządu International Feng Shui Asocacion z siedzibą w Singapurze.
MARCIN LECHNA
Wykłady:
7 II 2015 - Seminarium: „Urania, zodiak i sport” – prowadzenie Marcin Lechna i Bogdan Krusiński
MARCIN LECHNA – astrolog, trener NLP, mentalcouch sportowy. Wspólnik firmy szkoleniowej Labrum Partners. Albsolwent Politechniki Wrocławskiej PPT. Współautor jednego z nielicznych badań nad astrologią przeprowadzonego na wydziale psychologii uniwersytetu Gdańskiego „Próba - diagnozowania typów umysłu Junga-Nosala metodami Astrologii Humanistycznej. Teoria i praktyka” W latach 2004-2007 wykładowca Astrologii w Łódzkiej Szkole Liderów. Od 2006 organizator szkół astrologicznych.
W internecie: http://www.astrosystem.com.pl
KRYSTYNA LELIŃSKA
Wykłady:
7 II 2011 - Typy osobowości Junga a kariera zawodowa
ADAM MAJTKA
Wykłady:
10 VIII 2020 - Polaryzacja w horoskopie (letnie wykłady online)
Rozpoczął naukę astrologii w 1991 roku pod okiem dr. Leszka Weresa oraz Jarosława Gronerta w łódzkiej Szkole Psychotroniki. Obok szkoły aktywnie uczestniczył w seminariach i szkołach prowadzonych przez Dr. Weresa. Dalszą naukę kontynuował samodzielnie, aktywnie wracając do szkoleń od roku 2002. Był członkiem PSA (od 2008), a obecnie w PTA (od 2013). Ukończył zajęcia w Szkole Astrologii PTA na poziomie średnio- i zaawansowany pod okiem dr. Piotra Piotrowskiego oraz Jarosława Gronerta. Od roku 2013 rozpoczął pracę indywidualną z osobami potrzebującymi wsparcia i zrozumienia samych siebie w kole życia. Aktywnie uczestniczy w wielu seminariach oraz forach dyskusyjnych, w których wymienia doświadczenie na poziomie praktycznym, mając możliwość pomocy, nie tylko przyjaciołom i znajomym, ale i zgłaszającym się do niego klientom. Jego zadaniem jest propagowanie astrologii na poziomie praktycznym w celu lepszego zrozumienia otaczającego nas życia i siebie samych.
ROBERT MARZEWSKI
Astrologią zajmuje się od 1993 roku. W tym też czasie rozpoczął edukację w Rosyjsko-Amerykańskiej Akademii ,,INTERCOLLEGE" na specjalności astropsychologia. Własną praktykę astrologiczną prowadzi od końca lat 90. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filozofia. Interesuje się szczególnie filozofią nauki, w tym historią nauki, jak też ontologią i epistemologią, a ponadto szeroko pojmowanym rozwojem duchowym, religiami, ezoteryką. Zwolennik racjonalnego podejścia do astrologii, jak też jej badania. Prezes Instytutu Badań nad Astrologią "AstroLab".
W internecie: http://www.robertmarzewski.pl/
Wykłady:
5 III 2011 - Astrologia, czas, przestrzeń (I Konferencja PTA)
14 VI 2014 - O krytyce astrologii w świetle zarzutów co do jej nienaukowego charakteru ("Weekend z astrologią - wykłady i warsztat")
17 X 2015 - Badania polskich astrologów – wybór z różnicy
20-21 X 2018 - „Badania astrologii Shawna Carlsona - przedstawienie i krytyka” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
WALDEMAR MOJSIUSZKO
Wykłady:
11 IV 2016 - „Pętla rozwoju inkarnacyjnego w astrologii”
23-24 IX 2017 - „Weekend z astrologią – wykłady i warsztat”. „Związki partnerskie w świetle pętli inkarnacyjnej M. Lewina (warsztat)”.
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Św. Tomasz z Akwinu o astrologii”
WALDEMAR MOJSIUSZKO – filozof (pracę magisterską napisał o astrologii u św. Tomasza z Akwinu i Rogera Bacona), terapeuta z 24-letnim doświadczeniem, członek Klubu "Gnosis".
THEODORE NAICKER
Urodził się w 1987 roku w Durbanie (Republika Południowej Afryki). W 2010 roku zaczął zgłębiać współczesną astrologię psychologiczną. We wrześniu 2011 roku nawiązał kontakt z Giacomo Calabrese, uczniem Roberta Zollera, który wprowadził go w tajniki astrologii tradycyjnej. Niedługo potem postanowił pogłębić swoją wiedzę pod kierunkiem innego studenta Zollera, Roda Suskina, najwybitniejszego astrologa w RPA. Theodore z wykształcenia jest inżynierem przemysłu naftowego, studia ukończył na Texas Tech University w Lubbock w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pracuje jako inżynier ds. południowoafrykańskich podmorskich zasobów ropy i gazu. Certyfikaty astrologiczne: CMA, Certificate of Medieval Astrology (2011 – Giacomo Calabrese); Traditional Astrology Conference (2011 – B. Dykes, D. George & Ch. Brennan); Annual Profections Course (2012 – Chris Brennan); DMA, Diploma in Medieval Astrology (2012 – Giacomo Calabrese); FAA Workshop & Lectures (2010 – Ben Dykes); Revolutions Workshop (2010, 2013 – Ben Dykes); Practitioner’s Certificate in Astrology – w toku (2013 – Rod Suskin).
