AdminPTA | Odsłony: 715

„Astrologia w Polsce w okresie międzywojennym”
dr Natallia Sliż
Wykład online, środa, 28 sierpnia 2024, godz. 19:00

Zapraszamy na wykład białoruskiej historyk, specjalizującej się w zakresie historii astrologii, będący podsumowaniem jej ostatnich badań dotyczących głównych zagadnień astrologii w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Prelegentka opowie m.in. o stowarzyszeniach astrologicznych działających w naszym kraju, czasopismach branżowych, wybitnych i wpływowych postaciach (jak np. F. Prengel, A. Ulkan i in.), przedstawi również przykładowe interpretacje horoskopów polityków, jak prognozowano wojnę i wiele innych.

NATALLIA SLIŽ (Slizh), białoruska historyk i astrolog, zajmuje się historią rodziny, ślubu szlacheckiego, życia seksualnego w Wielkim Księstwie Litewskim oraz historią Grodna w XVI-XVII w. Ostatnim tematem zainteresowań została historia astrologii w Wielkim Księstwie Litewskim. Autorka ponad 200 publikacji naukowych. Ostatnia rozprawa stanowi rozdział o historii astrologii w Polsce w czasach międzywojennych w monografii poświęconej astrologii w XX-XXI w. („Astrology in Interwar Poland”. In: Burns, W. (eds) Astrology and Western Society from the First World War to Covid-19. Palgrave Macmillan, 2023, p. 131–168.).

Wykład odbywa się przez Internet na platformie Myconference. Osoby chcące wziąć udział mogą wejść na podany niżej link, aby się zarejestrować lub zalogować w dniu wykładu.

Link do wykładu: https://qq.mywebinar.com/bxgz-edkv-jpqz-tgex

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 28 sierpnia 2024, godz. 19:00.

Organizator: Polskie Towarzystwo Astrologiczne, tel. 661 232 597, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kategoria: Najbliższe wykłady i spotkania
Back to Top