AdminPTA | Odsłony: 5949

John Frawley
Interpretacja gwiazd stałych
(Understanding the Fixed Stars)


Warszawa, 22-23 kwietnia 2017

Zapraszamy na dwudniowy warsztat (22-23 kwietnia 2017) Johna Frawleya, światowej sławy astrologa, który ceniony jest przez międzynarodową społeczność szczególnie za swój twórczy, niepowtarzalny i odkrywczy wkład w rozumienie astrologii tradycyjnej i horarnej. Specjalnie dla członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Astrologicznego poprowadzi teraz weekendowy warsztat na temat gwiazd stałych. Warsztat w języku angielskim tłumaczony na polski.

John Frawley o warsztacie:

Kiedy uczę interpretowania horoskopów urodzeniowych, moją myślą przewodnią jest „astrologia bez podręczników”. Głęboko wierzę, że nie da się praktykować astrologii w sposób poważny, stale odwołując się do książek albo nieustannie przytaczając cytaty, które wbiły nam się w pamięć. Tę wiedzę tak naprawdę musimy posiąść sami. W tym celu konieczne jest zrozumienie podstawowych zasad, na jakich opiera się ta wiedza. W przypadku gwiazd stałych oznacza to, iż chcąc zrozumieć ich działanie, trzeba najpierw zrozumieć mity antyczne, które obrazują poszczególne konstelacje. Niewiarygodnym może wydawać się fakt, że mity te w dosłowny sposób stale przejawiają się w naszym życiu, o czym przekonamy się na przykładzie horoskopów, jakie będę omawiał.

Podczas wykładów pokażę, jak należy rozumieć mit, dzięki czemu nauczymy się takiej metody myślenia, która objaśnia nie tylko astrologię, lecz również nasze postrzeganie sztuki, literatury i świętych ksiąg. Szczegółowo omówię znaczenie głównych gwiazdozbiorów i najważniejszych gwiazd. Kiedy uczestnicy poznają te zasady, zdobędą odpowiednie narzędzia, by móc samodzielnie interpretować pozostałe konstelacje


Pracując z mitami i ilustrując to przykładami horoskopów, omówię również, co tak naprawdę znaczą w horoskopie Uran, Neptun i Pluton – a spojrzenie na te planety będzie inne od dotychczasowych znanych interpretacji i założeń.

Chociaż temat gwiazd stałych uchodzi za wiedzę zaawansowaną, to prezentowane przeze mnie podejście mitologiczne sprawi, że ich zastosowanie przestanie być skomplikowane. Warsztat ten adresowany jest więc dla każdego, kogo interesuje precyzja w astrologii i kto lubi fascynujące opowieści.


Termin: sobota-niedziela, 22-23 kwietnia 2017 roku, godz. 10:00-18:00 (z przerwą na obiad). Recepcja czynna od godziny 9:00. 

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).


Koszt: Płatność do 15 IV – 350 zł (członkowie PTA) i 380 zł (osoby niezrzeszone). Płatność w terminie późniejszym lub przed warsztatem – 380 zł (członkowie PTA) i 400 zł (osoby niezrzeszone).

Powyższe stawki obowiązują wyłącznie uczestników z Polski, członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.


Zgłoszenia i rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje: 661 232-597.

Opłatę za warsztat prosimy kierować na konto:

Polskie Towarzystwo Astrologiczne
ul. Laskowa 3/27
01-214 Warszawa
74 2030 0045 1110 0000 0235 6940


Tytuł przelewu: wpłata na cele statutowe - szkolenie Johna Frawleya


JOHN FRAWLEY (ur. 1955) – to jeden z niewielu współczesnych praktyków astrologii prawdziwej. Jego książka The Real Astrology zdobyła prestiżową nagrodę astrologiczną, Spica Award za najlepszą książkę roku 2001 [wyd. pol. Rzeczywista astrologia, 2010]. Opublikował też The Real Astrology Applied (2002), The Horary Textbook (2005) [wyd. pol. Podręcznik astrologii horarnej, 2011] oraz Sports Astrology (2008). W latach 1996-2006 wydawał cieszący się dużym zainteresowaniem magazyn „The Astrologer’s Apprentice” (22 numery). W latach 90-tych regularnie występował w brytyjskiej telewizji. Znany jest również z autorskiego, codziennego programu „Frawley and the Fish” na kanale L!VE TV. Ma klientów i studentów na sześciu kontynentach. Prowadzi kursy i warsztaty na całym świecie, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Mieszka w Warszawie. Strona: www.johnfrawley.com.


Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top