Wykłady:
1-2 II 2014 Astrologia urodzeniowa i partnerska – synteza technik tradycyjnych i współczesnych (warsztat)
TERESA NOWAK
Od dwudziestu ośmiu lat praktykuje naturalne metody wspomagania zdrowia i holistycznego rozwoju oraz astrologię. Jest przy tym mamą dwóch wspaniałych synów: Waldka i Jacka oraz babcią cudownej Julii. Wędrując przez lata po różnych ścieżkach samodoskonalenia miała szczęście spotkać na na swej drodze ludzi życzliwych innym, z rozwiniętą świadomością swej duchowej natury.
W internecie: http://www.uzdrawianie-ezoteryczne.pl/o-nas/
Wykłady:
5 III 2011 - Horoskopy Chin (I Konferencja PTA)
13 X 2012 - Olimpiada 2008 w Pekinie (II Konferencja PTA)
ŚWIATOSŁAW FLORIAN NOWICKI
Ur. 1947, syn prof. filozofii, Andrzeja Nowickiego. Absolwent Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1969-1981 wykładał filozofię na różnych warszawskich uczelniach. Tłumacz, znawca i komentator filozofii Hegla. Członek Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Pracuje głównie dla Biblioteki Klasyków Filozofii Wydawnictwa Naukowego PWN. Ma w dorobku m.in. przekład „Encyklopedii nauk filozoficznych Hegla” i trzytomowych „Wykładów z historii filozofii” tegoż filozofa. Od 1984 roku zajmuje się również astrologią – głównie w aspekcie teoretycznym. Opublikował wspólnie z Wojciechem Jóźwiakiem książkę astrologiczna, pt. „Cykle zodiaku”. Od 1990 roku współpracuje wielorako z Jerzym Prokopiukiem. Prowadzi własne badania teoretyczne na temat harmonii sfer niebieskich. Od 1994 roku utrzymuje robocze kontakty z kilkoma osobami praktykującymi na polskim gruncie channeling. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma „Gnosis”. Od 16 października 2000 przewodniczący Klubu GNOSIS
W internecie: http://www.tarotapokalipsy.com/pl/
Wykłady:
15 II 2010 - Horoskop poczęciowy
8-9 VI 2013 - Różne systemy współrzędnych astronomicznych jako narzędzie do badania symbolicznych znaczeń gwiazdozbiorów („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)
19-20 X 2013 - Symbolika tarota jako klucz do interpretacji gwiazdozbiorów (III Konferencja PTA)
18 XI 2013 - Siedem postaci wiecznej natury Boehmego w powiązaniu z sekwencją planet
19 X 2014 - Pięćsetletni cykl Neptuna i Plutona jako podstawa astrologicznej periodyzacji dziejów Europy (IV Konferencja PTA)
18 X 2015 - Mój horoskop Polski (13 maja 963), wydedukowany z cyklu Neptuna i Plutona
11 VI 2016 - „Rola Kościoła w życiu narodu w świetle horoskopu Polski” (weekend z astrologią)
23 X 2016 - Ugruntowanie własnych idei w strukturze horoskopu
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Czy jest możliwe astrologiczne przewidywanie konkretnych wydarzeń?”
9-10 VI 2018 - „Weekend z astrologią polityczną” - seminarium. „Sens obecnych wydarzeń polityczno-społecznych w świetle ezoterycznej interpretacji horoskopu Jarosława Kaczyńskiego”
20-21 X 2018 - „Systemowe ujęcie sekwencji poziomów reinkarnacyjnych w koncepcji Michaiła Lewina” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
21 IX 2019 - „Obecna sytuacja polityczna w Polsce w kontekście schyłku fazy Saturna” (weekend z astrologią)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: znaczenie aspektów jedenastkowych i trzynastkowych.
ANDRZEJ OPEJDA
Bankowiec i przedsiębiorca. Astrologią interesuje się od 1982 roku. Uczył się jej u Leszka Weresa, Marii Graham i Wojciecha Rojka. W 1990 roku, przy okazji półrocznego stażu zawodowego we Włoszech, zgromadził niemal wszystkie wydane tam drukiem publikacje astrologów włoskich i zagranicznych. Zainspirowany włoskim czasopismem „La Ricerca”, założonym przez włoskiego astrologa Ciro Discepolo, po powrocie do kraju założył i redagował czasopismo astrologiczne „Zodiak”, które (nieregularnie) ukazywało się od 1993 do 1997 roku. W grudniu 1995 r. założył Almanach Astrologiczny - pierwszy serwis internetowy w języku polskim poświęcony astrologii, a w 1998 r. - internetową grupę dyskusyjną „Astrologia”. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Astrologicznego (2009 r.). Inicjator i redaktor AstroWiki – internetowej encyklopedii astrologii. Swoje zainteresowania astrologiczne koncentruje na astrologii gospodarczej, synastrii i astrozofii.
