Nowe miejsce spotkań PTA
Od lutego 2019 roku wszystkie spotkania, wykłady, seminaria, konferencje i szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologicznego odbywają się w nowym miejscu,
w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym „Jupiter” w Warszawie przy ul. Towarowej 22
AdminPTA | Odsłony: 2978

 

 8-9 VI 2013 „Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”

 

 

Zapraszamy na dwudniowe spotkanie „Weekend z astrologią – seria czterech wykładów”.

Wykłady wygłoszą czołowi astrologowie: Włodzimierz Zylbertal, Światosław F. Nowicki i Waldemar Galoss.

W obradach udział weźmie także Tomasz Stąpor.

Wykłady odbędą się w sobotę i niedzielę, 8-9 czerwca 2013 roku w dwóch sesjach: sobotniej od godz. 15:00 do 18:00, niedzielnej od godz.12:00 do 15:00.

Po każdej prelekcji przewidziana jest dyskusja.

Program wykładów „Weekend z astrologią”

 

Sobota, 8 VI 2013 godz. 15:00-18:00

godz. 15:00-16:00 „Jak popularyzować astrologię i jak jej uczyć” – Włodzimierz H. Zylbertal
godz. 16:00-16:20 Dyskusja

godz. 16:30-17:30 „Cykle planet ciężkich w astrologii natalnej, mundalnej i astrometeorologii” – Waldemar Galoss
godz. 17:30-18:00 Dyskusja

 

Niedziela, 9 VI 2013, godz. 12:00-15:00

godz. 12:00-13:00 „Różne systemy współrzędnych astronomicznych jako narzędzie do badania symbolicznych znaczeń gwiazdozbiorów” – Światosław F. Nowicki
godz. 13:00-13:20 Dyskusja

godz. 13:30-14:30 „Dlaczego astrologia nie jest nauką, a jednak się sprawdza” – Tomasz Stąpor
godz. 14:30-15:00 Dyskusja

 

Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).

Termin: sobota-niedziela, 8-9 czerwca 2013 roku; sobota: godz. 15:00-18:00, niedziela: godz. 12:00-15:00.

Na miejscu kawa, herbata, ciastka.

Opłata za cały weekend wykładowy
1) członkowie PTA – 20 zł (płatność do 4 czerwca) lub 30 zł (płatność po 4 czerwca i w dniu wykładów)
2) osoby niezrzeszone – 30 zł (płatność do 4 czerwca) lub 40 zł (płatność po 4 czerwca i w dniu wykładów)

Płatności proszę dokonywać na konto PTA z dopiskiem „Wpłata na cele statutowe – weekend”.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Streszczenia tematów i biogramy wykładowców

„Jak popularyzować astrologię i jak jej uczyć” – Włodzimierz H. Zylbertal
Astrologia – jak wszystkie systemy symboliczne – wymaga specyficznej dydaktyki, w dzisiejszych szkołach powszechnych praktycznie nieobecnej. Dydaktyka taka musiałby uwzględniać kształcenie szczególnego rodzaju inteligencji, którą roboczo nazywa się obecnie intuicyjną. Dodatkowo w skład wykształcenia astrologa musi wchodzić sprawne operowanie wyobraźnią, ze szczególnym uwzględnieniem wyobraźni symbolicznej. Dydaktyka taka jeszcze nie istnieje, jest dopiero na etapie kształtowania się, i za jakiś czas wypracuje zapewne własne standardy kształcenia i egzaminowania. Polskie Towarzystwo Astrologiczne poleca tekst Włodzimierza H. Zylbertala  „O szczególnym rodzaju inteligencji”

WŁODZIMIERZ H. ZYLBERTAL - ur. 1960, astrolog, badacz psychotroniki, popularyzator, pisarz i nauczyciel. W astrologii czynny od roku 1990, kiedy to ukazała się książka „Kosmiczne źródła jaźni”, pierwszy powojenny polski podręcznik astrologii. Autor licznych publikacji poświęconych astrologii oraz szeroko pojętej dywinacji. Prowadzi szkolenia z zakresu astrologii i numerologii oraz praktykę life coachingu.

 

„Cykle planet ciężkich w astrologii natalnej, mundalnej i astrometeorologii” – Waldemar Galoss
Jak wpływają tranzyty planet ciężkich (Saturna, Urana, Neptuna i Plutona) na działanie ludzi na ziemi. Wpływ promieniowań kosmicznych tych planet na postęp rozwoju w dziedzinach techniki, medycyny, chemii, rolnictwa kultury stroju ubioru, zachowań ludzi przez wpływ na psychikę i ujawnianie się nowych chorób u ludzi i zwierząt. Cykle pogodowe oparte o tranzyty planet ciężkich i wpływ pośredni na produkcję roślin, zwierząt i wpływ na ceny rynkowe produkcji rolnej. Zmiany w polityce oraz zmiany systemu zarządzania krajami w odniesieniu do położenia planet ciężkich w znakach zodiaku i ich wpływ na rozwój lub upadek państw.

