AdminPTA | Odsłony: 3126

„Różnice pomiędzy astrologią zachodnią a wedyjską”
Wykład prowadzi Arjun Chakraborty z Indii

Poniedziałek, 26 marca 2018, godz. 18:00
Wykład w j. angielskim tłumaczony na polski

W trakcie wykładu zostaną przedstawione pochodzenie, historia i duchowa filozofia astrologii wedyjskiej. Omówione zostaną zalety astrologii wedyjskiej oraz Upayas - działania zapobiegawcze i ochronne.
ARJUN CHAKRABORTY – urodzony w Indiach w Kalkucie. Pochodzi z rodziny bramińskiej, gdzie wiedza astrologiczna była przekazywana tradycyjną drogą z ojca na syna przez pokolenia. Z astrologią wedyjską pracuje od 1994 r., udzielając konsultacji, ucząc i prowadząc wykłady. Ma bogate doświadczenie w pracy w Europie i Indiach, doradzając ludziom, jak udoskonalić ich życie zawodowe, osobiste i duchowe poprzez starą wedyjska wiedzę astrologiczną (w sanskrycie: jyotish). Uzyskane tytuły (akademickie i honorowe): Jyotish Saraswati, Jyotish Samrat, Jyotish Shiromani, Jyotish Mahacharya, Jyotish Nakshatra Shastri, Prashna Ratna, Jyotish Purushottam i kilka innych. Te tytuły zostały nadane przez instytuty: Institute of Astrological Science, Hatibagan Tol, Astrological Research Project and College of Jyotirvidya. Aktualnie pełni funkcje przewodniczącego Departamentu Astrologicznego w Grahamitra Gems w Kalkucie oraz kierownika Instytutu Nauki Astrologicznej w Kalkucie. Od 2007 r. odbył kilkanaście podróży ucząc i dając wykłady i konsultacje m.in. w Szwecji, Danii, Rosji, na Litwie i w Polsce. Współpracuje z naukowcami z Europy. Prowadził wykłady na trzech uniwersytetach europejskich: w Gothenburg University i Lund University w Szwecji oraz na Litwie na Uniwersytecie Wileńskim. Wykładał i został uhonorowany na corocznym kongresie DAV (Stowarzyszenie Niemieckich Astrologów) w Bonn w 2009 r. Autor wielu międzynarodowych publikacji.

Termin: poniedziałek, 26 marca 2018 roku roku, godz. 18:00

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 20 zł na cele statutowe (opłata przed wykładem).

Na miejscu można wypełnić deklarację członkowską i przystąpić do Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top