W internecie: http://astrolog.pl/
Wykłady:
6 X 2009 - Czy to już koniec pierwszego kryzysu gospodarczego XXI w.?
11 X 2010 - Amerykański czynnik kryzysów gospodarczych
5 III 2011-Efekt Księżyca na Giełdzie Papierów Wartościowych (I Konferencja PTA)
16 IV 2012 - Krótka historia Zodiaku. Czy żyjemy już w Erze Wodnika?
07 I 2013 - Historia Trzech Króli - czy jest tylko legendą?
19-20 X 2013 - Zastosowanie astrologii w uprawie roślin (III Konferencja PTA)
30 I 2016 - „Wprowadzenie do astrozofii”
23 X 2016 - Rudolf Steiner i astrologia
23 IV 2018 - „Zachodnia astrologia syderyczna”
MARIA PIENIĄŻEK
Jest astrologiem i nauczycielką hatha jogi według metody Instytutu Kaivalyadhama. Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, mistrz sportu w gimnastyce artystycznej. W latach 1973 -1989 aktorka w zespole Teatru Akademia Ruchu. Razem z Leonem Zawadzkim prowadzili Pracownię Doskonalenia Wewnętrznego, Akademię Kultury Duchowej oraz Pracownię Arkadia w Bielsku Białej (1990-2008). Prowadzi też kursy jogi klasycznej i I-Cing. Razem z Leonem Zawadzkim są autorami książki „Nandri” (2007) o podróży pielgrzymującej do Indii. Mieszka w Bielsku Białej.
W internecie: http://www.logonia.org/
Wykłady:
01 III 2010 - "... moje będzie za grobem zwycięstwo!” - życie i dzieło Leona Cyborana
25 V 2013 - Astrologia - sztuka kontemplacji losów człowieka (seminarium)
21-22 IX 2013 – udział w debacie Sens i przyszłość astrologii („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)
19-20 X 2013 - Od astrologii do teurgii – życie i śmierć Jana Kefera (III Konferencja PTA)
19 IX 2014 - Jak na górze, tak na dole (IV Konferencja PTA)
PAULINA PIOTROWSKA
Urodzona w Szczecinie. Dzięki stypendiom naukowym w USA, Szwajcarii i Francji doktoryzowała się na Uniwersytecie Warszawskim, przedstawiając rozprawę „Studia nad Disputatio contra iudicium astrologorum Marsilia Ficina”. Członikini Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.
Wykłady:
20 V 2013 - Marsilio Ficino: Saturn i melancholia
23 X 2016 - Marsilio Ficino jako astrolog humanistyczny
KRZYSZTOF PIETROŃ
Wykłady:
17 XI 2019 - Al-Biruni i jego »Kitab« jako wprowadzenie do średniowiecznej astrologii arabskiej
PIOTR PIOTROWSKI
Dr n. hum., filozof, astrolog. Rozprawę doktorską pt. Jung, Eliade i symbolizm kosmiczny obronił w 2005 roku na Wydziale Filozoficznym UMCS w Lublinie. Jest autorem kilku książek, m.in. Jung i astrologia (2002), Lilith Czarny Księżyc (2007), Przesłanie Chirona (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), Małe planety – nowe odkrycie astrologii (2010) oraz Reguły astrologii tradycyjnej (2011). Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Jego obszar badawczy stanowi filozofia religii oraz historia doktryn i idei astrologicznych. Prowadzi profesjonalne sesje i konsultacje astrologiczne, jest nauczycielem astrologii współczesnej i średniowiecznej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.
W internecie: http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/
Wykłady:
30 XI 2009 - Problemy astrologii antycznej. Wokół krytyki Sekstusa Empiryka
10 I 2011 - Astrologiczne sekrety dawnych mistrzów
5 III 2011- Almuten w pismach Abrahama ibn Ezry (I Konferencja PTA)
27 II 2012 - Tradycyjna astrologia elekcyjna
13 X 2012 - Czy można przewidzieć wynik meczu? (II Konferencja PTA)
13 X 2012 - Wprowadzenie do tradycyjnej astrologii medycznej (II Konferencja PTA)
10 XII 2012 - Punkty arabskie w tradycji astrologicznej (Inauguracja Biblioteki PTA)
od 2013 - Szkoła Astrologii dr. Piotra Piotrowskiego
22 VI 2013 - System rocznej prognozy w astrologii tradycyjnej (warsztat)
21-22 IX 2013 - Astrologia średniowieczna współcześnie („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)
19-20 X 2013 - Bonincontrius i Morinus: dwa style renesansowej astrologii elekcyjnej (III Konferencja PTA)
14 VI 2014 - Aspekty i konfiguracje planet w astrologii horarnej ("Weekend z astrologią - wykłady i warsztat")
19 X 2014 - Koncepcje astrologiczne w Introductorium astronomiae Michała Falkenera (IV Konferencja PTA)
2014/15 i później - Szkoła Astrologii PTA
17 X 2015 - Odkrycie planet transsaturnicznych, czyli o upadku astrologii tradycyjnej
11 VI 2016 - „Horoskopowe atuty władzy w pismach dawnych astrologów” (weekend z astrologią)
22 X 2016 - O renesansowej astrologii urodzeniowej: Augen Ferrier i jego traktat
10-11 VI 2017 - „Revolutio annorum: zasady interpretacji mundalnego horoskopu rocznego” (weekend z astrologią polityczną)
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Znaczenie gwiazd stałych w pismach astrologów antycznych”
9-10 VI 2018 - „Weekend z astrologią polityczną” - seminarium. „Polityczne horoskopy elekcyjne”
20-21 X 2018 - „C. G. Jung i Abraham ibn Ezra: anima i animus w astrologii tradycyjnej” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
23 III 2019 - Astrologia partnerska - seminarium. „Miłość, małżeństwo i przyjaźń w perspektywie astrologii ptolemejskiej”.