WALDEMAR GALOSS – z wykształcenia elektronik, pracował w tym zawodzie 25 lat. W latach 1983-1987 uczył się w Towarzystwie Psychotronicznym w Warszawie dziedzin związanych z ezoteryką, tj. radiestezji, DU, astrologii, tarota, numerologii. W 1998 ukończył 4-letni „INTERCOLLEGE” Amerykańsko-Rosyjski o specjalności astropsycholog. W 1999 roku ukończył 4-letnią naukę w Instytucie Ekonomii i Kultury z tytułem wykładowca o kierunku psychologa. W tym samym roku uzyskał w tym Instytucie tytuł magistra psychologii zarządzania. Od 1995 roku do teraz prowadzi wykłady w szkołach pomaturalnych z astrologii w miastach Warszawa, Białystok, Częstochowa, Bydgoszcz, Gdańsk i Szczecin.

 

„Różne systemy współrzędnych astronomicznych jako narzędzie do badania symbolicznych znaczeń gwiazdozbiorów” – Światosław F. Nowicki
Rozwój astronomii i rewolucja komputerowa pozwala znacznie głębiej zrozumieć gwiaździste niebo, będące istotnym tłem naszych kosmografów, w których koncentrujemy się głównie na obiektach bliższych (planetach) i lokalnym obrazie nieba. Tradycyjna astrologia skupia się zwłaszcza na gwiazdozbiorach około ekliptycznych jako tle dla Słońca, Księżyca i planet. Ale przecież gwiazdy stałe, należące do naszej galaktyki, powinny być z natury rzeczy ujmowane raczej w systemie współrzędnych galaktycznych (równik galaktyki przebiega mniej więcej środkiem Drogi Mlecznej). Cztery układy współrzędnych astronomicznych, które wykorzystuję do analizy gwiazdozbiorów pod kątem ich symbolicznej interpretacji i powiązań wzajemnych, to współrzędne równikowe (związane z obrotem Ziemi wokół własnej osi), współrzędne ekliptyczne (związane z ruchem Ziemi wokół Słońca), współrzędne galaktyczne (związane z obrotem naszej galaktyki wokół centrum galaktyki) i współrzędne nadgalaktyczne (związane z ruchem naszej lokalnej grupy galaktyk wokół jej centrum grawitacyjnego). Narzędzie do przeliczania jednych współrzędnych na drugie można znaleźć pod adresem: http://ned.ipac.caltech.edu/forms/calculator.html

ŚWIATOSŁAW FLORIAN NOWICKI – ur. 1947, syn prof. filozofii, Andrzeja Nowickiego. Absolwent Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1969-1981 wykładał filozofię na różnych warszawskich uczelniach. Tłumacz, znawca i komentator filozofii Hegla. Członek Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Pracuje głównie dla Biblioteki Klasyków Filozofii Wydawnictwa Naukowego PWN. Ma w dorobku m.in. przekład Encyklopedii nauk filozoficznych Hegla i trzytomowych Wykładów z historii filozofii tegoż filozofa. Od 1984 roku zajmuje się również astrologią – głównie w aspekcie teoretycznym. Opublikował wspólnie z Wojciechem Jóźwiakiem książkę astrologiczna, pt. Cykle zodiaku. Od 1990 roku współpracuje wielorako z Jerzym Prokopiukiem. Prowadzi własne badania teoretyczne na temat harmonii sfer niebieskich. Od 1994 roku utrzymuje robocze kontakty z kilkoma osobami praktykującymi na polskim gruncie channeling. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma Gnosis. Od 16 października 2000 przewodniczący Klubu GNOSIS.

 

„Dlaczego astrologia nie jest nauką, a jednak się sprawdza” – Tomasz Stąpor
Współczesne badania statystyczne oraz eksperymenty naukowe nie potwierdzają tez astrologów. Co więc sprawia, że wiele przepowiedni astrologicznych się sprawdza? Dlaczego osoby zainteresowane astrologią dla swoich poglądów znajdują mnóstwo potwierdzeń? Podczas wykładu dowiemy się, jak na te pytania odpowiadają naukowcy.

TOMASZ STĄPOR — Założyciel i jeden z autorów serwisu astrologicznego Astrolabium.pl. Przez kilka lat udzielał porad astrologicznych. Obecnie do astrologii podchodzi krytycznie.

 

Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top