Margot Graham | Odsłony: 9117

ROK METALOWEGO TYGRYSA  (14 LUTEGO 2010 – 2 LUTEGO 2011)

Motto: „Ten, kto zdoła oswoić Tygrysa, zapanuje nad swoim światem.”

Ogólna prognoza

 

Rok ten sprzyja indywidualistom, ludziom odważnym i energicznym. Będzie to czas wprowadzania śmiałych kontrowersyjnych idei, nowych inicjatyw i gruntownych zmian. W polityce można się spodziewać radykalnych posunięć, konfliktów dyplomatycznych, a nawet zbrojnych. Jak na oświetlonej scenie na naszych oczach ścierać się będą różne tendencje, charaktery i ambicje. Nastąpią dymisje członków rządu, działaczy wielkich organizacji, załamania karier prominentnych osób publicznych. Zachwieje się lub upadnie wiele struktur, sojuszy i instytucji, które dotąd wydawały się stabilne. Pociągnie to za sobą lawinę bankructw i upadek wielkich banków. Do władzy dojdą nowi liderzy, w świecie biznesu pojawią się nowi potentaci. Metalowy Tygrys może jednak wnieść nowe życie i swoją witalność nawet do słabo prosperujących przedsięwzięć - oczywiście pod warunkiem dobrego przygotowania strategii, gdyż ten zwierz rusza do akcji tylko wtedy, gdy jest pewny sukcesu.


W gospodarce światowej zapanuje pewne ożywienie i pobudzenie, ale nie zapowiada to jeszcze wyjścia z kryzysu. Polepszenie koniunktury będzie zresztą nierównomierne – nastąpi np. w Europie Środkowej i Środkowo-Wschodniej, ale nie w Rosji i Chinach. Unia Europejska odczuje tylko niewielką poprawę koniunktury. W USA kryzys nieco osłabnie, ale problemy ekonomiczne jeszcze długo się nie zakończą. Przed Polską następny niezły rok. Nie grożą nam poważniejsze zawirowania i dramaty, choć zbliżają się wybory prezydenckie i zapewne ostra kampania polityczna. Dla premiera Tuska (Ognistego Koguta) będzie to rok pomyślniejszy niż dla prezydenta Kaczyńskiego (Ziemnego Bawoła), ale nie będzie można liczyć na komfort rządzenia, bo opozycja się nie podda. Nadal mamy dużą szansę, by ominął nas kryzys finansowy, lecz niezbędne są reformy i odważne, choć niepopularne, decyzje i cięcia – ale kiedy je robić jak nie w roku Metalowego Tygrysa!

Nastąpią więc głębokie i daleko idące transformacje w wielu dziedzinach. Poprzez swój radykalizm rok ten będzie ważnym ogniwem w procesie, który doprowadzi do gruntownej zmiany porządku na świecie. Odczujemy to wszyscy, także w życiu prywatnym. I mimo negatywnych aspektów, będzie to proces oczyszczający. Tak jak wysoka temperatura płomienia konieczna jest, by oddzielić cenny kruszec od zanieczyszczeń, tak rok Tygrysa w rezultacie ujawni w nas to, co najlepsze – pozwólmy więc sprawom wypalić się.


czytaj więcej: www.margotgra.com.pl

 

 

 

Kategoria: Artykuły
Back to Top