14 IV 2019 - Znaczenie gwiazd stałych – seminarium. „Rola i znaczenie gwiazd stałych w astrologii Williama Lilly’ego”.
8 - 9 VI 2019 - „Przeszłość i przyszłość Europy - analiza kluczowych horoskopów” (weekend z astrologią polityczną)
21 IX 2019 - „O gwiazdach stałych w horoskopie rocznym i urodzeniowym na przykładzie pism Albumasara i Bonattiego” (weekend z astrologią)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: grecko-arabska koncepcja "rozdzielacza losu" na przykładzie horoskopu Olgi Tokarczuk
17 XI 2019 - Wybrane zagadnienia astrologii arabskiej na przykładzie dzieł muzułmańskich uczonych z okresu od VIII do XI wieku
23 VIII 2020 - Kryzys połowy życia w świetle astrologii (letnie wykłady online)
KRZYSZTOF PORZEŻYŃSKI
Ur. 1969 w Warszawie. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Astrologią zajmuje się od 1991 r. Twórca komputerowego programu astrologicznego Capella. Współtwórca unikalnych, kieszonkowych kalendarzy astrologicznych. Teksty o tematyce astrologicznej publikował w kwartalniku "Albo-albo inspiracje jungowskie", witrynie Astroportal i innych stronach internetowych oraz w piśmie „Trygon”. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Z zamiłowania zajmuje się również fotografią artystyczną.
W internecie: http://www.astrologia.pl/biuletyn/3uran.html
Wykłady:
18 IV 2011 - Współzależność faz zodiakalnych
19-20 X 2013 - Twórczość jako wyraz kosmicznego procesu (III Konferencja PTA)
RAFAŁ PRINKE
Dr n. hum., filolog i historyk, prodziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu, współautor „Mandali życia”, autor „Vademecum polskiego astrologa”, „Tarot -- dzieje niezwykłej talii kart” oraz szeregu innych książek i licznych artykułów w kilku językach. Obszary jego zainteresowań naukowych to m.in. historia nauki, historia tradycji ezoterycznych, genealogia i heraldyka, informatyka humanistyczna oraz teoria i filozofia turystyki. Obecnie przygotowuje obszerną monografię na temat alchemii.
W internecie: http://main2.amu.edu.pl/~rafalp/WWW/polski.html
Wykłady:
23 XI 2013 – Astrologia w rękopisie Wojnicza
18 X 2014 - Czwarta Monarchia i astrologia kopernikańska w przepowiedni alchemika Michała Sędziwoja (IV Konferencja PTA)
KATARZYNA POŁUDNIAK
Wykłady:
12 V 2019 - „Jak stosować astrologię harmoniczną”
Z wykształcenia psycholog i fizyk, dla której od ponad 20 lat astrologia jest największą pasją i miłością, do której zaraziła ją mama. Ciekawią ją wszystkie dziedziny ezoteryki, które mogą pomóc nam odkryć swoje zdolności i poznać kawałek przyszłości. Współpracuje i współpracowała z wydawnictwami, radiem i telewizją, w których ukazywały się jej artykuły i audycje na temat astrologii.
