AdminPTA | Odsłony: 1426

„Metody synastrii w astrologii antycznej”
Wykład Piotra Piotrowskiego
Wykład online, środa, 15 grudnia 2021, godz. 19:00

Polskie Towarzystwo Astrologiczne zaprasza na wykład dr. Piotra Piotrowskiego „Metody synastrii w astrologii antycznej”. Synastria, czyli astrologia partnerska porównująca horoskopy dwojga ludzi celem określenia ich doboru pod względem sympatii, antypatii, miłości bądź niechęci, znana była już astrologom antycznym, chociaż rozwinięta i stosowana na szeroką skalę dopiero w astrologii nowoczesnej. Przedmiotem wykładu jest prezentacja rudymentarnych doktryn Ptolemeusza (II w.) oraz mniej znanego autora, Juliana z Laodycei (V-VI w.), którego pisma zachowały się jedynie we fragmentach. Techniki opracowane przez tych uczonych rzucają nowe światło na metodologię synastrii, stanowią również cenny materiał mogący wzbogacić warsztat współczesnego astrologa.
PIOTR PIOTROWSKI, dr n. hum., filozof, astrolog, DMA (Diploma in Medieval Astrology). Autor książek, m.in. „Jung i astrologia” (2002), „Lilith Czarny Księżyc” (2007), „Przesłanie Chirona” (wyd. I 1997, wyd. II popr. 2008), „Małe planety – nowe odkrycie astrologii” (2010), „Reguły astrologii tradycyjnej” (2011), „Albumasar i jego »Ysagoga minor«” (współautor S. K.-Zimnicka, 2020). Redaktor serii wydawniczej Biblioteka PTA. Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Od marca 2013 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego adresu e-mail, który będzie potrzebny do zalogowania się na stronie webinarium. Prosimy o kontakt na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 15 grudnia 2021, godz. 19:00 (do 20:30)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Polskie Towarzystwo Astrologiczne, tel. 661 232 597

 
Kategoria: Archiwum - wykłady, spotkania
Back to Top