AdminPTA | Odsłony: 4288

„Naukowa interpretacja oddziaływań astrologicznych”
Wykład astrofizyka, dra Andrzeja Wiszniewskiego


Sobota, 20 maja 2017, godz. 12:00

Zapraszamy na wykład dr. Andrzeja Wiszniewskiego z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który przedstawi jedną z koncepcji naukowej interpretacji oddziaływań astrologicznych.

Prowadzone od blisko 25 lat, przez grupę naukowców reprezentujących nauki ścisłe, badania nad tzw. zjawiskami paranormalnymi obejmowały również zagadnienia astrologiczne. Miały one na celu sprawdzenie czy astrologia rzeczywiście ma jakiś sens, a jeżeli tak, to jakie oddziaływania fizyczne mogą być powiązane ze zmianami położenia planet, skoro te ciała niebieskie znajdują się zbyt daleko od Ziemi, żeby ich pola grawitacyjne, ewentualnie odbijane przez nie światło, mogły mieć na ludzi jakikolwiek wpływ. Powiązania takie udało się ustalić i właśnie one zostaną w referacie szczegółowo omówione.
Dr n. fizycznych ANDRZEJ WISZNIEWSKI – absolwent Uniwersytetów Gdańskiego i Łódzkiego, na których otrzymał stopień magistra fizyki w dziedzinie astrofizyki (UG), a następnie tytuł doktora nauk fizycznych (UŁ) za rozwiązanie zagadnień związanych z procesami występującymi w gwiazdach nieregularnych. Wieloletni pracownik naukowo dydaktyczny Akademii Medycznej w Gdańsku (Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), gdzie m.in. wykładał statystykę medyczną oraz informatykę, równocześnie pracując naukowo nad zagadnieniami z zakresu biofizyki. Wykładowca wielu szkół psychotronicznych. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny astrofizyki, biofizyki, statystyki, filozofii i innych. Członek międzynarodowej grupy zajmującej się naukowymi interpretacjami zjawisk z dziedziny parapsychologii.

Termin: sobota, 20 maja 2017 roku, godz. 12:00-15:00

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)

Wstęp wolny.

Kontakt z organizatorem: tel. 661 232-597


Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top