JERZY PROKOPIUK
Jerzy Prokopiuk (ur. 1931) – religioznawca, filozof, psycholog, gnostyk, antropozof - jest przede wszystkim znany jako tłumacz i popularyzator literatury humanistycznej (głównie ezoterycznej, religioznawczej, filozoficznej i psychologicznej) z niemieckiego, angielskiego i francuskiego obszaru językowego; jest twórcą i redaktorem naczelnym pisma Gnosis oraz prezesem honorowym Klubu Gnosis. Do autorów 129 przełożonych przezeń (i wydanych w latach 1957-2008) książek należą m.in. Mistrz Eckhart, Anioł Ślązak, Telemann, Goethe, Schiller, Novalis, Hegel, Schleiermacher, R. Steiner, G. Wehr, E. Bock, Freud, Jung, E. Neumam, Pauli, Kerenyi, Max Weber, W.F. Otto, van der Leeuv, U. von Balthasar, C.F von Weizsacker, E. Junger (litereatura niemiecka), R. Benedict, Fromm, Galbraigth, Hillman, A. Huxley, E.O. James, P. Johnson, Koestler, Laing, S. Leak, Mayendorff, D. Morris, S. Runciman (literatura angielska i amerykańska), Eliade i Sedir (literatura francuska), jak również H. Hesse, B. Goetz i M. Ende (beletrystyka). Kilkanaście przełożonych przezeń książek, nie zostało jeszcze wydanych. Jego dokonania translatorskie zostały uwieńczone nagrodą Instytutu Polsko-Niemieckiego w Darmsztacie w roku 1987, zaś w dwa lata później został laureatem nagrody Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Wspomnieć nadto należy, iż Jerzy Prokopiuk jest autorem niemal pięciuset esejów, artykułów i wywiadów – publikowanych tak w periodykach naukowych, jak i zwróconych do szerszej publiczności, w prasie kulturalnej. Od lat sześćdziesiątych prowadzi też bogatą działalność odczytową.
W internecie: http://www.gnosis.art.pl/osoby/Jerzy_Prokopiuk.HTM
Wykłady:
19-20 X 2013 - Medytacyjny kontakt z bogami planetarnymi – na przykładzie Hermesa/Merkurego (III Konferencja PTA)
GALINA PUINOVA
Zajmuje się Tarotem od 1993 r., poznawała tę dziedzinę u wielu wybitnych tarocistów. Jest autorką unikalnego połączenia Tarota z astrologią. W swej praktyce preferuje talię kart Ridera-Waite’a. Prowadzi wykłady astrologii i Tarota w Akademii Astrologii w Moskwie oraz w filiach tej uczelni w Permie i Odessie. Od 10 lat dzieli się swą wiedzą również w Polsce.
Wykłady:
30 V 2011 - Pogłębione metody analizy horoskopów porównawczych i kontaktowych
GREGORY ROZEK
Grafik i astrolog. Absolwent Warszawskiej ASP. Badacz astrologii klasycznej i niestandardowych zjawisk astrologicznych. Analityk Świata. Laureat konkursu organizowanego przez “The Astrological Association of Great Britain” (publikacja w “The Astrological Journal”, marzec 2014).
W internecie: www.gregoryrozek.com
Wykłady:
10 III 2014 - Planety w retrogradacji i ich liczba w horoskopie
JAKUB RUSZKOWSKI
Pasjonat biologii, psychologii, hobbystycznie wiolonczelista. Astrologia bardzo dobrze współgra z bliską mu filozofią taoistyczną i wynikającą z niej pasją obserwacji przyrody oraz zachodzących w niej procesów i cykli. Ze względu na kierunek studiów, najwięcej uwagi przykłada szeroko rozumianej astrologii medycznej. Jest autorem bloga „Pod nieboskłonem”, na którym zamieszcza treści związane głównie z astrologią medyczną. Jest także jednym z inicjatorów, koordynatorem i redaktorem „Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego”.
W internecie: http://podniebosklonem.wordpress.com
Wykłady:
21-22 IX 2013 - Astrologia i medycyna („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)
20 IX 2014 - Roczna prognoza zdrowia według XVII-wiecznych astrologów
18 X 2014 - Wybrane techniki predykcyjne astrologii medycznej (IV Konferencja PTA)
JAN SAR SKĄPSKI
Astrolog polsko-kanadyjski, urodzony w Krakowie, od kilkudziesięciu lat zamieszkały w Vancouver, w Kanadzie. Członek honorowy Stowarzyszenia Astrologów w Poznaniu. W latach 1977-1985 pełnił funkcje przewodniczącego British Columbia Astrological Society i redaktora kwartalnika astrologicznego The Ecliptic. W tym czasie powołał grupę badawczą Axiomatic Study Group, a pięć lat później własne studium astrologiczne Celestica. Jest twórcą teorii astrologii kognitywnej, zwanej też astrologią procesów świadomych oraz szkoły o tej nazwie. Napisał The Art of Mastering Astrology, Śladami Wenus. Astrologia życia intymnego oraz wiele skryptów w języku polskim i angielskim. Opublikował liczne artykuły w The Ecliptic, Astrological Perspectives, RAMC, Astro-Psychological Problems, The Sneider-Gauquelin Research Journal.
W internecie: http://cgi.www.astrologer.com/cgi-bin/www.astrologer.com/search.cgi?number=937970168
Wykłady:
10 V 2010 - Potrzeba i uzasadnienie istnienia astrologii - przedstawienie własnego poglądu
20 VI 2010 - Perspektywy prognozowania
26 III 2012 - Kalejdoskop kobiety. Co horoskop mówi o kobiecie? Co horoskop może powiedzieć o małżeństwie?
15 IV 2013 - „Wędrówki w czasie”: czyli jak ewolucja człowieka wpływa na poszukiwanie współczesnego znaczenia astrologii
PAWEŁ SKONIECZNY
Absolwent filozofii oraz religioznawstwa, autor pracy poświęconej słynnemu astrologowi Morinusowi i jego opus magnum („Astrologia Gallica”). Zgłębia astrologię tradycyjną, zainteresowany również możliwościami zastosowania jej w obrębie medycyny i pedagogiki. Mieszka w Warszawie.
Wykłady:
21 IX 2014 - Astrologia medyczna a kwestia właściwej diety ("Weekend z astrologią - seria czterech wykładów")
ERIK VAN SLOOTEN
Ur. 28 lipca 1942 roku w Eindhoven (Holandia) – Słońce w Lwie, ascendent w Strzelcu i Księżyc w Wodniku – studiował językoznawstwo, literaturoznawstwo, italianistykę, historię sztuki i filozofię na uniwersytetach w Utrechcie i Nijmegen. Mieszka w Monachium, specjalizuje się w astrologii klasycznej, w szczególności poświęca się astrologii horarnej. Jest autorem siedmiu książek w języku niemieckim – kilka z nich zostało przetłumaczonych na włoski, holenderski i czeski. W przygotowaniu przekład polski. Prowadzi wykłady i seminaria w całej Europie, w szczególności w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Włoszech. Jako kabareciarz poliglota pojawia się też na wielu konferencjach astrologicznych, m.in. w Monachium, Amsterdamie, Bazylei i Mediolanie.
W internecie: http://www.erikvanslooten.de/
Wykłady:
19 X 2013 - Jak rozumiem astrologię klasyczną / Was verstehe ich unter Klassischer Astrologie? (III Konferencja PTA)
20 X 2013 - Klasyczna interpretacja horoskopu urodzeniowego / Klassische Radixdeutung (warsztat)
9-10 V 2015 - Skuteczna praktyka astrologii tradycyjnej (warsztat)
JAN WITOLD SULIGA
Wykłady:
21 XI 2016 „Tarot i astrologia” – wykład
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne”. „Symbolizm astrologiczny w tarocie”.
dr Jan W. Suliga – etnograf, podróżnik i pisarz, były dyrektorem Państwowego Muzeum Etnograficnego w Warszawie, znawca tarota, autor takich książek jak „Tarot – karty, które wróżą”, „Tarot magów”, „Biblia szatana”, „Wielcy magowie świata”, a także twórca talii kart tarota. Prowadzi Kabalistyczną Szkołę Tarota oraz kursy i lekcje indywidualne.
NATALIA STALA
w 2019 roku uzyskała stopień dr n. hum. w zakresie filozofii na podstawie dysertacji „Joga w zachodnim ezoteryzmie. Droga do syntezy”, astrolożka wedyjska. Absolwentka Szkoły Astrologii PTA, którą ukończyła w roku 2017. Pobierała nauki dżjotiszy m.in. od S. Ratha, V. Larsena, B. Larsen. Autorka książki „Światło eremity, czyli przewodnik po świecie tarota”, ponad trzydziestu artykułów z zakresu filozofii Wschodu, licznych artykułów dla miesięcznika „Czwarty Wymiar”, publikowała również w „Nieznanym Świecie”, „Astrologii Profesjonalnej”. W okresie 2021-2022 prowadziła zajęcia z astrologii wedyjskiej na GWSH w Katowicach. We władzach Polskiego Towarzystwa Astrologicznego pełni funkcję sekretarza Sądu Koleżeńskiego.
http://www.astrologiawedyjska.pl/
Wykłady:
23-24 IX 2017 - „Profekcje – nowe spojrzenie na dawną technikę prognostyczną”
26 VII 2023 - "Duchowość w astrologii wedyjskiej"
TOMASZ STĄPOR
Założyciel i jeden z autorów serwisu astrologicznego Astrolabium.pl. Przez kilka lat udzielał porad astrologicznych. Obecnie do astrologii podchodzi krytycznie.
W internecie: http://www.astrolabium.pl/
Wykłady:
19 IV 2010 - Gwiezdna astrologia: techniki pracy z gwiazdami stałymi
8-9 VI 2013 - Dlaczego astrologia nie jest nauką, a jednak się sprawdza („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)
IGOR STROJECKI
Od ponad trzydziestu lat zajmuje się historią swojej rodziny, pasjonuje się historią Warszawy i rodzin z nią związanych, popularyzuje badania genealogiczne, wygłasza odczyty i wykłady w wielu środowiskach, organizuje wydarzenia przywracające pamięć o zapomnianych i wybitnych osobach z nim spokrewnionych. W ciągu ostatnich 10 lat zorganizował w całej Polsce ok. 70 wystaw poświęconych swoim przodkom, wygłosił kilkaset wykładów, jest autorem publikacji, udzielał licznych wywiadów do prasy, radia i telewizji, był bohaterem reportaży radiowych i programów telewizyjnych. Jest m.in. członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego i Stowarzyszenia Nasz Norblin. Motto Igor Strojeckiego brzmi: "Być może jeszcze nie narodził się ten, który kiedyś zapuka do twoich drzwi i o historię twojej rodziny poprosi".
Wykłady:
12 XI 2012 - Bolesław Prus w świetle źródeł historycznych i astrologii
2 XII 2013 – O Elżbiecie Barszczewskiej (1913-1987) we wspomnieniach rodzinnych i astrologii. W stulecie urodzin aktorki
WOJCIECH SUCHOMSKI
Ur. w 1973 r. – skończył Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim, publikuje prognozy ekonomiczne i giełdowe na portalu Astrobiznes.pl. Pracował w banku Lloyds TSB w Wielkiej Brytanii, w Banku Przemysłowym w Łodzi oraz jako analityk w firmie telekomunikacyjnej. Jest autorem książki „Cykle planetarne na giełdzie”.
W internecie: http://www.astrobiznes.pl/
Wykłady:
17 X 2011 - Astrologia inwestowania
16 III 2013 - Astrologia biznesowa (warsztat)
19-20 X 2013 - Horoskopy miast polskich (III Konferencja PTA)
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: prawdziwy znak Zodiaku Polaków
ALICJA SZACHEWICZ
Wykłady:
11 I 2010 – Temat śmierci w horoskopie
ANNA MARIA SZLACHCIKOWSKA
Prawnik, menadżer, wieloletni pracownik samorządowy (wcześniej Skórska) . Swoją przygodę z ezoteryką rozpoczęła w 2011 roku w Studium Psychotroniki prowadzonym przez Józefa Onoszko i Zbigniewa Kocika. To tam zgłębiała zasady astronumerologii, uniwersalne prawa natury, prawa symboliki, podstawy chiromancji, a także radiestezji i to tam zafascynowała ją astrologia. Tak trafiła do prowadzonej przez dr. Piotra Piotrowskiego i Jarosława Gronerta Szkoły Astrologii PTA, którą ukończyła w 2017 roku. Była też uczestniczką warsztatów prowadzonych przez Johna Frawley’a, którego praca niezmiennie stanowi dla niej źródło inspiracji. Aktualnie z pasją studiuje tajniki różnych metod samouzdrawiania. Jej przewodnikiem na tej drodze jest dr Gilbert Renaud, kanadyjski terapeuta i doradca życiowy, który opracował autorską metodę pracy Recall Healing odwołującą się do odkryć Claude’a Sabbaha (Totalna Biologia) oraz Ryke Geerda Hamera (Nowa Medycyna Germańska).
Wykłady:
17 XI 2018 - „Uniwersalne prawa natury w kontekście archetypów planetarnych”
21 IX 2019 - „Gwiazdy stałe w konstelacji Andromedy, czyli o wartości młodzieńczego buntu”
17 III 2021 - "Gwiazdy losu, czyli za co płacimy rachunki”
31 V 2023 - „Holmes, Poirot i Popielski – czyli o astrologicznych inspiracjach sławnych pisarzy kryminałów”.
ARTUR ŚWIĘCH
Wykłady:26 I 2015 - „Czego uczy nas Zodiak?” – wykład
19-20 IX 2015 – „Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”.„Przekaz pozawerbalny i inne niestandardowe metody poznawania astrologii”.
23 X 2016 - Archetypy faz zodiaku w świecie filmu
Ur. 18.03.1974, astrolog, kosmoekolog, pedagog, politolog, były dziennikarz. Uczestnik programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Uczeń oraz wieloletni asystent wybitnego polskiego astrologa Leszka Weresa. Twórca Instytutu Astrologii Humanistycznej (2007). Od 1999 roku prowadzi kursy i warsztaty astrologii w całej Polsce. Strona internetowa: www.arturswiech.com, www.iah.pl.
W internecie: http://www.arturswiech.com/
ANNA TOMCZYK
Wykłady:23-24 IX 2017 - „Weekend z astrologią – wykłady i warsztat”. „Wpływ wybranych aspektów astrologicznych na funkcje życiowe organizmów żywych"
14 V 2018 - „Astrodietetyka, czyli wpływ wybranych aspektów astrologicznych na dietetyczny styl życia”
14 IX 2020 - Astrologia, a wybór kierunku studiów (letnie wykłady online)
Absolwentka warszawskiego SGGW, a także Szkoły Astrologii PTA. Astrologią interesuje się od młodych lat. Pobierała nauki m.in. u Artura Święcha, Jarosława Gronerta, Piotra Piotrowskiego, Wojciecha Jóźwiaka i Margot Graham. Praktykuje astrologię humanistyczną i tradycyjną i pasjonują ją szeroko rozumiane badania w dziedzinie astrologii.
ROBERT VON HEEREN
Wykłady:
17 X 2015 - Die Kentauren Chiron, Pholus und Nessus / Centaury Chiron, Pholus i Nessus (wykład)
18 X 2015 – Die astrologische Interpretation der drei Kentauren Chiron, Pholus und Nessus – Schlüssel zu neuen Dimensionen im Horoskop / Astrologiczna interpretacja centaurów Chirona, Pholusa i Nessusa – klucz do nowych wymiarów w horoskopie (warsztat)
ANDRZEJ WISZNIEWSKI
Wykłady:
20 V 2017 - „Naukowa interpretacja oddziaływań astrologicznych”
20-21 X 2018 - „Biofizyczna interpretacja możliwości oddziaływania Księżyca na psychikę człowieka” (VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”)
Dr n. fizycznych ANDRZEJ WISZNIEWSKI – absolwent Uniwersytetów Gdańskiego i Łódzkiego, na których otrzymał stopień magistra fizyki w dziedzinie astrofizyki (UG), a następnie tytuł doktora nauk fizycznych (UŁ) za rozwiązanie zagadnień związanych z procesami występującymi w gwiazdach nieregularnych. Wieloletni pracownik naukowo dydaktyczny Akademii Medycznej w Gdańsku (Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), gdzie m.in. wykładał statystykę medyczną oraz informatykę, równocześnie pracując naukowo nad zagadnieniami z zakresu biofizyki. Wykładowca wielu szkół psychotronicznych. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny astrofizyki, biofizyki, statystyki, filozofii i innych. Członek międzynarodowej grupy zajmującej się naukowymi interpretacjami zjawisk z dziedziny parapsychologii.
ANNA MARIA WOŹNIAK
Wykłady:
16 II 2015 – „Astrologia Polski: narodziny i śmierć nadziei”
18 X 2015 - Opozycja – aspekt nie tylko wojenny
20 XI 2017 - „Astrologia sportu - jak interpretować horoskop meczu”
ANNA MARIA WOŹNIAK, rocznik 1967, astrolog od 2001, uczennica Margot Graham. Historią interesuję się hobbystycznie.
ELŻBIETA WNUK - LISOWSKA
Wykłady:
17 X 2015 - Walka planet i gwiazd oraz rytuały przeciw demonom w wierzeniach i kosmologii zaratusztrańskiej
22 X 2016 - Kosmiczne opowieści – między mitem a astrologią
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Przeznaczenie w islamie”.
19-20 X 2019 - IX Konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”; Wykład: ciało, dusza, gwiazdy w zaratusztrianizmie
WŁODZIMIERZ ZYLBERTAL
Ur. 1960, astrolog, badacz psychotroniki, popularyzator, pisarz i nauczyciel. W astrologii czynny od roku 1990, kiedy to ukazała się książka „Kosmiczne źródła jaźni”, pierwszy powojenny polski podręcznik astrologii. Autor licznych publikacji poświęconych astrologii oraz szeroko pojętej dywinacji. Prowadzi szkolenia z zakresu astrologii i numerologii oraz praktykę life coachingu.
W internecie: http://www.labes.edu.pl/
Wykłady:
8-9 VI 2013 - Jak popularyzować astrologię i jak jej uczyć („Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”)
21-22 IX 2013 - O jak najbardziej użytecznych zastosowaniach astrologii („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)
18 X 2015 - Nowoczesny astrologiczny model medyczny człowieka
14 VI 2016 - „Kilka horoskopów Zjednoczonej Europy i wnioski z nich wypływające” (weekend z astrologią)
23 X 2016 - Astrologia jako podstawa inżynierii psychotronicznej
10-11 VI 2017 - „Trzy mity Europy” (weekend z astrologią polityczną)
21-22 X 2017 - VII Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne” - „Najgłębsze imperatywy znaków zodiaku”
LEON ZAWADZKI
Jest astrologiem, znawcą historii i filozofii Wschodu. Praktykuje jogę od ponad 50 lat. Ma wykształcenie uniwersyteckie - ekonomia i ekonometria stosowana. Jest trenerem szachów profesjonalnych. Razem z Marią Pieniążek prowadzili Pracownię Doskonalenia Wewnętrznego, Akademię Kultury Duchowej oraz Pracownię Arkadia w Bielsku Białej (1990-2008). Jest autorem wielu książek o astrologii: „Końca świata nie będzie” (1992), „Astrolog” (1996), „Ariadna - praktyczny podręcznik interpretacji horoskopu” t. I Labirynt (1998), t. II Wyrocznia (2000), t. III Misterium (2004), „Fala - studium zaćmienia” (1999). Razem z Marią Pieniążek jest autorem książki „Nandri” (2007) o podróży pielgrzymującej do Indii. Mieszka w Bielsku Białej.
W internecie: www.logonia.org
Wykłady:
01 III 2010 - "... moje będzie za grobem zwycięstwo!” - życie i dzieło Leona Cyborana
25 V 2013 - Astrologia - sztuka kontemplacji losów człowieka (seminarium)
21-22 IX 2013 - Podmiot, obiekt skupienia i proces poznania w analizie horoskopu, czyli dlaczego Astrologia Świątynna („Weekend z astrologią – debata i wykłady”)
19-20 X 2013 - Od astrologii do teurgii – życie i śmierć Jana Kefera (III Konferencja PTA)
19 X 2014 - Jak na górze, tak na dole (IV Konferencja PTA)
* * *
W celu dokonania uzupełnień, albo korekt opisów biograficznych, prosimy o kontakt na e-mail PTA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do członka Zarządu PTA, Mirosława Czylka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.